זכותיו לגור בכל מקום 73055
כל התגובות מתעלמות מזכותם של יהודים לגור בכל מקום. בנגוד לנישול הערבים במלחמת השחרור והקמת ערים וישובים יהודיים על חורבות הישובם הערביים, כל ההתנחלויות הוקמו על ''שטחי מדינה'' או שטחים שנקנו כחוק מבעליהם. מדינות ערב למיניהן הן המדינות היחידות שבהן קיימים חוקים גזענים שאינם מאפשרים ליהודים לגור שם. למרבה הצער, מרבית המגיבים על כתבה זאת תומכים בצורה זו או אחרת בפינוי המתנחלים מהשטחים שינתנו לרשות, ובכך תומכים במשתמע בגישה גזענית אנטי יהודית.
אדרבא 73057
ראשית, ההתנחלויות ביש''ע ועזה לא הוקמו על ''אדמות מדינה'' (להבנתי לפחות) כיוון שמדינת ישראל לא סיפחה את השטחים הנ''ל (בניגוד לגולן ולירושלים רבתי). שנית, למיטב ידיעתי אין במדינות ערב חוקים האוסרים על יהודים לרכוש אדמות, פרט לחוק הקרקעות הפלסטיני שגוזר מוות על מי שמוכר אדמה ל''לא לפלשתיני'' (אם איני טועה). יש במדינות ערב אולי מנגנונים סמי-חוקיים (שאיני מכיר שכן איני בקי מספיק בחוקיהן של מדינות ערב) למניעת מכירת קרקע ליהודים, אולם
גם במדינת ישראל ישנם מנגנונים דומים למניעת התיישבות ערבים במקומות מסויימים. החל מאי-אישור תוכניות בנייה למגזר הערבי בגליל ובנגב מזה עשרות בשנים וכלה בוועדות קבלה בישובים שדוחות ערבים מלגור בישובים (ראה מקרה קציר).
אדרבא 73058
גם אסור לתת אדמות של המינהל לערבים.
אדרבא 73064
מעניין כמה יהודים גרים בכל ארצות ערב. להזכרכם, לפני מלחמת השחרור היו שם כמליון.
אל תיתמם. מעמדם של היהודים בערב הסעודית ידוע, אין דבר כזה. בעירק, על עמוד התליה. בסוריה אולי נשארו כמה מסכנים, צריך להמשיך עם הרשימה המפרטת את זכותם של יהודים לגור בארצות ערב?
לעצם הענין, אני מזהה תמיכה בגישה השוללת את זכותם של יהודים לגור באזורים מסוימים.
צדק לכול 73065
נו אז ההצעה היא הכרה בזכות השיבה הפלסטינאית תמורת הזכות לחידוש הישוב היהודי בעירק.
אדרבא 73072
אני לא מיתמם. האם ניסית לקנות אדמה במצרים או בירדן ונאסר עליך? כמו שאמרתי, איני בקי מספיק בחוקי הקרקעות במדינות ערב אבל למיטב ידיעתי אין איסור על רכישת קרקעות בידי יהודים. אולי כדאי לתקן ולומר שבסעודיה ישנו איסור על בני כל הדתות, פרט למוסלמים, להמצא באיזור מכה, ולא לשכוח גם את חוק הקרקעות הפלסטיני. אם יש בידיך פרטים אחרים אנא שטח אותם לפנינו.
אדרבא 73075
הכתבה הזו מיום שישי על חייל גולני שעלה מעיראק מפריכה את דבריך לגבי עיראק:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים