למה כדורגל 74028
כשהודעתי לזוגתי-שתחיה שאני מתכוון לראות כמה ממשחקי המונדיאל, היא תקעה בי את המבט של "אתה לא אינטיליגנטי מדי בשביל הדברים האלה?". ומכיון שנראה שדעה דומה פושה כאן באייל, הנה ההסבר שלי על למה לראות כדורגל:

קודם כל ברור שבלי אלמנט רגשי מסוים מדובר ב-‏22 חבר'ה עם כדור. המונדיאל זה יופי, אבל העיקר שמכבי חיפה לקחה אליפות.

ובכל זאת: כדי שקבוצה תנצח במשחק כדורגל ברמה גבוהה היא צריכה שילוב של טקטיקה נכונה, יכולת טכנית של השחקנים וגם טיפה מזל. גול בטורניר רציני הוא מבצע וירטואוזי אמיתי - משהו כמו איבחת-סיף מסובכת. רק שבניגוד לסייף, צריך בד"כ לפחות שני תוקפים ויש בערך ארבעה מגינים.

נשאלת השאלה האם 89 הדקות הנותרות של שיעמום טוטאלי הן לא מחיר גבוה מדי בשביל לראות גול יפה אחד. זה כבר ענין של טעם אישי. אני מעדיף משחק כמו כדורגל, שאפשר איכשהו להבין מה קורה ולמה, על פני כדורסל, שתמיד נראה לי כמו 10 כושים שקופצים בלי הפסקה - כמו MTV, רק בלי המוסיקה הגרועה...

דבר אחר הוא שכדורגל הוא לא לגמרי צפוי. הפרש הנקודות הנמוך גורם לכך שקבוצות צעירות יכולות להפתיע. למשל דרום-קוריאה במונדיאל הנוכחי.

וחוץ מזה, בלי כדורגל, במה היה לחיפאים להיתגאות?!
דווקא יש להם לא מעט במה... 74283
עירם היא מן היפות בארץ, בתחומה נמצא המקדש הבהאי וגניו (שזכה לתואר "היצירה הארכיטקטונית היפה ביותר בארץ" באחד הסקרים הקודמים - דיון 972 ), אוכלוסייתם איכותית, נמלם גדול ומפואר, בתחומם נמצאים מוזיאונים יפים למכביר...
בלי שום ספק, היא עדיפה בהרבה על ירושלים, או ת"א!!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים