הקיצוניים מתנגדים לפתרון מעשי 73027
הגדר היא פתרון מעשי לבעיית הטרור, פתרון מוגבל, אך בעל תועלת מסוימת. מי תומך בו? בהכללה, רוב הישראלים: המרכז והימין והשמאל המתונים. מי מתנגד לו? הקיצוניים. מצד אחד המפד"ל ומצד שני יוסי שריד, שמיישר קו עם ועדת המעקב הערבית וסעיב עריקת. הקיצוניים הם שמזינים את הסכסוך. הם אינם נרתעים משפך הדם, שכן החיידק האוטופיסטי שלהם, מחסן אותם מכך. קיצוני השמאל והימין יזילו דמעות תנין על נפגעי הטרור, אך לא יתנו ידם לפתרונות פרקטיים, רק החזונות האוטופיים שלהם ירצו אותם.
הקיצוניים מתנגדים לפתרון מעשי 73042
הייתי מאוד שמח לדעת מדוע לדעתך הגדר הינה פתרון מעשי למניעת הטרור.
אמנם סייגת זאת והגדרת את הגדר כפתרון מוגבל אך עד כה לא שמעתי מאף גורם הסבר רציני למה הגדר טובה ליהודים.
אני בטוח שהגדר תגרום בעיות זמניות לשב"חים שמסתננים בכל יום על מנת לעבוד בישראל אבל לא יותר מזה.
בדיוק כפי שטענת שמתנגדי הגדר עושים זאת להשגת הון פוליטי הרי שתומכי הגדר החליטו על הקמתה מאותם טעמים.
אריק שרון שהתנגד להקמתה של גדר במשך שנים ארוכות ואשר הציג משנה בטחונית מפורטת מדוע גדר לא תמנע פיגועים החליט להקים אותה לאחר שזיהה על פי הסקרים שיהיה זה צעד פופולארי.
חיים רמון ושאר ירקות עושים זאת מאותן הסיבות.
בכל המקרים אותם אני מכיר הרי שהמתאבדים נעו דרך מחסומי צה"ל ועל גבי כבישים וזאת מכיוון שתנועה כזו פחות מעוררת חשד.
בשנים האחרונות התאזרחו בארץ עשרות אלפי פלשתינאים אשר נישאו לתושבות המדינה, בתוכם נמצאים עשרות אם לא מאות תומכים פעילים או רדומים של התנועות האיסלאמיות. חלק קטן מהפעילות שלהם כבר נחשף אך הוצנע בכלי התקשורת משום מה.
כאשר באף בית ספר בוואדי ערה לא מוזכר שמה של ישראל על המפות התלויות בכיתות, במציאות כזו שהמשטרה ושאר נציגי השלטון הישראלי לא נכנסים במשך שנים לכפרים וערים בצפון ובדרום הארץ כדאי להבין שגם הגדר היא עוד טריק של יועצי תקשורת במשרדי הכנסת.
לאחר חישוב מהיר של שמירה על גדרות בקווי עימות דומים הרי שלכל 15 קילומטר בממוצע של גדר נדרשת פלוגה לביצוע האבטחה.
אחרי שישקיעו מיליונים בהקמת המחסום האווילי משרד הבטחון יוציא מיליונים נוספים בגיוס או הקמת שני גדודים חדשים שיסיירו בסופות ממוגנות שעולות הרבה כסף, ישחקו שש-בש במועדון במוצב החדש שעולה המון כסף ויקשיבו לרדיו כל פעם שיודיעו על פיגוע נוסף שעולה בהרבה דם.
קיצוני שמאלי מוסר לבלם 73048
מדוע אתה קובע שיוסי שריד מתיישר לפי ועדת המעקב? הטיעון של יוסי שריד (כפשוטו) הוא משהו בסגנון "הגדר לא מתאימה ליעודה והיא רק תקשה על צה"ל לבצע את משימותיו, ויתרה מזאת, היא בסה"כ משמשת ככלי במאבק פנים מפלגתי במפלגת העבודה". בעוד הטיעון של ועדת המעקב אינו מתייחס כלל וכלל לשאלת הקלות או הקושי של צה"ל להגן על מדינת ישראל בתחומי הקו הירוק ועל ההתנחלויות ומתרכז גם בנושא הפקעת הקרקעות מאדמות כפרים ערביים.

(דווקא היה מתאים *לי* לטעון טענה כזו בסגנון "לא משנה מה המניע, בסופו של דבר יוסי שריד וועדת המעקב מתנגדים לגדר", לא?)
קיצוני שמאלי מוסר לבלם 73080
וכתבה מ"הארץ" של לילי גלילי המתארת כיצד נושא הגדר מפלג גם בימין וגם בשמאל. לדוגמה, הקטע המדבר על תנועת "שלום עכשיו":

תנועת "שלום עכשיו" עדיין לא קבעה את עמדתה. חלק מחברי התנועה רואים בהקמת הגדר סמוך לקו הירוק מעשה המסמן בפועל את גבולות 67' ותורם לביטחון; אחרים רואים בהפרדה החד צדדית המשך התעלמות מהפרטנר הפלשתיני ומצרכיו. עם זאת, רבים במחנה השלום רואים בעצם הקמתה של הגדר הישג במאבק התודעתי על גבולות 67', בדיוק ההישג שממנו חוששים במפד"ל ובמועצת יש"ע.

קיצוני שמאלי מוסר לבלם 73116
ושוב סליחה על שאני עונה לעצמי, אבל לא רק יוסי שריד, אלא גם בצה"ל מודאגים מאין יבואו המשאבים הנוספים הנדרשים לאבטחת הגדר.


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים