1984 זה כאן 734287
אנחנו בישורת האחרונה של הדמוקרטיה הישראלית, לפני שינוי שיטת המשטר.
שלא יעבדו עליכם - הקואליציה הבאה היא קואליציה מאוד יציבה של ביבי-ימינה-סער-חרדים ולה יותר מ-‏61 מנדטים יציבים ונוחים. מי שחושב שמפלגת סער היא לא מפלגת לווין של הליכוד, נכנע למשאלות לב. הטריק הזה של סכסוך מדומה הוא הטריק הכי ישן בספר.
ביבי כנראה לוקח הפעם את כל הקופה ויבסס סופית את מעמדו כשליט עליון. הדיבורים וההכנות לחוקים צרפתיים, חסינות ו-D9 על בתי המשפט יהפכו בקדנציה הבאה מתאוריה לפרקטיקה. בשנים הקרובות המשטרה תסיים את הטרנספורמציה שלה מארגון של אכיפת החוק ושלטון החוק למיליציה אישית שמבצעת את כל הוראות ראש הממשלה / המנהיג העליון.

B.B. אוהב אתכם. התחילו להתרגל לרעיון של חיים בדיקטטורה.
1984 זה כאן 734292
אנחנו מתרגלים כבר שנה שלמה - וכבר לא ברמה הרעיונית כלל.
1984 זה כאן 734295
אני נוטה להסכים עם התחזית הזו, עם ההסתייגות שאני חושב ואולי מקווה שסער לפחות ישמור על הבטחת הבחירות שלו.

אני רוצה רק להזכיר ולציין שבעצם התוצאה הזו היא ההבשלה הישירה של מעשה מלפני שנה - בגידתו של גנץ שפוררה את גוש המרכז שמאל לרסיסים שאנחנו רואים עכשיו.

למרות שכבר אמרו לי כאן שזו פרובוקציה, אני באמת ובתמים חושב שמעשהו של גנץ - הירי בגב הבוחרים שלו והגוש כולו - הוא ההשלמה של התהליך שהחל ברצח רבין.
ובדיוק כמו שהירי ההוא בגב הבשיל כעבור חצי שנה בקלפי להפסד פוליטי בבחירות - כך הבחירות ביום שלישי יהיו התוצאה הישירה והנזק האמיתי של אותו מעשה נואל של גנץ שלמרבה הזוועה, על כל מחדליו עד כה - נזקו האמיתי עוד לפנינו.
1984 זה כאן 734298
סער לא ישמור על שום הבטחה. רק במקרה קיצוני בו לביבי לא תהיה שום קואליציה או שום אפשרות, סער יעשה כאילו הוא לא מתחבר אל ביבי בגלל הבטחה כלשהי. אם מרכז הכוח ישאר אצל הליכוד (וכך זה לגמרי נראה ואני לא רואה את הליכוד צועד אל האופוזיציה אחרי הסיבוב הנוכחי) אז סער יכנס למשא ומתן על כניסה לקואליציה. הבטחות שמבטחות. מי שעדיין נופל לשקרים האלה ולטריק הליכודניקי השחוק של מפלגות לווין, לא לומד מהניסיון. כל בחירות יש לנו ״מאוכזבי ביבי״ חדשים שרצים אליו אחרי הבחירות. עושים Copy-Paste של אותו התסריט ואנשים עדיין מופתעים מהעלילה.

אכן - בגידתו של גנץ היא אירוע בקנה מידה היסטורי שנרגיש את האפקט שלו, לדעתי, במשך עשורים, לא פחות מכך. ילמדו על זה בשעורי היסטוריה (בהנחה שמינסטריון האמת לא יערוך אותה עד אז).
1984 זה כאן 734308
אתה צועק זאב זאב כשאין צורך.

כשיבוא הדיקקטור האמיתי שיתלה אותך בכיכר ציון או דיזינגוף,מי יאמין לך שהזאבים פשטו עם שחר?

בבקשה,שמור את הקול הניחר ואת ההצגות לרגע האמת. בתודה מראש ושבוע טוב.
1984 זה כאן 734309
אתה מדבר שטויות ואיבדת קצת שליטה על המקלדת שלך. אתה נשמע בהתקף היסטריה. העובדה היא שלא כל דיקטטור תולה אנשים בכיכר העיר ואין לכך שום קשר למה שנאמר למעלה.
קצת להכניס אותך לפוקוס לגבי מה שכן נטען - לביבי יהיה נוח להעביר את החוקים האנטי דמוקרטיים שיתנו לו חסינות ותהיה לו הזדמנות בקדנציה הבאה לסיים את הטרנספורמציה של המשטרה וסירוס בתי המשפט. בניגוד לקשקושים שלך (שלא ברור מאיפה הבאת ולמי אתה עונה), אלו הדברים שכן נטענו.

ואומרים *כש*הזאבים...
1984 זה כאן 734311
לשיטתי ,הדיקקטורים תולים את האנשים בכיכרות. לשיטתך הדיקקטורים הם מי שלא במחנה הפוליטי שלך.

ובפעם האלף וגם לך : או שתתכתב איתי בצורה מכובדת ועניינית או שאל תפנה אלי בכלל או שגם אני אשיב לך בצורה בהמית עם קללות של ילד מפגר.

בחר את האופציה הרצויה.
1984 זה כאן 734315
שיטתך היא טעות המנוגדת לעובדות והצגתך את שיטתי איננה נכונה ולא קשורה לשום דבר.

אפשר לסיים בזאת כי יש דברים הרבה יותר מעניינים לעשות עם הזמן מאשר ״לשוחח״ איתך.
1984 זה כאן 734317
אני מודה לך על בחירתך שלא להתכתב איתי כאן באייל הקורא. המשך שבוע נפלא.
1984 זה כאן 734321
"לשיטתי ,הדיקקטורים תולים את האנשים בכיכרות." - למה? לא מעט מדינות שנחשבות לדיקטטורות‏1 ביטלו את עונש המוות‏2. (ודווקא באם הדמוקרטיות ניסו לתלות אנשים בכיכר לא מזמן)

1 דוגמא Democracy_Index [Wikipedia]
2 דוגמא Capital_punishment_by_country [Wikipedia]
1984 זה כאן 734310
יש 3000 אנשים שאיבדו השנה את חייהם כתוצאה ישירה מכשלי המשילות וחוסר האכיפה של ראש הממשלה במגזרים החולים, אך ורק כדי לשמר את שלטונו.
כמה מתים כתוצאה ישירה מהחלטות השליט ישכנעו אותך שיש כאן זאב אמיתי?
שלושים אלף? מאה אלף?
1984 זה כאן 734312
אני ממש לא מתכוון להצביע לנתניהו.‏1 אני רק לא בטוח שהשימוש בדיקקטורה לנוכח כשלי הממשלה הוא נכון וזאת במיוחד לאור מה שאנחנו באמת יודעים מה זאת דיקטטורה.

1 מרץ או היהדות הציונית,לא סגור עדיין.
1984 זה כאן 734313
אין לי ספק שבאופן יחסי - עם כל הסיבות האובייקטיביות המקלות - זו היתה השנה הכי דיקטטורית מבחינת יחסי שלטון-אזרחים מאז הקמת המדינה.

זה שיש עוד לאן להתדרדר - גם על זה אני מסכים.
1984 זה כאן 734314
מסכים איתך שזאת הייתה שנה ‏1 מאוד דיקטטורית. מאז קום המדינה ? לא בטוח, אני חלש בהיסטוריה של מדינת ישראל. אבל קראתי פה ושם שהיו שנים דיקטטוריות בעשורים הראשונים.

אבל ביחס למדינות דמוקרטיות אחרות , האם גם הם הרגישו דיקטטורה יותר מאיתנו ?

1 שנת הקורונה הראשונה למנינם יש להדגיש.
1984 זה כאן 734327
הדברים שאתה כותב בחודשים האחרונים מעוררים בי תחושת אי נוחות עמוקה. זה כנראה לא בעיה אצלך אלא אצלי. ברור שמשהו השתבש מאד במערכת הפוליטית שלנו. אלא שבשום מקום לא ראיתי הסבר ששכנע אותי מה.
במצב הזה, יש מחלה קשה ואני ועוד רבים לא יודעים מהי, מגיעה סופסוף דיאגנוזה ברורה ממך ואני חושב מן הכיוון הכללי של מפגיני בלפור: יש שטן אחד העומד מאחורי כל הפורענות הזו ושמו הוא נתניהו.
א. אני חושב שגם "אתם" יודעים בסתר לבכם שזה לא נכון. נתניהו אינו הראשון ולא היחיד שהחליט שאם הקריירה השלטונית שלו מתמוטטת, הוא ימוטט את כל הבית יחד אתה. גם אם נתעורר בדרך נס ביום רביעי עם 40 מנדטים של יאיר לפיד, עדיין נחיה כאן עם קבוצה גדולה מאד שהם מאד מאד יהודים לפי טעמם וכבר לא כל כך ישראלים.
ב. חוסר המשילות בישראל לא נולדה בקורונה. המדינה של הימין הטתה את קרן השפע שלה בסעד, בבניין ובחינוך לגורמים שמעולם לא השלימו את האינטגרציה שלהם עם מדינת ישראל החילונית להבדיל מאיזו רפובליקה איסלמית-יהודית.
ג. כאשר שאלתי בעבר האם באמת כל הבעיות יפתרו (אם ו) כאשר ילך נתניהו, קבלתי את התשובה שזו תהיה התחלה טובה. זו תשובה טובה, אבל היא אינה עונה על השאלה.
ד. הבעיה עם התזה הבלפורית היא שהיא בעצם תרופת אליל. לכאורה, יש במארג הזוהר של מדינת ישראל רק כתם אחד ושמו נתניהו. לכאורה, מחר בבוקר, ב. נתניהו יעלם מן הזירה ומיד תקום ממשלה של 70+ מנדטים החל בליכוד, כולל סער וימינה ועד יש עתיד ובא לציון גואל. וזה הוא לדעתי מקסם שוא.
ה. הבעיה שלי היא שהדיאגנוזה "שלכם" מסתירה את האמת שאני מאמין בה. למדינת ישראל יש בעיית עומק קשה מאד, מחלת סרטן אולי סופנית ששלטון הימין טפח במשך עשרות שנים. הבעיה ה"זמנית" של משפחת המלוכה היא כמו הכתמים שמופיעים לפעמים בעורם של חולי איידס. זה סימפטום. זה לא הוירוס.
ו. כל התגובה הזו נולדה בגלל הקמפיין המתמשך של מחדלי ממשלת ישראל בתקופת הקורונה. הטחת ההאשמה הגורפת בנזקי הקורונה על ממשלת נתניהו אינה אמיתית ונכונה יותר מהטלת האשם על ח"כ שאשא-ביטון, על יורם לס או פרופ' לנצט. טיפולה של ממשלת ישראל במגיפת הקורונה היה בחלקו מוצלח יותר ובחלקו מוצלח פחות. בד"כ החלקים שהיו מוצלחים פחות לא נבעו ממחדל או מכוונת זדון. הם היו תוצאה של כשלים שהתפתחו פה במשך עשרות שנים. אני מציע לכל מי שמוכן לעשות את הקשר בין ה"סגירה" המוקדמת של נתב"ג (בפועל רכבת אוירית של חרדים מניו יורק לישראל) לבין העלילה הפיקטיבית של "גיוס חרדים לצה"ל".
1984 זה כאן 734329
לעניין טיפולה של ישראל במגיפה, בעקבות חילופי דברים בעניין עם חבר, עשיתי איזה חישוב משווה לארצות מערב אירופה לפי מספר המתים מקורונה לחלק לגודל האוכלוסייה. מסתבר שישנן שלש מדינות שאצלן המצב טוב בהרבה מהאחרות והן נורבגיה פינלד ודנמרק. אחרי שהורדתי את השלש האלה מהרשימה ישראל נמצאת במצב הטוב ביותר, ובעקבות ה"פקטור" שעשיתי היא מקבל 100. להלן הרשימה (לפי סדר מקרי):

israel 100
sweden 50
holand 70
belgium 34
germany 74
france 47
uk 36
ireland 71
switzerland 55
austria 66
italy 38
spain 42
portugal 40

אני מניח שמבצע החיסונים שמוציא אותנו בימים אלה מהמגפה יטיב עוד יותר את מצבנו יחסית למדינות האלה, ואולי אפילו נעבור את שלוש המדינות שאינן ברשימה. זה תלוי עד כמה מהר יצליחו לחסן את תושביהן.

לעניין המדינות הטובות יותר שאינן ברשימה, נטיתי בעבר לחשוב שמדובר באיזה נתון לא ידוע שבגללו כל כך הצליחו. אבל הידיעה החדשותית הזאת למדה אותי משהו חדש. מסתבר שבימים אלה ממשלת נורבגיה אוסרת על התקהלויות של מעל 10 אנשים. בניגוד לרושם שלי אולי את ההישג שלהן הרוויחו המדינות האלה, לא במקרה, אלא במאמץ. בעבר אמרתי שלישראל בוודאי לא מגיעה מדליית זהב בטיפול בקורונה, אבל יחסית למדינות מערב אירופה אין לנו במה להתבייש.
1984 זה כאן 734332
אני מצרף את אחוז האוכלוסיה מעל גיל 60 בכל אחת מהמדינות - שמאפשר להעריך טוב יותר את גודל האוכלוסיה שבסיכון למחלה קשה. מעניין אם הנרמול הזה משפיע על ההשוואה:

ישראל 16.1%, שוודיה 25.5%, הולנד 25%, בלגיה 24.6%, גרמניה 28.0%, צרפת 25.7%, בריטניה 23.9%, אירלנד 19.1%, שוייץ 24.1%, אוסטריה 25.1%, איטליה 29.4%, ספרד 25.3%, פורטוגל 27.9%.

הנתונים נכונים לשנת 2017 ונלקחו מ-
1984 זה כאן 734334
יש יותר מדי פרמטרים, חלקם בלתי ידועים, מכדי שאפשר יהיה להעריך את ההשפעה של כל אחד מהם על התוצאה, (למשל כאן, אבל אותו סנטימנט הועלה לא פעם גם ע"י אחרים).

בכלל, מבחן התוצאה הוא בהרבה פעמים מבחן חסר ערך, אבל כבר שפכנו על זה די והותר פיקסלים (בלי הצלחה גדולה, אבל לא נפעיל נסיונות השכנוע את מבחן התוצאה).
1984 זה כאן 734336
כבר הראינו כאן שחור על גבי לבן שפילוג הגילאים מהווה פקטור 2 לפחות במספר המתים, ופקטור כזה מביא את התמותה לנפש בישראל קרוב מאד לזה של שבדיה - שבישראל הוסיפו חטא על פשע גם בסגירה ארוכה ואיומה של מערכת החינוך שבהקרסת הכלכלה.
אבל לא משנה כמה נגיד זאת, לדב וחישוביו זה לא יזיז כלל.
1984 זה כאן 734341
להלן טבלה ובה גם הציונים בהנחה שאחוז בני הששים משפיע לינארית על הציון:

israel 100 100
sweden 50 80
holand 70 108
belgium 34 52
germany 74 128
france 47 75
uk 36 53
ireland 71 85
switzerland 55 83
austria 66 103
italy 38 70
spain 42 66
portugal 40 70

גם כך עדיין אנו טובים יותר מרוב מדינות אירופה. מה עכשיו? הטמפרטורה?
1984 זה כאן 734346
יש! סוף סוף מיאה פיל מיאה.
1984 זה כאן 734371
מקום בערך באמצע הרשימה נראה לי הגיוני, מה גם שמטרת הממשלה לא היתה להגן על חיי האזרחים בכל מחיר, אלא למנוע את "סתימת" בתי החולים. בתמורה ל-"גמישות" הזו בערך חיי אדם, הממשלה קיוותה "להרוויח" פגיעה קטנה ככל האפשר בפעילות הכלכלית.
השוואה הוגנת בין מדינות תיקח בחשבון את שני הצירים הללו (ואולי גם את הפגיעה בדורות העתיד ע"י סגירת מערכת החינוך).

כהערת אגב, אם לא תופיע בשנה הקרובה מוטציה עמידה לחיסון, צפויה לדעתי תסיסה חסרת תקדים באיחוד האירופי לנוכח מחדל החיסונים שם, שיגרום לאירופה להשאר בסגר הרבה אחרי שארה"ב ובריטניה תשתחררנה מהקורונה. בתסריט קיצון, ההתמרמרות נגד חוסר המעש של בריסל תוכל אפילו להביא לפירוק האיחוד, לדעתי. רק להדגמת המחדל, אף חברת תרופות מהיבשת לא פיתחה עדיין חיסון בשת"פ עם הממשלה, על אף שיש שם ענקיות: נובארטיס, רוש, סאנופי ועוד.
1984 זה כאן 734333
בטבלת המתים ל-‏1M נפש, ישראל נמצאת במקום ה-‏55, כאשר הממוצע העולמי הוא בין מקום 76 (טורקיה) ל-‏77 (עירק).
1984 זה כאן 734337
במיון הנכון לדעתי, שהוא מהנמוך לגבוה, אנחנו במקום 167 מתוך 227 מדינות, עם 667 מתים לכל מליון נפש, אבל דב משווה אותנו רק למדינות מערב אירופה, מסיבותיו שלו. הממוצע העולמי הוא כ-‏350 מתים למליון, אם אתה מאמין לדיווחים של מדינות שונות לגבי המצב אצלן (אני לא).
1984 זה כאן 734345
כל אחד והאטלס שלו. אצל חלקנו ישראל נמצאת בין טורקיה לעירק ואצל אחרים בין שבדיה לדנמרק. נראה, אולי בתום כהונתו של האדמו''ר מבלפור, גם נצורף לאיחוד האירופי, אם ישרוד עד אז.
1984 זה כאן 734383
השוואה ביחס לעולם
המידע של משהב"ר (בעמ' 6/6) מול קטיף הדובדבנים בנוסח תעמולת התשקורת של ערוץ 20 וכל מיני חישובים שעושים כל מיני מגיבים באייל הקורא. ההשוואה, לא ביחס למדינות כמו טורקיה ועירק (שפילוג הגילאים שלהם דומה יותר לשלנו) אלא למדינות כמו ארה"ב, בריטניה, צרפת, איטליה ודר' קוריאה. מעבר לכל ההבדלים בין המדינות, רואים שבסה"כ מדובר באותו סד"ג.
אם רוצים לשים את הזרקור על משהו, אפשר לשים אותו על הכישלון הבולט של ישראל לבלום את ההדבקה בישראל. זהו כישלון שאי אפשר להפיל אותו על חמוצים ושאשאים למיניהם. הכישלון הזה נופל לפתחן של קופות החולים המהוללות למיניהן ושל ממשלת ישראל שנכשלה בצורה מחפירה באיתור וקטיעת שרשראות ההפצה.
במידה רבה, גם לדעת הקהל ולמדיה יש חלק בכישלון הזה. כאשר מחצרצים ללא הרף טענות מופרזות על פגיעות זדוניות בעסקים ועל פגיעות בעתיד האקדמי בשל שנת הזום, ישנה דממה מוחלטת כאשר המערכת מרימה ידיים מול נשאי הזן הדרא"פי שמסרבים לשתף פעולה.
למזלן של הממשלה וממסד הבריאות באה הצלחת מערכת החיסון וחפתה על הכישלון המביך בתחום מניעת ההדבקה.
1984 זה כאן 734386
המצב הולך ומשתפר.
שיעור החיוביים בבדיקות ממשיך לרדת, ועומד לשבור את השפל שלו מנובמבר, כלומר לרדת לרמות שלא נראו בארץ מאז יוני.
הנתון שהכי חיובי בעיני הוא שחלקם של בני 0-19 במקרים החדשים יציב בסביבות 50% כבר יותר משבוע. מאחר ומספר המקרים החדשים הכללי (ממוצע נע 7 ימים) נחתך ביותר מחצי ב 10 ימים האחרונים זה אומר שגם בטווח הגילים הזה, שבו אחוז המתחסנים נמוך, היתה דעיכה מסיבית של המגפה.
לפיכך, כל עוד לא ניתקל בווריאנט עמיד לחיסון, נראה שאנחנו בדרך לדעיכה מלאה גם עם החזל"ש החלקי של השבועיים האחרונים.
1984 זה כאן 734387
לפי מה שראינו עד עתה וריאנט עמיד לחיסון הוא סוג של דחליל קש. כל הוריאנטים המתפשטים הם "עמידים" לחיסון במובן הזה שהם מייצרים פחות נגדנים (פחות זה סד"ג של פי 10). האבולוציה אומרת שהתהליך הזה ימשך. זה מרמז שאין מה לחכות לוריאנט מסויים שיהיה "עמיד", אלא לרצף של וריאנטים שיהיו עמידים יותר ויותר. מצד שני, לא ראינו עד עכשיו פרסום של וריאנטים פחות אלימים וזה סימן לא טוב. זה מרמז שיש קשר הדוק מדי בין תהליך ההתרבות של הוירוס לבין הנזק שנגרם לנשא ולכן אולי לא יהיה תהליך של הפחתת האלימות של הוירוס.
תהליך זה של התגברות העמידות של הוירוס במקביל לירידה הטבעית של החסינות הוא הגבול של הירידה.
מאחר והירידה במספר הח"ק החדשים היא של בערך 10 כל שבוע, המספר הזה ירד ל-‏0 בתוך 5-6 שבועות בקצב הזה ואילו ירידת החסינות הטבעית היא בעוד חודשים ולכן יש סיכוי שנגיע לקצב של ח"ק חדשים בודדים ליום. קצב כזה תואם לחלוטין הפצת וירוס ע"י בלתי מחוסנים, בעלי חיסון פגום, אסימפטוטים וילדים.
ואני חוזר על הצעתי להציץ בנתוני המקרים החדשים בסין ובניו-זילנד, המוכיחים שעל אף הבידוד הנוקשה, הוירוס ממשיך להתקיים ולא יתכן שכל המקרים האלו הם תיירים ששבו מחו"ל.
1984 זה כאן 734395
מסכים לגבי ההדבקה - לפי הקורונה-מטר המפורסם ישראל במקום ה-‏9 (ראשון זה הכי גרוע) מתוך כ-‏200 מדינות במספר הנדבקים למיליון נפש‏1.

1 ללחוץ בטבלה על ראש עמודת "Tot cases/1M pop" והוא ממיין לפי זה.
1984 זה כאן 734342
איסלנד כבר לא במערב אירופה?
1984 זה כאן 734348
יותר מדי מערב. שכחתי אותה. הלכתי לפי זכרוני מצפון לדרום ואת האי הזה שכחתי. אבל את לוקסמבורג דווקא זכרתי (ושם אם איני טועה המצב לא טוב) אך לא הכנסתי אותה בגלל קוטנה, כך שגם לו הייתי זוכר את איסלנד לא הייתי מכניס אותה, כמו לא את מונקו או סן מרינו או אנדורה.
1984 זה כאן 734339
א. לגמרי בסתר ליבי אני יודע שאי אפשר להפריז בנזקו של נתניהו האיש, וידו עוד נטויה. תראה לי עוד אחד בתולדות ישראל שמוטט את כל הבית בשביל הישרדותו.
ג. "האם כל הבעיות ייפתרו" היא שאלת איש הקש האולטימטיבית שמיד מחלישה את כל הטיעון שלך בפקטור גדול. אם אתה רציני עדיף שתפסיק להשתמש בה.
ד. אני בטוח שאתה יכול לחשוב בעצמך על מנהיגים רבים בהיסטוריה ש"רק" הדחתם מהשלטון שיפרה עשרות מונים את בעיותיהם של אזרחי אותה מדינה.
ה. אני מסכים שיש בעיית עומק קשה, רק שהמושג "ימין" לא רלוונטי לגביה, וגם בזמן שלטון הימין היו קואליציות שהחלו לטפל בה אבל לא סיימו.
ו. כן, האשמת המחדלים בראשי המערכת, ראש הממשלה, ומשרד החינוך והבריאות שלו רלבנטית פי אלף מאשר בראש וועדה שכשעזבה את תפקידה היו פחות מאלף מתים, וודאי יותר מאשר פרופסורים שהיגגו כך או אחרת מעל דפי העיתון. לשיטתך בטח היית מאשים במחדלי מלחמת יום כיפור עיתונאים כאלה ואחרים שלא המליצו על הפעולות הנכונות בפני צה"ל וגף המודיעין, ולא את משה דיין וגולדה מאיר. והחלקים הפחות מוצלחים לא נבעו ממחדל? באמת? איך אתה קורא לאי-אכיפה מוצהרת ומוגדרת של האגפים הכי מידבקים בחברה לאורך חודשים ארוכים, כשכולם יודעים שבזה צריך לטפל? ולטיפול הכושל ביותר במערב במערכת החינוך שהיתה שיאנית העולם במספר ימי הסגר שלה?
1984 זה כאן 734347
יש לך כאן טענות רבות ואני יכול כרגע לענות רק על אחת. בכללי אני מבקש פחות התלהבות וטיפה פחות ביטול וזלזול.
לגבי העדר האכיפה בשכונות החרדיות, זה רק צף בזמן הקורונה מעל ים הסערות במדיה. זו מציאות חיים כבר זמן רב. כמה מע"מ ומס הכסה נגבה באזורים החרדיים? כמה מס בריאות משולם שם? כמה "עריקים" מהתייצבות בלשכת הגיוס נתפסו שם? אם אתה לא מאמין לי, שים לב, שגם כאשר ניסו לאכוף שם את הצווים, השוטרים ביזמה מן השטח מצאו דרכים איך לסכל את זה. השוטרים יודעים שאין להם גיבוי לאכוף שם את החוק בכוח. ההכרה הזו לא נחתה כאן ביחד עם הקורונה.
שלטון הימין איבד את המשילות בישובים הערביים משום שאין לו שם בוחרים ולא אכפת לו וביישובים החרדיים בגלל ברית הגנבים בין שלטון הימין למפלגות החרדים. וכל זה לא קרה ב-‏2020. החלפת נתניהו לא תועיל בכך הרבה. גם אם בראש הימין יעמדו בנט או סער שכרגע איני חושב שהם מושחתים, הם יאלצו לממן שוקו, לחמניה ודירת 5 חדרים לאלפי המשפחות החרדיות החדשות שצמחו כאן ויאלצו לעשות איתם מו"מ (מתן ומתן).
1984 זה כאן 734349
השוטרים לא עשו כלום על דעת עצמם, יש להם מפקדים ושר מעליהם והם היו עושים בדיוק מה שאומרים להם לו היו אומרים להם.
ברור ש-‏2020 היא הקיצון של ברית הגנבים, אבל זה בדיוק הענין - ייתכנו ממשלות שלא יסכימו לברית הגנבים הזו (והיו 2 כאלה באלף הנוכחי), היו שתיים כאלה באלף הנוכחי, והן התנאי ההכרחי לטיפול בבעיה הזו שהיא העמוקה והחמורה ביותר במדינה.
1984 זה כאן 734352
"השוטרים לא עשו כלום על דעת עצמם" - וואו, איזו הבעת אמון במשטרת ישראל!
טרלפאמדור זה כאן 734353
ככה זה.
1984 זה כאן 734359
נייס
1984 זה כאן 734360
לפני התגובה שלך לא שמתי לב לכפל המשמעות, יפה.
1984 זה כאן 734615
לא מתרגלים. מפגינים. נגד סער, במקרה הצורך. בפרט החוליה החלשה יועז הנדל שיכול לפרוש לבד. צריך להזכיר לו שביבי עדיין חבר טוב של נתן אשל.
1984 זה כאן 734617
בואו נהיה "אופטימיים".
יש 2 מצבי פיתרון (עם וריאציות של מפלגות קטנות):
1. ממשלת סער+בנט+חרדים+ליברמן+ליכוד בלי נתניהו.
2. ממשלת סער+בנט+יש עתיד+כ"ל+ליכוד בלי נתניהו.
כדי להגיע לכך צריך להכריח את הליכוד לוותר על נתניהו. לשם כך צריך את תמיכת הערבים שיתמכו מתוך אהבת ישראל. ואידך זיל גמור.
אפשרות אחרת היא חזרה על מה שהיה עם סער/ליברמן בתפקיד גנץ.
אפשרות אחרת היא גרירת המצב עד למועד הרוטציה של גנץ, מה שמן הסתם יוביל לבחירות חדשות.
ה' עוז לעמו ייתן. ה' יברך את עמו בשלום.
1984 זה כאן 734618
זיבי!
1984 זה כאן 734616
ואם קואליציה כזאת לא תקום כי סער לא יצטרף לביבי, האם איום הדיקטטורה הוסר או ששאר הנבואות שלך תישארנה בתוקף?
1984 זה כאן 734629
כן, האיום יקטן אבל ישאר קיים. תוצאות הבחירות אכן קצת מקשות על הנתניהו, אבל עדיין יש מספיק אידיוטים במערכת שיכולים לעזור לו לתקוע את המערכת עוד קצת. בבנק הלוינים עדיין יש לו טמבלים כמו גנץ, רע״ם וכל מיני עריקים שיכולים לצוץ פתאום. סער הוא בעל הפוטנציאל הכי גבוה לכך שה״לא אשב ב״ שלו הוא הצגה של משא ומתן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים