התנתקות מן ''האייל הקורא'' 74399
דובי,

מכיוון שאינך קורא עברית באימיל שלך, אני מנצל את האופציה הפומבית הזאת כדי להודיעך שאינני מעוניין לפרסם את מאמרי ''אילן היוחסין של הישראליות'' ב''אייל הקורא'', אם בכלל היתה לך כוונה לפרסמו. שלחתי לך את המאמר לפני כחודשיים. אישרת את קבלתו ומאז לא הודעת לי דבר. אחרי שראיתי שאתה מתרכז בכתב העת שאתה עורך בענייני אוכל ותיירות, הגעתי למסקנה שמאמריי אינם מתאימים למגזין שאתה עורך.

אפרסם את המאמר ב''ארץ הצבי'' ובזה אני מנתק את קשרי, הבלתי אמיצים מאד, אמנם, עם ''האייל הקורא''. כוונתי הראשונה היתה טובה אך כדי לממש כוונות טובות צריך לפחות שני צדדים.

מן הפרופיל שלך הבנתי שאתה בתחילת דרכך העיתונאית ויש לך יומרות רבות. המשך בדרכך זאת ובוודאי תצליח.
התנתקות מן ''האייל הקורא'' 74404
מהיכן הגעת למסקנה שהאייל מתרכז בענייני אוכל ותיירות ???
אם תחפש, תמצא שרק קומץ (פחות מ-‏10) מאמרים באייל עסק בנושאים אלו.
דומני שהיית צריך פשוט לשלוח תזכורת לדובי ולשאול מה החליט לגבי המאמר. גם מאמרים של אחרים, כולל הח"מ, לא תמיד מפורסמים ולעיתים פשוט נשכחו (כמו מאמר שלי על ערביי ישראל לפני שנה וחצי, שלא פורסם מעולם - אחרי כמה שבועות העורך נזכר בו ואז הוא כבר לא היה אקטואלי).
התנתקות מן ''האייל הקורא'' 74439
על האוכל והתיירות כתבתי באירוניה. מצד שני בתקופה שציפיתי לפרסום מאמרי התפרסמו שני מאמרים על אוכל ותיירות.זה לימד אותי על סדר העדיפויות של האדון דובי. עם סדר עדיפויות כזה: אוכל ותיירות IN אילן היוחסין של הישראליות OUT לי אין חלק ונחלה.
התנתקות מן ''האייל הקורא'' 103851
היי!!! נדמה לי שהתחלנו לקרוא פה דיון על אמינם ומוסיקתו, לעומת מוסיקת שנות השבעים והשמונים. איך נכנס פה הקטע של אורי מילשטיין המתנתק?
סדר שיהיה פה!!!!!
מובן????
התנתקות מן ''האייל הקורא'' 74444
מה זה ארץ הצבי זאת מין בדיחה ?
ארץ הצבי 74446
זה שם:

ארץ הצבי 74447
זה לא צבי זאת פרה האתר הזה לא ידידותי לעיוור זה ממש לא בסדר
אין פא''צ לעיוורים 74540
צר לי.
למרות מאמצי והנידנודים שלי לא הצלחתי לשכנע את צוות BlaBla המארח את האתר לאפשר עברית לוגית. הוא מאפשר עברית ויזואלית בלבד, דבר המחייב אותי לפעולות אקרובטיות ממש כשאני רוצה להציב בתוכו תגי HTML. קשה לי לראות כיצד תהיה תמיכה לעיוורים באתרים התומכים בעברית ויזואלית. אבל יש תקווה: עברית ויזואלית הולכת ונעלמת מהעולם הוירטואלי, וטוב שכך.

יתכן שגם אם תהיה שם עברית לוגית תיתקל בבעיה. האתר מתבסס הרבה על שימוש ב-inline frames, ויהיה מסקרן לראות כיצד דפדפן לעיוורים מתמודד עם מסגרות פנימיות. מצד שני, יתכן שלא תהיה בעיה מיוחדת, משום שהדפדפן אמור לאפשר הצגת התוכן של מסגרת פנימית בחלון דפדפן נפרד כשהתכונה הזו אינה נתמכת.
התנתקות מן ''האייל הקורא'' 74448
אתר בעל גון ימני
להבדיל מן האייל השמאלי יותר
התנתקות מן ''האייל הקורא'' 74449
לאייל אין עמדה פוליטית. עמדות חברי המערכת לא משפיעות על השיקולים לקבלת מאמרים, או לצנזורה של תגובות, ובין קוראינו יש מכל הגוונים והסוגים - ובין כה אין לנו שליטה עליהם.
התנתקות מן ''האייל הקורא'' 74450
אין לנו שליטה עליהם? מה קרה לכל המכשירי ה"שליטה-על-הקוראים-‏2000" שהזמנו?

:)
התנתקות מן ''האייל הקורא'' 74459
נתקעו במכס. הם שם מאז 1998. כבר ארבע שנים הם מנסים לנצל אותם כדי לשכנע אותי לחתום על התחייבות להעביר למכס עשרת-אלפים ש"ח מדי חודש בחודשו. אתה יודע מה? מזל שלא קיבלנו אותם. חרא של סחורה. אני לא עובד יותר עם המיקרוסופט האלה.
התנתקות מן ''האייל הקורא'' 74451
יש דינמיקה שמתפתחת גם ללא יד מכוונת.
יש רוח של כותבים.
ועובדה שעניני אוכל ותירות תופסים כותרות באתר אחד והרשעות הפלשטנאית כותרות באתר שני.
התנתקות מן ''האייל הקורא'' 74458
נכון.
נכון.
אבל אי אפשר להגיד שהדינמיקה שלנו היא שמאלנית. דב אנשלוביץ' מייצג היטב את הצד הימני, ולא רק הוא. גם אצל שמעון גלבץ ראינו היימנה בחודשים האחרונים, אז קשה לדבר על דינמיקה שמאלנית.

תופסים כותרות? מאמר אחד בחודשיים? כבר פנה אלי יורם מזרחי והציע לכתוב טור באייל, שיעסוק, יש להניח, ברשעות הפלסטינית. הודעתי לו שאנחנו נשמח לפרסם מאמר פרי עטו (כמו שנשמח לפרסם מאמר פרי עטו של כל אחד). הסטנדרטים היחידים הם סטנדרטים מקצועיים של כתיבה קוהרנטית, נגישה לציבור הרחב (לצורך העניין אני ושאר חברי המערכת מהווים מדד לציבור הרחב) ועניינית.

אגב, אם יש מדור שחבל לי שאינו מתפרסם ביתר קביעות, זה דווקא מדור האוכל והתיירות. אנשים! אתם לא אוכלים בחוץ? אתם לא מטיילים? אתם לא טסים לחו"ל?! אנא כיתבו לנו ביקורות על מסעדות בארץ ובעולם! אנא ספרו לנו על אתרי תיירות מומלצים ומושמצים! קצת אסקפיזם, לעזאזל!
התנתקות מן ''האייל הקורא'' 74461
אני בהחלט מסכים
מה רע באוכל טוב במוסיקה טובה ובמקומות מגניבים לטיל בהם
הבעיה היא שאם הדולר המזויין ימשיך לעלות למי ההיה כסף לאכול ליכנות דיסקים בAMAZON
ולטייל בחול יאלה ניראה אותך מזמין טיסה עכשיו לאנגליה אני מת ליסועה בקייץ לפסטיבל הפולק רוק הגדול בקרופרדי שם יופיעו פרפורט קונבנשן ותההיה מחבה לNICK DRAKE
מה שמזכיר לי איך היה סוף השבועה בMTV אם הראפר ההוא
?
אני פשוט היתי עשוק בלהציל את המחשב שלי מקלאז 32 וירוס מופלא
חשיבותה של הפארסה 74467
ראשית, בפרפרזה על גראצ'ו מארקס, התנתקות שכזו מכבדת את האכסניה הזו (ואין באמירה זו שום כוונה לפגוע בזכויותיו הרבות של מר מילשטיין).

שנית, כל הצהרות ההתנתקות הללו שבאות מדי פעם בפעם מגחיכות במידה מסוימת את המצהירים. אני משוכנע שאורי איננו רודף כבוד וההצהרה הפומבית הזו לא נעשתה במגמה לצבור כמה נקודות באיזה קרב סמוי שמתנהל בינו לבין מערכת האייל. אני מניח שאם דבר דומה היה קורה לו עם אחד מהעיתונים המוכרים, העניין היה נסגר באופן פרטי בין בעלי העניין.

להזכיר, כבר היו לנו כמה מתנתקים [סדרתיים], חלקם הרימו תרומות נכבדות לאייל ואחרים תרומות נלעגות, אולם הנושא, לדעתי, עמוק וחשוב מכדי שיוותר ללא טיפול רציני יותר.

לטעמי, כל מערכת העקיצות המתנהלת בין שני הפורומים איננה תורמת במיוחד לאף אחד. בנקודה מסוימת זה מזכיר את השמאל הישראלי לדורותיו שקיומו היה מותנה בהתפצלויות אינסופיות בעקבות מחלוקות על קוצו של יוד. המרחב הוירטואלי העברי איננו משופע בפורומים מעניינים ששומרים על רמה מסוימת לאורך זמן. לפנינו שני פורומים שבהם משתתפים כותבים שיש להם מחויבות לאתר, לתוכנו, לאופיו ולסגנונו. יש באתרים הללו מגיבים קבועים בעלי מוטבציה ורצון להשקיע מזמנם ומשכלם, ומעט מבקרים-לרגע-שופכי-מררתם הוולגרית, שניהול קפדני יותר יכול לנקז גם אותם.

השאלה היא באם ה"ה עורכי האתרים יהיו מוכנים לשקול שיתוף פעולה מסוים בין האייל לארצבי, טכני, תוכני ומערכתי במגמה לחסוך כפילויות, השתלחויות, טריקות דלת וירטואליות, ולהגביר את התועלת שכולנו יכולים להפיק מבמה-כפולה בה ניתן להחליף ולשתף דעות, ולהרגיש שייכים במידה זו או אחרת.
חשיבותה של הפארסה 74471
אין לאייל שום בעיה ושום משקעים עם פא''ץ. אני מברך על קיומו של מקום נוסף לקיום דיונים נרחבים ומעניינים במגוון נושאים. מעולם לא ביקשנו מונופול על דיונים ברשת הישראלי, וממילא מעולם לא היה לנו כזה. פא''ץ משך אליו כותבים מסוימים, רובם לא אנשי האייל הקורא, ואני מאחל להם הצלחה ואריכות ימים (בניגוד לאיחולי לפורום האייל, אז היה מדובר בעניין שונה).

עם זאת, אינני רואה סיבה לשיתוף פעולה עם פא''ץ, כשם שאין לנו שיתוף פעולה עם אתרים אחרים. אם תהייה פנייה מצד פא''ץ או אם נמצא לנכון להציע לפא''ץ שיתוף פעולה בהקשר של מאמר מסויים, אינני רואה סיבה שלא לקיים שת''פ שכזה.
לראייתי, תחרות (מה שאתה מכנה ''כפילויות'') היא דווקא גורם חיובי בכל שוק, וכך גם ב''שוק'' כתבי-העת המקוונים, ולכן חשוב ששני האתרים ישמרו על עצמאות וחירות לקבוע מדיניות לעצמם.
בטוחני כי גם המערכת בראשה אני עומד וגם מערכת פא''ץ היינו שמחים להשאיר את משקעי העבר מאחורינו, ואיננו מעודדים ''השתלחויות, טריקות דלת וירטואליות'' ושאר מרעין בישין מצד משתתפי כל אחד מהאתרים.
''מספיק להזכיר רק את החדשות הרעות 103942
שמעת כמה מתו מכולירה באודיסה?"
(בדיחה יהודית-רוסית נושנה)

לדעתי אין ספק כי פא"צ עשה רק טוב לאייל הקורא. כותבים סהרוריים וגרפומנים מוצאים בו מזור, כותבים מוכשרים מגלים דרכו את האייל, לוח המודעות שלו מנקז אליו חומרים שלאייל לא יאה לפרסם, והצנזורה הנוקשה בו מזכירה לנו כמה טוב באייל.
אני מאד מעריך את פועלו של יובל, אך דומני שאיכות המאמרים ובעיקר הדיונים באייל היא עדיין מן הגבוהות ברשת. גם בשנה השלישית לקיומו של האייל, עדיין תענוג להתייאש (כי אף אחד לא מתייבש).
כולי תקווה ש'מותר האדם' יצליח בסופ"ד להשתוות באיכות פרסומיו לאייל הקורא. בכל אופן, כבר הצהרתי שעל הנישה של אתר הדיונים מספר אחת ברשת אין בכוונתי להתחרות באייל.
''מספיק להזכיר רק את החדשות הרעו 103981
Flattery will get you nowhere.
אגב, כבר פתחתם את מותר? כי כל פעם שאני מנסה להכנס אני מקבל 403.
זה פסדר, עוד לא עשינו סולחה 103996
נה, עובדים על זה בעצלתיים. הגרפיקה הנוכחית איומה, הלוגו החדש לא משכנע, טל עסוק מכדי לשפצר את הקוד (למשל - לינקים בגוף התגובה כמו בבמה חדשה, סופסוף), ומשורר הבית טס להודו במפגיע.
אני מעריך ש11.11.2002 יהיה יום הפתיחה החגיגי, אך אין לפסול על הסף גם את 20.11.02 או 22.12.02.
כשיוסר הלוט מעל המותר, אני מניח שאציף את אתרך החביב בכרזות מאירות עיני איילים ומקציפות אפי עורכים.
אני לפניך! 104020
7.11.02 - פתיחה רשמית של האתר החדש שלי (כבר ברשת, ועובר כעת עדכונים ובדיקות לפני פרסומו).
הודעה לקוראי האייל תגיע.
אני לפניך! 105464
אני לפניך! 105645
זה הישן...
inature.info נפתח רשמית היום, אם כי מההודעה שהצבתי באתר הישן אפשר היה כבר לראות את החדש...
אצל דרויאנוב: 104045
"מה נשמע מכוח החולירע באודסה?"
חשיבותה של הפארסה 74537
אכן רמת העקיצות אמורה כבר להפסק.

ולמרות שניראה כי מנהלי שני הצדדים הכריזו מזמן על הפסקת אש משום מה הנושא עולה שוב ושוב.

מה שכן מעלה תהיה היא למה באמת אין לעורך מייל תומך עיברית. למעשה אני מתפלא על כך היום אפילו לינוקס תומך עיברית ומק תומך עיברית.
חוצפה תהומית 74546
מי העז להעתיק את התגובה הזו מארץ הצבי לכאן ועוד להשתמש בשמי?

זוהי ניבלות רוח ונמיכות מצח מאין כמותם ואני דורש בתקיפות מרבית מעורכי האייל למחוק לחלוטין את הפתיל הזה, שהוסף כאן ללא הסכמתי וללא רצוני.

על החוצפן להזדהות מייד ולהתנצל בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים.

העורך יכול לשלוח לי מייל לוודא את זהותי.

(אין לי כמובן שום התנגדות שמישהו יגיב בשמו עם לינק לארץ הצבי)
סליחה ומחילה 74547
אני מתנצל בפני כולם על הבילבול הנוראי שעשיתי בין שתי התגובות שלי.
סליחה ומחילה 74548
חוץ מהתנצלות אפשר הסבר? מה קרה בדיוק?
סליחה ומחילה 74738
היי רון
אני מבין שלא ממש קראת את חוברת ההוראות לצג הבראיל שבשאלתי לך בשבועה שעבר
גידי
התנתקות מן ''האייל הקורא'' 74470
כמי שעוקב מן הצד אחרי שני הפורומים (ומגיב באחד בעיקר בעניני ימין-שמאל בשל העובדה שזמני קצר ואנני מוצא זמן להגיב גם בנושאים אחרים שדורשים גם חשיבה ולא רק שליפה מהמותן)
נראה לי שמתפתחת דינמיקה שונה בשני המסגרות.וללא הסד של ימין-שמאל שהחל את הפתיל הזה יש כאן אופי שונה של סדר יום.
מילשטיין (שאגב רק דרך האינטרנט נחשפתי להגותו) הגדיר זאת כעניני אוכל ותירות מול אילן היוחסין של הישראליות (או משהו כזה)
ואכן קשה לראות את הקהל של האיל נפתח לדיון על אקטואליה בפרשת השבוע כמו שקשה לראות את הקהל של ארץ הצבי מפתח דיון על האפיסטמולוגיה של קאנט.
את המשמעויות הפוליטיות או התרבותיות של המגמות האלה אני משאיר לכותבי סימנריונים בתקשורת באוניברסיטה.או בכול חוג אחר שמתענין בתרבות ישראלית.וכן את השיפוט הערכי על התופעה.
התנתקות מן ''האייל הקורא'' 74474
את אילן היוחסין של הישראליות גם אני לא הבנתי - ואני קראתי את המאמר! אז זה בסדר...

אני לא חושב שהאייל לא יהיה פתוח לדיון על אקטואליה בפרשת השבוע. פשוט לא הזדמן דיון כזה. יש מספר קוראים דתיים ומספר קוראים שקרובים לדת, ושאר אנשים משכילים שמכירים את המקורות מספיק טוב, כך שבהחלט יכול להתקיים דיון מעניין שיוצא מנקודת השקפה שכזו.

אני לא קורא את פא"ץ (אין לי אפילו זמן לעקוב אחרי הדיונים באייל...), אז אני לא יכול להגיב על הדינמיקה הקיימת שם. תן להם זמן - גם את האייל לא התחלנו בדיונים על קאנט (ואם יורשה לי להוסיף - למזלנו. לא הייתי עומד בזה).
התנתקות מן ''האייל הקורא'' 74475
לא התחלת בקאנט, אבל דקארט מופיע כאן:
דיון 54

וכאן קאנט מוזכר לראשונה:
דיון 62

ובעצם בעקיפין, כבר כאן (מאמר מס' 11!)
דיון 11
התנתקות מן ''האייל הקורא'' 74478
יש בפא"צ דיון באקטואליה של פרשת השבוע?
לא 74480
יש מישהו שכותב על פרשת השבוע, ובשבוע טוב יש תגובה אחת על זה.
לא 74541
פא''צ הוא אתר שונה מהאייל, והדינמיקה שלו היא בהחלט שונה.
שיתוף פעולה אינו מן הנמנע, למרות שכרגע אינני רואה בכך צורך מיוחד. אבל אם כבר שאלתם, בפא''צ יש מספר טורים שבועיים. שני טורים שמתנהלים כסדרם הם 'אקטואליה בפרשת השבוע' של נסים ישעיהו ו'סמרטוט אדום' של גדעון ספירו, טור שפורסם בעבר בעיתונות הכתובה וממשיך להתפרסם בפא''צ. הטור 'סמרטוט אדום' הוא שמאלני לעילא, למרות מה שנכתב על ידי אלמוני כלשהו בעמוד זה.

טורים אחרים המתחילים להופיע הם ''כריש שחור'' של העיתונאי לשעבר והמרצה יורם המזרחי, ''גמל צהוב'' של המזרחן שמעון מנדס ו''אביר לבן'' של ההיסטוריון אורי מילשטיין, איש איש וסגנונו.

טור נוסף המופיע כמעט על בסיס יומיומי בפורום הוא ''דגל שחור'', גם הוא של המזרחי, המפרט עוולות שונות במקומות שונים בעולם, ללא פרשנות.

יש להניח שבעתיד יהיו טורים קבועים נוספים.

כמו כן אין כיום שום השתלחויות בין האייל הקורא לבין פא''צ.
לא 74542
יש לכם משהו נגד עיוורי צבעים? באייל זה לא היה קורה! (:
על פרשת השבוע בפא''צ 76390
לא יודע מה הקריטריונים שלך לשבוע טוב או לא טוב בדיון על פרשת השבוע.

בכל אופן, אם כבר שאלת, השבוע היו שם 36 תגובות.
שבוע טוב.
התנתקות מן ''האייל הקורא'' 74486
אני מטייל המון ואם יש ביקוש אשמח לכתוב מאמר על הטיולים בארץ (לא אתר ספציפי אלא טיולים באופן כללי)
עוד שבועיים אני טס לדרום אמריקה (חודש) ובלי נדר אכתוב משהו כשאחזור משם.
התנתקות מן ''האייל הקורא'' 74499
יש, יש ביקוש.
התנתקות מן ''האייל הקורא'' 74533
לאו דווקא.
בצבי מפרסמים באופן קבוע יוסי גורביץ, גלעד דנבום וגדעון סאמט.
אולי גדעון ספירו? 74534
כן. טעות שלי. 74535

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים