עיוורים צריכים מתנדבים? 73581
פעם, כשהתנדבתי במסגרת נוער לנוער, שובצתי למועדון העיוורים שהיה סמוך לביתי. תפקדנו כמתנדבים היה לבוא למועדון ולשבת שם עם העיוורים (ואחד חרש-עיוור). גם בזמנו לא בדיוק ידעתי מה אני אמור לעשות איתם, אבל בדיעבד, הגעתי להכרה בכך שעצם הרעיון של התנדבות במקום הזה הוא מופרך. הרי הם בסך הכל עיוורים - הם לא צריכים שיבואו אליהם ילדים בני 15 ויארחו להם לחברה. זה לא כאילו שיש איזושהי סיבה שבעולם שלא יהיו להם קשרים נורמליים עם אנשים רואים, כמו כל אחד אחר. ההצהרה של גידי כאן למעלה שהוא לא מוכן ללכת למועדונים לעיוורים נראית לי הגיונית להפליא.

האם המועדונים הללו אינם מגבילים את העיוורים יותר מאשר מסייעים להם? הם הרי סתם סוגרים אותם בתוך קבוצה של עיוורים אחרים, כאילו הם מצורעים שלא יכולים להיות בחברת אנשים "רגילים".
עיוורים צריכים מתנדבים? 73587
היי דובי תודה על דבך החמים בקשר למאמר
בנוגעה לעניין של מיתנדבים אני חושב שהדבר היחידי שביבילו אני אולי צריך מיתנדבים זה עזרה בקריאה של חומר מהיום להיום
ביחוד בתור סטודנת אבל אני למשל כשהיתי סטודנט הסכמתי לקבל מיתנדבים מיתכון שבתמורה להיתנדבות של תלמידיו אני הכנתי להם פלייבקים למופעי סוף השנה

יש נה אישה עיוורת בישראל שאכראית על מתן מיתנדבים תיכוניסתים לעיוורים
וכשהיא שלחה אלי מיתנדבת והמיתנדבת באה אליה לאחר שבועה ואמרה לה אני לא מבינה על מה את מדברת הוא לא צריך עזרה בבישול הוא לא צריך שיקחו אותו ממקום למקום הוא לא ממש בודד היו אצלו בביית חברים
אני לא מבינה למה שלחת אותי אליו היא אמרה לאותה עובדת סוציאלית עיוורת
העובדת הסוציאלית העיוורת אמרה למיתנדבת בפעם הבאה שאת ניפגשת עם גידי תגידי לו שזאת לו בושה לבקש עזרה
לא אני לא חושב שזאת בושה לבקש עזרה רק שאני לא ממש אוהב שכופים עלי את העזרה הזאת
כן אני באמת לא מבין למה צריך מועדוני עיוורים
ובעבר היתה פנימיה מפורסמת בשם בית כחינוך עיוורים בירושלים
שהיא היתה הפנימיה היחידה לעיוורים בארץ מה שקרה זה שעיוורים ניכנסו לשם בגיל 6 7 ויצאו בני 18 הם ידעו מצויין לטפקד בתור עיוורים כלומאר לדר מיטה להכין כפה להישתמש בצייוד אבל הם יצאו לעולם הגדול ארומים מבליחברים מבלי בגרות ומבלי השכלה
כיום מושד זה משמש לעיוורים שיש להם עוד בעיות בנוסף לעיוורון
אגב גם מושד זה הוא מושד דתי שכופה את דתיותו על מי שלמד בו לשימחתי הורי לא הסכימו לילוח אותי לשם ולהם התודה
גידי
עיוורים צריכים מתנדבים? 74959
כמי שמכיר היטב את גידי כבר די הרבה שנים - אין לי ספק שהוא ישמח מאד להיות מוקף מתנדבות בנות 15 או 16 ומעלה - באיזה מועדון נידח ואפל. ממש יתאים לו!

רון
עיוורים צריכים מתנדבים? 353786
אני אמא לילד עוור ואני מקווה שאתה צודק. הילד שלי עדיין קטן וקשה לי מאוד לסגור אותו במסגרות מיוחדות לעוורים. הוא הולך לגן רגיל ויש לו חברים רגילים , אבל נתקלתי לא פעם ולא פעמיים לצערי הרב בהורים שמסתייגים מחברות של הילדים שלהם עם ילד עוור. אז אני בהחלט חושבת כמוך , שעוורים הם לא מצורעים והם יכולים להיות בחברה של אנשים רגילים, אך אני מגדירה רגילים , אנשים שלא סובלים מנכויות רגשיות שלא ניתנות למראה ואני מקווה שיש יותר רגילים בחברה שלנו אך אני לא ממש בטוחה.
אז אם אתה טועה , זה אומר שעוורים נמצאים בבדידות חברתית ואם אתה באמת כנה עם השקפת עולמך אז אתה כפי שאני מגדירה ''רגיל'' נדיר, ואתה כן צריך להיות אקטיבי וליצור קשרי חברות עם עוורים ולהראות לעולם שעוורון לא מדבק אלא נותן זוית ראייה אחרת לחיים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים