אבן דרך לכיבוש 7326
ירושלים היא הסיבה שאנו מוכרים כמדינה של העם היהודי ולאלו מכם שחושבים שלציבור החילוני לא אכפת מירושלים תועה בהחלט מכיוון שישנם הרבה חילוניים עם זיקה לירושלים וגם הציונות עצמה הייתה תנועה חילונית עם כבוד למסורת היהודית.
ההצעה בעניין מסירת ירושליים למדינה מוסלמית שמרנית כמו ירדן שתומכת בעראפת באופן נמרץ ושימשה כמרכז פעילות פוליטית נרחב של החאמס אינה בדיוק ההשגחה הבינלאומית לה אנו מייחלים, חוץ מזה ירושליים אינה חשובה למוסלמים בחשיבותה הדתית אלה שזהוא רק אבן דרך בנסיונם להשתלט בחזרה על הארץ, ולמי שלא מסכים עם דברי אני מציעה שילך לעזה ולקיטנות קיץ פלסטיניות של ילדים בגיל הרך(שם מאמנים ילדים קטנים ונוער בנשק חם) וישאל אותם ואת מארגני הקיטנות לדעתם.
ולאלו מכם שלא רוצים להרחיק עד לשם, אפשר לשאול את חברי המפלגות הערביות מדוע הם מתנגדים לחילופי שטחי התנחלות עם שטחי כפרים ערבים מאחורי הקו הירוק ותשובתם פשוטה, הם בפירוש אומרים כך: המולדת שלי משתרעת מחברון ועז עד לחוף יפו ולא אתן שיאמרו כי מולדתי משתרעת רק מהירדן עד ירושלים.
ולבסוף אחזור ואומר כי ירושלים היא בעיקרה סמל פוליטי ולאומני אצל הפלסטינים שמסמל את אבן הדרך לעשיית "הצדק" ההיסטורי שלהם.
אבן דרך לכיבוש 7725
1. "מדינה מוסלמית שמרנית כמו ירדן שתומכת בערפאת באופן נחרץ": ירדן היא מדינה חילונית בעלת שילטון מונרכי. המלך מנסה לעיתים לשוות לעצמו ציביון של שומר דת ומצוות כדי לא לעורר את חמת ההמונים כשדעת הקהל נהיית דתית יותר. (אפשר היה בעבר לראות מתי הדתיים מתחזקים בירדן לפי זקנו של המלך חוסיין - שגדל רק בעת התחזקות הדתיים בארצו). מכאן להגיד שירדן היא מדינה מוסלמית שמרנית עוד רחוק מאוד. אגב, גם אש"פ איננו ישות מוסלמית, אלא להיפך - לאומית, סוציאליסטית ושונאת דת - אם כי ערפאת משתמש לפעמים (כמו חוסיין וראשי ממשלות ישראל לאחרונה) בדת כדי למנוע זעם ההמונים.
ירדן גם איננה תומכת בערפאת, שכן הוא טוען שירדן, שרוב תושביה פלשתינאים, צריכה להיות חלק מפלסטין. וראה אירועי "ספטמבר השחור".

2. "ירושליים היא בעיקרה סמל פוליטי ולאומני אצל הפלשתינאים" - וגם אצל הישראלים, שרואים בה סימן ואות לעשיית ה"צדק" ההיסטורי שלהם וחזרה לנחלת אבותיהם משכבר הימים - בדיוק כמו הפלשתינאים. ותוך שימוש בדת בשני המקרים. ואל לך להטיל ספק באמיתות הרגש הדתי כלפי ירושליים אצל הפלשתינאים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים