בואו נסתבך באי תקינות פוליטית 7481
כבר מזמן אסור לדבר על המקור להבדלים בין גברים ונשים. הרי לפי החוקה האמריקאית כל הגברים נבראו שוים (all men are created equal, אם אני זוכר נכון), ומאוחר יותר אף הורשו הנשים לבוא בקהל בני האדם.

ואם כולנו אמריקאים (ליתר דיוק ניו יורקים, אם לשפוט על פי מזג האויר), הרי שגברים שוים לנשים בכל. לכן, למשל, בארצות הברית אין חופשת לידה, אלא חופשת מחלה באורך שוה לשני המינים.

לכן אני יודע שאני מתחייב בנפשי על מה שאני הולך לומר כאן: גברים ונשים אינם אותו דבר.

התקשורת נועדה מלכתחילה למטרות שונות. האדם קיים כבר כ-‏5 מיליון שנים, ושיחרור האשה - כ-‏100 שנה. דפוסים שהתגבשו והוטבעו גנטית אינם משתנים כל כך מהר, אפילו אם הם מנוגדים לתקינות הפוליטית. במציאות שבה הגבר יוצא לצוד והאשה נשארת לשמור על הבית והילדים, התחרותיות חשובה לגבר הרבה יותר מאשר לאשה. גברים כמעט שאינם בוכים או מחצינים רגשות בצורה אחרת, למעט אלימות. אשה היא לעתים נדירות אלימה כלפי חוץ (נראה שההתלהמות של שירלי היא, פחות או יותר, המירב).

הגבר נמשך מילדותו למשחקים תחרותיים. כבר עשרות שנים אנו שומעים השכם והערב שהכל נובע מחינוך. מכך שאומרים לילדה - אל תעסיקי את עצמך במתמטיקה, שאינה יאה לאשה. ובכן - יש לי חדשות עבורכם - כבר שנות דור האימרה הזו אינה נכונה. אינני מכיר אף הורה שמתנגד לכך שבתו תהיה בעלת מיומנויות טכנולוגיות, והרבה אכן מגיעות לכך, אך לא כחלקן באוכלוסיה. ולא כל המעסיקים הם שוביניסטים נמוכי מצח. נשים פונות פחות למקצועות תחרותיים, ונראה לי שהסיבה היא ביולוגית.

בשום אופן אין להסיק מכך שמותר להגביל את גישתה של האשה לטכנולוגיה, או של הגבר לרגשות. נהפוך הוא. דווקא בעולמנו עתיר הטכנולוגיה יש חשיבות עצומה למבט הלא שגרתי של המפתח שבא מבחוץ, שעולמו הפנימי אינו גזור במדוייק לפי עולמם הפנימי של רוב העוסקים במלאכה.

אה... כן. אתר בננות? ביקרתי שם לאחר האירוע. אינני יודע מה דובי כתב שם, אך האתר מוקדש לדיאלוגים על cyber-sex (מה בעברית? מין מסובר?) במקרה הטוב. הוא אינו עומד בתחרות עם "האייל" אך אין בכך רבותא. גם אתרים אחרים אינם עומדים בה.

אין ספק שאם הייתי מפרסם מוצר, אתר בננות הוא הרבה יותר אטרקטיבי מבחינת רייטינג, בעיקר לבשמים ולמוצרים שימושיים אחרים. אבל נראה שהוא מיועד לנשים מהסוג ש... הממ... פחות מפרסם את הגיגיו העמוקים, ומתרכז יותר בשטחיים. גם גברים מאותו סוג כותבים שם.

לסיכום - זהו אתר רדוד, המוקדש לנושאי נשים, והוא אכן מצליח להעליב נשים רבות, בדומה לאביו הרוחני - לאשה. עיתון שהעיסוק האובססיבי שלו הוא להוכיח שנשים הן נחותות. הן לא. הן שונות, אך בעולמנו התחרותי הרושם הוא של נחיתות.

הראשונה שהסבה את תשומת הלב לכך שמדובר באתר דבילי היתה Xslf, מנהלת פורום בוני האתרים של נענע. ראה להלן.
בואו נסתבך באי תקינות פוליטית 7482
מעניין אבל הביקורת שלך שונה לחלוטין משלה - ומגיעה לאותה מסקנה.

הרבה יותר מעניין מהקישור שנתת, הוא התגובה של XSlf לשאלה "אז מה את כן רוצה מאתרי בנות". התשובה נמצאת כאן:

בואו נסתבך באי תקינות פוליטית 7712
ומעניין שהיא דווקא אישה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים