תו ירוק --- טירוף מערכות 733877
היום פורסם איפה שהוא שכל נסיין של החיסון הנסיוני נישראל יקבל (כצ'ופר) ''תוו ירוק'' כאילו הוא מחוסן באמת.

יתר על כן --- גם מקבלי פלצבו בנסיינות הזו יקבלו תוו ירוק כזה.

הבדיחה היא על חשבוננו.
תו ירוק --- טירוף מערכות 733878
לפני כמה שבועות הסתיים שלב הניסוי וחשפו את החלוקה לקבוצות. כל מקבלי הפלצבו וכן מקבלי חלק מהמינונים (היותר נמוכים) הורשו לקבל חיסונים רגילים. במסגרת הניסוי נבדקת רמת הנוגדנים בדמם כל שבוע. אם אני מבין נכון, מדובר רק על אותם משתתפים בקבוצות שלא מורשים עדיין להתחסן. האחרים יכולים כבר להתחסן.

(ולגבי השלב הבא: אני מניח שאין להם סיכוי לגייס קבוצה רצינית של נסיינים בישראל)
תו ירוק --- טירוף מערכות 733881
פירוט לגבי זכאים לדרכון ירוק התפרסם בהנחיות הממשלה האחרונות (פורסמו הלילה אם איני טועה). יש שם הנחיות לגבי מקבלי החיסון הישראלי בהקשר לדרכון ירוק.

אין שם את הפירוט הדיפרנציאלי שציינת. התקנות האחרונות כל כך מסובכות לביצוע שלפי דעתי , באופן מעשי, כל נסיין חיסון ישראלי יחשב בתור בעל דרכון ירוק, בין אם התחסן בפייזר או לא, בין אם קיבל פלצבו בניסוי הישראלי או לא.

יתכן שבעלי עסקים עם מרחבים פתוחים יפתחו לכולם את המרחבים הפתוחים, או לפחות יאפשרו טייק אוואי, כלומר אנשים יאכלו ברחוב על ספסלים ומושבים מאולתרים.
תו ירוק --- טירוף מערכות 733882
יתכן שיהיה עידן זהב לכסאות ים קלים לחובבי מסעדות שלא מוצאים מושבים מאולתרים ליד המסעדות. טוב יעשו הפקחים שישחררו מדוחות (בעניין מושבים מאולתרים) את בעלי המסעדות שמנסים לשרוד.

אגב. מספר הנשאים החדשים באחוזים בבדיקות יורד ברוב המקומות מתחת ל- 5 אחוזים. זה מצב תקין למרות ההפחדות על מקדם התפשטות גבוה. מי שאצלם יש התפשטות מגיפה הם כנראה בעיקר האיזורים הסוררים.
תו ירוק --- טירוף מערכות 733886
ממש לא.
1.01 בכללי, 1.06 ערבים, 0.96 חרדים (דיווח טלגרם של משהב"ר).
כל מה שאתה רואה בימים אלו, זו חגיגת חזל"ש מופקרת לכבוד הבחירות בחסות רוה"מ. אתה ממש מאמין שה-deep state העמוק במשהב"ר קושרים להכשילו?
תו ירוק --- טירוף מערכות 733890
פורסם שיש כבר מאות כיתות בבידוד. בכל כיתה כזו נשלחים כמה ילדים להבדק. לכן ייתכן שחלק משמעותי מהבדיקות נעשה אצל ילדים בגילאי ביה"ס היסודי, שפחות נוטים להדבק, ומכאן אחוז המאומתים הנמוך.

האינדיקטור המקדים הרלוונטי ביותר בעיני הוא מס' הנשאים החדשים בגילאי 60 ומעלה, ובו, לפי הנתונים מסוף פברואר, יש עדיין מגמה קלה של ירידה.

ההערכה שלי היא שעם הפחתת המגבלות נראה גל חדש של הדבקה בקרב הלא מחוסנים, בעיקר במגזר הערבי, והממשלה תצטרך להחליט, ממש סביב מועד הבחירות, אם להטיל שם סגר ממוקד או לא.
תו ירוק --- טירוף מערכות 733916
הממשלה לא תעשה דבר דרסטי עד הבחירות. עכשיו ביבי במוד של ''ניצחנו את הקורונה'' לכן ישמור על גישה של ''נמתין ונראה'' עד אחרי הבחירות.
תו ירוק --- טירוף מערכות 733915
איו לי דעה על דיפ סטייט במקרה זה.

לעומת זאת יש לי ספקות לגבי המשמעות של מספרי r (מספרים של מודלים לא ברורים שמנבאים התפשטות המגיפה). אני תמיד חשדן לגבי מודלים תיאורטיים, לא בטוח שהם משקפים את המציאות).

לעומת מקדמי r אני מסתכל על אחוזי נשאים בבדיקות ראשונות, אחוזים אילו לא הכי מדוייקים אבל אינם מודל תיאורטי שניתן להתווכח על התקיפות שלו, לכן די קרובים לתאר מציאות עכשווית.

בתקופה הקשה של המגיפה (נאמר לפני חודש- חודשיים) אחוז הנשאים החדשים מהסוג שהזכרתי היה קרוב למדי ל- 10 אחוז, חוץ מאשר במיגזרים הסוררים בהם היה 15 אחוז ומעלה. היום אותו אחוז של נשאים חדשים ירד הרבה מתחת ל- 5 אחוז (חוץ מהאיזורים הסוררים: חרדים וערבים).

ירידה ניכרת זו באחוזי הנשאים נראית לי אינדיקציה לירידת תחלואה (באיזורים לא סוררים).
תו ירוק --- טירוף מערכות 733887
אחד מסממני התקופה שבה הממסד הופך כל אזרח תמים לפושע שצריך להסתתר מהחוק, היא "שיטת הארגזים" הנפוצה במקומותינו לאורך החודשים האחרונים:
בתי קפה ושאר דוכני אוכל קטנים משאירים "בטעות" ארגזי פלסטיק ששימשו להובלות מזון, הפוכים באופן אקראי על המדרכה או בצד המקום, ומזמיני השמ"ק‏1 המפורסם יכולים לאלתר ולשבת על אותם ארגזים בעודם נהנית מקפה וכריך ומשיחים עם חבריהם בנעימים.

1 שרות משלוחים קצר-טווח
תו ירוק --- טירוף מערכות 733917
אם יש מושבי ארגזים ליד בתי אוכל/שתיה, סחטיין על האילתור.
אני מכיר יותר את השיטה של "אכילה על ספסלי שדרה וגנים ציבוריים" באיזור מגורי.
תו ירוק --- טירוף מערכות 733884
הניסוח שאני קורא שם הוא „התו הירוק יחול גם על משתתפי ניסוי החיסון של המכון הביולוגי.״ למיטב הבנתי משתתפי הניסוי כרגע הם רק המחוסנים במינון גבוה מספיק. אבל אני מסתמך רק על ראיון ששמעתי לפני כמה שבועות ולא מצאתי בינתיים שום אישור לכך.
תו ירוק --- טירוף מערכות 733907
כבר הודיעו ששלב 3 ייערך על מתנדבים מחו"ל (ניחוש: בעיקר הודו).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים