נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749608
כפי שנמסר לפיד עומד להיכנס לבניין ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים.
אם זה אכן מה שיהיה, ייחשף עוד שקר של בנט, לפיו הוא התגורר בשנה האחרונה בדירתו ברעננה שהייתה פרטית לצורך הפגנות ומעון רשמי לצורך קבלת תקציבים, בגלל שבמעון הרשמי בירושלים טרם הסתיימו השיפוצים. . .
''תעלת בלאומילך'' ברעננה שהטרידה את השכנים בשנה האחרונה תישאר תזכורת ודיראון עולם לעוד מעשה נוכלות.
פעם חשבתי שאחרי שנתגלו תכונות הזיקית ופרצופו האמיתי של ליברמן הוא ייעלם מחיינו הפוליטיים, וטעיתי. בכל זאת הוא חי ונושם בפוליטיקה.
היום אני חושב בדיוק אותו דבר על בנט. מעניין אם אטעה גם הפעם.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749609
זה בסדר, התסכול מזיקיות ונוכלים שלא נעלמים מחיינו הפוליטיים משותף לכל המחנות.
We share this pain with you.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749611
אני מנחש שבנט אכן יפרוש. בניגוד לליברמן, הוא נשאר בלי ״בייס״, מונח שחוק אבל אמיתי.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749613
בנט פחות מטריד אותי, להפתעתי הוא התגלה כפחות נורא ממה שחשבתי. אני הרבה יותר מוטרד מאיילת שקד - נציגת הליברטריאניזם המסורה ביותר. מעניין לאן היא תלך.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749614
אם היה שקר, הוא לא היה רק של בנט. הוא לא לבד במפלגה.

לגבי ״בנט הנוכל״ ו-״ליברמן הזיקית״: הימין הישראלי הוא ממש בית חרושת שמיצר כל הזמן נוכלים, שמאלנים ושונאי ביבי (לשיטתכם). זה מאוד דומה לבעיה שבה ביבי כל הזמן מאייש תפקידי מפתח באנשים שנחשבים (לפחות עד רגע המינוי) כאנשי מחנה הימין ואז בסוף מתברר בדיעבד שהם נוכלים, לא יוצלחים, רודפי ביבי רשעים או סתם שמאלנים.

אתה יכול להסביר את המנגנון שמיצר את כל הליברמנים, הבנטים, המנדלבליטים, הרוני אלשיכים, הגדעון סערים ועוד רשימה ארוכה? מה קורה שם אצלכם בימין שכל כך קשה להשאר איש ישר ואיש ימין לאורך זמן? איך פתאום קופצת על כל האנשים האלה השמאלניות ככה פתאום?

לעניין עצמו: הסקרים מראים שימינה שומרת, פחות או יותר, על כוחה האלקטורלי. אם בנט יחליט ללכת הביתה זאת תהיה החלטה שלו ולא של ציבור הבוחרים. על פי הסקרים, אין ממש חדש תחת השמש חוץ מהסיכוי שמרצ אולי תעלם מהמפה (אבל היא היתה קרובה לזה גם בסיבוב הקודם, אז גם זה לא ממש חדש).

לא חשוב מה תהיה התוצאה של הבחירות הבאות, התוצאה תקבע שוב על ידי איזו מפלגה קטנה שמחליטה ללכת עם אלה ולא עם אלה (או אולי אפילו לא מפלגה שלמה אלא ח״כים ספציפיים). הכרעה ברורה לכאן או לכאן לא נראה שתהיה. גם הממשלה הבאה (עם ביבי או בלי ביבי) תעמוד (אם תצליח בכלל לעמוד) על כרעי תרנגולת. מהפך שיוביל לממשלה יציבה יהיה רק אם ביבי ילך הביתה ו/או מפלגה חרדית תחליט שנמאס לה להיות באופוזיציה ותעבור מצד לצד.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749615
כל הדמויות שמנית שכאילו התהפכו, אם תמצא בדבריי איזו מילת שבח עליהן בטרם התהפכו, אתפלא מאד. ואני אחראי רק לעצמי.
הייתה דמות אחת שאותה דווקא לא מנית, שאכן אכזבה אותי מאד וזו איילת שקד.
ושקר ''בלפור בשיפוצים'' הוא יצירה ייחודית תקדימית של בנט, ואל לך מלהפחית מזכויותיו.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749619
״ושקר "בלפור בשיפוצים" הוא יצירה ייחודית תקדימית של בנט, ואל לך מלהפחית מזכויותיו.״

לא עשיתי זאת. מה שבנט עשה עם הפיאסקו של השיפוצים בביתו הפרטי (וטענות השיפוצים בבלפור) הוא לדעתי חמור הרבה יותר משקר. לדעתי זה לגמרי שחיתות שלטונית. דעתי היא שיש או לבטל לחלוטין את מוסד ״הבית בבלפור״ או שצריך לחייב בחוק את המעבר של הנכנס לתפקיד לבית בבלפור. מי שזה לא נוח לו או לא רוצה (מכל סיבה), שלא יקח על עצמו את תפקיד ראשות הממשלה. נסתדר בלעדיו.

״כל הדמויות שמנית שכאילו התהפכו, אם תמצא בדבריי איזו מילת שבח עליהן בטרם התהפכו, אתפלא מאד.״

זה לא רלבנטי ולא קשור. זה לא רלבנטי לשאלה איך זה יכול להיות שכל כך הרבה אנשים שנחשבים *לגמרי ימין*, שוב ושוב, הופכים את עורם ונהיים שמאל. איך אתה מסביר את הבית חרושת הזה לשמאלנים במפלגות ימין? זה לא משהו שהתחיל מאתמול. חוץ מבנט, שקד וליברמן, היתה התקופה בה נוצרה המפלגה ההיא ״קדימה״ שהיתה עם המון אנשי ליכוד שלפתע פתאום נהיו שמאלנים. אריאל שרון, אולמרט, דן מרידור, ציפי לבני, גדעון עזרא, אברהם הירשזון, מאיר שטרית ועוד. שקד וליברמן הם לא המקרה הראשון של התופעה הזאת.

זאת השאלה: מה בדיוק קורה לדעתך שם בליכוד כבר כשני עשורים שהוא בית חרושת כל כך פורה למטא-מורפוזה של אנשי ימין לשמאלנים ולאנשים שפועלים נגד מחנה הימין?
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749620
שלא להזכיר את ראשי השב"כ לדורותיהם שהתגלו כאנשי "שמאל" מובהקים ועליהם הלין דוד (ביטון\אמסלם, לא זוכר) שמשהו רע עבר עליהם בסיום תפקידם..
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749621
כשכתבתי: "ושקר "בלפור בשיפוצים" הוא יצירה ייחודית תקדימית של בנט, ואל לך מלהפחית מזכויותיו.״ התייחסתי למשפט הראשון בתגובתך: "אם היה שקר, הוא לא היה רק של בנט." יש במשפט הזה גם העלאת ספק אם היה בכלל שקר בנושא וגם אם היה הוא קשור גם באחרים במפלגתו. אבל אני חושב שבתגובתך האחרונה תקנת את הרושם שיצרת במשפט זה.
אחר כך עברת לשאלה איך זה שאישים בימין עוברים מימין לשמאל. איני יודע מדוע החלטת להעלות את השאלה הזאת דווקא בהקשר מעונו של בנט שאינו קשור בימין ובשמאל. לדעתי בנט וגם ליברמן שגם אותו הזכרתי לא עברו שום מהפיכה מהסוג הזה. שניהם טוענים גם היום שהם ימניים. בנט לא אוהב את נתניהו מימים ימימה, וליברמן עסקו היה מאז ומתמיד, חיפוש פינות שמהן אפשר לדלות מנדטים. זה היה עוד כשהיה חבר טוב של דרעי וקידם את נציג החרדים בבחירות לעירית ירושלים, וזה כך גם היום כשהוא מוביל את החרדים במריצה למזבלה.
אם קיימת תופעה של מעבר דמויות פוליטיות מימין לשמאל, איני יודע מדוע אתה שואל דווקא אותי לסיבתה. אין לי מושג מה הסיבה לכך. אולי אתה יודע, ושאלתך הייתה שאלה היפותטית.
מר ממוות 749623
למען ההיסטוריון העתידי אני רוצה להוסיף גם את קולי בעניין הטמטום הקולוסאלי של מצודת בנט. מילא שחיתות, לזה כבר התרגלנו, אבל קהות החושים שנדרשה כדי לעשות מעשה הורדוס בלב שכונת מגורים ובמחיר עתק, ממי שבא כדי לתקן את מעשי השלטון הקודם היא בלתי נתפסת.

האיש הזה בטח נתקל פעם או פעמיים בפסוק "וְעַתָּה א̶̶ָב̶̶ִי בִּיבִּי הֶעְמִיס עֲלֵיכֶם עֹל כָּבֵד וַאֲנִי אוֹסִיף עַל עֻלְּכֶם א̶̶ָב̶̶ִי בִּיבִּי יִסַּר אֶתְכֶם בַּשּׁוֹטִים וַאֲנִי אֲיַסֵּר אֶתְכֶם בָּעַקְרַבִּים." (מלכים א י"ב י"ד) ויודע טוב מאד איך החגיגה ההיא נגמרה.

בטח אחשד (כנראה בצדק) במיזוגניה אם אומר שההסבר היחיד שעולה בדעתי הוא "וַיְדַבֵּ֣ר אֲלֵיהֶ֗ם כַּעֲצַ֤ת [אֵם] הַיְלָדִים" (שם,שם,שם,שם למען השם).
גפן! גפן! 749624
מי הם הילדים ומי אמם?
גפן! גפן! 749626
גילת, יונתן, מיכל, אביגיל ודוד עמנואל (לא בהכרח בסדר הנכון).

נפל האסימון 749625
התכוונת כנראה לילדיו של בנט ורעייתו (זו שנסעה עמם לחול בניגוד להנחיות בעלה).
נפל האסימון 749627
עכש''ז היא גם זאת שהתנגדה לשנות את מקום המגורים כדי שהילדים לא יצטרכו לשנות את סביבתם החברתית.
נפל האסימון 749628
תיקון: לא בניגוד להנחיות אלא בניגוד להמלצות.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 753930
מסתבר ש"שקר בלפור בשיפוצים" אינו ייחודי לבנט, והוא מסופר באותה מידה ובדיוק באותם מילים עבור משפחת נתניהו.
אין לי ספק שאתה תוקיע את השקר הזה ואת בזבוז הכסף הנלווה לכך בכל כוחך וללא משוא פנים, בדיוק כפי שעשית עבור בנט (ולפיד).
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 753931
אז נתניהו ימשיך לגור בעזה–י־ם.

ועכשיו באמת אפשר להגיד למפגינני בלפור: לכו לעזה!
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 753932
אכן, אבל אחרי הקמפיין השקרי הגורף שנכנס בבנט - כולל הכתבת הראשית של ערוץ 13 - על "שקר השיפוצים בבלפור", לא שנעתי אף אחד יוצא בקמפיין דומה מול נתניהו, או למצער מתנצל ומודה שזה היה שקר גס ומתועב.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 753939
הכל נכון, אבל למה אף אחד לא שואל את השאלה שהיא מחוץ לפוזיציה ומציאת רווח פוליטי קטנוני של כן/לא ביבי?

למה צריך פאקינג כמה שנים כדי לשפץ מבנה? מה בונים שם לעזאזל? גשרים מזהב משובצי יהלומים? גורדי שחקים? אולי טארדיס?
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 753942
אתה מכיר את סאגת מטוס רה"מ?
היוזמה התחילה ב 2010, המכרז נחתם עם התעשיה האווירית ב 2016 (וכל זה לפני העיכובים בפרוייקט עצמו). אני לא אופתע אם המצב כאן דומה (צריך לאשר את האינסטלטור במכרז של משרד הבטחון או משהו כזה)
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 753943
התמזמזות שכזאת היא אף פעם לא תקלה או טעות. צינור כסף כלשהו זורם לכיס כלשהו.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 753944
לא מסכים.

פרוייקטים מתעכבים כי העיכוב השלם גדול מסך חלקיו. לפעמים זה עיכוב כי מישהו צריך לאשר ולפעמים זה עיכוב שאם אתם רוצים x קודם תאשרו את y. ולפעמים פופטיץ בחופשה.

וחוץ ממשהב"ט שלדעתי הוא המעכב הראשי, הגברת תרמה את חלקה: כתבה מלפני שנה

המעון הרשמי של ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים יעבור בתקופה הקרובה שיפוץ בעלות של עשרות מיליוני שקלים. מדובר בעבודות שרובן המכריע נובעות מהיבטים ביטחונים ובטיחותיים שנגגרו במשך שנים, ולפי ההערכות יימשכו בין שישה לשמונה חודשים. השיפוץ יתמקד גם בתשתיות, בהן צנרת, ביוב, חשמל ומים.

שירות הביטחון הכללי דרש לשפץ את המעון כמה פעמים בשנים האחרונות, אך משפחתו של יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו התנתה את יציאתה מהבית בשיפוץ שייערך גם בביתה הפרטי בקיסריה - מה שעיכב את העבודות. בתקופת השיפוצים רה"מ נפתלי בנט ימשיך להתגורר בביתו שברעננה.

מוקדם יותר היום השרים דנו בהעברת יחידות ממשלתיות בירושלים בעקבות התעקשותו של השר זאב אלקין, ובשיחה עלתה גם סוגיית השיפוצים המתמשכים בבניין של משרד ראש הממשלה בירושלים. "ראש הממשלה, כבר ארבעה חודשים השירותים כאן בשיפוץ", העיר שר המודיעין אלעזר שטרן בישיבה הבוקר. בנט הסכים עם השר והשיב: "זה כמו עזה כאן. תגמרו עם זה"
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 753945
הערה: אין קשר ישיר בין השירותים במשרד ראש הממשלה לבין בלפור (למעט הישבן של ראש הממשלה). אבל גם השיפוץ ההוא לקח לפחות 4 חודשים
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 753952
יכול להיות, אבל אני לא קונה את זה. פרויקט בעלות של עשרות מליוני שקלים לאורך שנים - זה לא נשמע כמו איזה שיפוץ שרק מחכה לאישורים. בסכומים האלה אפשר לבנות מאפס אחוזה מרשימה למדי. (בדומה למטוס ראש הממשלה) זה נשמע כמו קומבינה. מישהו עושה קופה על חשבון הציבור.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 753946
אולי כי הרווחים הפוליטיים והפייק ניוז הללו יכולים להזיז מספיק אנשים ולהשפיע על איכות חיינו לשנים הקרובות פי מאה יותר מאשר למצוא עוד איזה מכרז ממשלתי שמבזבז כמה מיליוני שקלים?

סדרי עדיפויות, אתה יודע.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 753956
כשכתבתי "שקר בלפור בשיפוצים" לא התכוונתי לכך שהעובדה שצריך לשפץ את הבית בבלפור היא שקר, כי כולנו ידענו שאכן צריך‏1, אלא איך נוצלה העובדה הזאת. ראינו מה עשה עם זה בנט, כשעשרות מיליוני שקלים הושקעו בביתו ושלא עבר לירושלים. וראינו מה עשה עם כך לפיד שהכריז שהוא עובר לירושלים והמשיך להתגורר בביתו בתל אביב, כששוב מושקעים מיליונים שם ונגרמים שבושים והפרעות לשכנים.
תאר לעצמך שראש ממשלת בריטניה ינצל את זה שצריך לשפץ את דאונינג 10 ויתגורר, למשל, ביורק עד שהשיפוצים ייסתיימו.
מה ייעשה נתניהו עם העובדה הזאת עוד נראה, ואז נמשיך לדון בעניין.

1 אם איני טועה בנט גם דאג לכך שהשיפוצים בבלפור בכלל לא יתחילו.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 753968
ונראה איך נתניהו ימשיך להתגורר בקיסריה?
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 754186
הערתך נרשמה.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 753991
1 גוגל הוא חברך. כשאתה טוען טענה כה מופרכת, כדאי שתגגל ותמצא לה סימוכין.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 754185
הערתי זאת ללא הוכחה ובעיקר על סמך תחושה. ובכל זאת בכתבה זו עובדי משרד הביטחון מכחישים את טענתו של בנט לפיה השיפוצים בבלפור מתעכבים עקב סכסוך במשרד הביטחון, ובדבריהם יש איזה שהוא רמז לכך שתחושתי הייתה נכונה: "הנושא אינו מזורז ואינו מקודם כלל ועיקר בגלל אי הקצאת משאבים נדרשים ומתאימים למשרד ולעובדיו. הפרטים ידועים היטב לכל הנוגעים בדבר, וביניהם לשר הביטחון ולשר האוצר, אך נראה כי ישנם גורמים אשר אינם מעוניינים שנשלים את המלאכה".
אגב, לא עבדתי על "גיגול" מאז שכתבת את תגובתך. משום מה לא ראיתיה אז ונתקלתי בה עתה. לקח לי פחות מחצי דקה למצוא.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 754188
אפילו בכתבה הזו, אני לא מוצא שום עדות לכך ש''בנט מעכב את השיפוצים בבלפור''.
יתירה מזו - מהכתבות המעודכנות אנו למדים שאפילו כשנתניהו ירום הודו ייכנס לתפקיד ויפנה את כל מאמציו (''בניגוד'' לבנט לשיטתך), זה יקח שנה וחצי עד שנתיים עד שיוכל להתגורר שם.
מה שאני למד מכך הוא, ששום דבר שבנט היה עושה - לטוב או לרע או ללא מעש כלל - לא היה שום סיכוי שהוא ייכנס לבלפור בקדנציה הקצרה שלו, ולכן הטענה שהוא הביא באופן אקטיבי לכך ששיפוץ בלפור לא יושלם בזמנו היא לא נכונה במקרה הטוב ופייק ניוז מכוון במקרה הרע.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 754191
מה? מה פתאום?

אם בנט לא היה מקים ממשלה, לא היו מפנים אם הקיסר מבלפור ולא היו יכולים להתחיל בשיפוצים. מה שיפה הוא שלא הייתה תוכנית מגרה בשום מקום לשיפוצים במקרה כזה, למרות שכבר כמה שנים זה היה ברור שזה אפשרי.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 754192
האם מיותר להזכיר שהסיבה שלא התחילו בשיפוצים כבר לפני שנים, היא שהקיסרית התנתה אותם בשיפוץ ושדרוג מקיף בבית הפרטי בקיסריה?
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 754203
"ישנם גורמים אשר אינם מעוניינים שנשלים את המלאכה". מי לדעתך הגורמים ומה האינטרס שלהם?
אני די בטוח שלו אני הייתי נבחר לראשות הממשלה והייתי רוצה לעבור כמה שיותר מהר לבלפור, הייתי מוצא דרך לאפשר זאת, כך או אחרת, בהרבה פחות משנה וחצי.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 754210
בראש אותה כתבה:
"מי שבולמים את השיפוץ שהופסק בינואר האחרון, וגורמים בימים אלה לעצירת משימות ופרויקטים חשובים נוספים כמו בניית קריית המודיעין בנגב, פעילות הייצוא הביטחוני, פינוי בסיסי צה"ל ולהפסקת התשלומים לספקי המשרד - הם פקידי האוצר"

נראה שנמצאו הגורמים המסתוריים.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 754212
אז אתה מעריך שמה שהקיסר בכבודו ובעצמו לא מסוגל לבצע, אתה היית יכול לעשות ב'הרבה פחות'.
מרשים. היית צריך להתמודד לפני חודש.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 754217
נראה שלפקידי האוצר לא הייתה שום בעיה להשקיע עשרות מיליונים בביתו של הקיסר הראשון ברעננה, ואחר כך מיליונים בביתו של הקיסר השני בתל אביב. רק בירושלים עוד לא התחיל שום דבר. מה האינטרס שלהם? מה יש להם נגד עיר הקודש? לשם עדיין לא זרמה אפילו פרוטה אחת.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 754222
אני מניח שתיכף זה יתחיל.
כל ההשקעות הללו הן על פי המלצות השב"כ ומנגנוני הבטחון, מה אתה רוצה שהם יעשו, ילכו נגד ההמלצות?
לרבין זה לא הצליח, הקטע הזה.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 754362
בינתיים ביבי הולך לפטר את הפקיד שאישר את השיפוצים. או שאולי דווקא להפך?
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 755166
ובדיוק כמו שחזינו - השיפוץ ברחוב עזה בירושלים מתנהל ועושה בדיוק אותו בלאגן כמו השיפוץ ברעננה.

אני מניח שאתה מגנה את הדבר הזה באותה חריפות שהבעת כלפי השיפוץ ברעננה.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 755178
בזמן שנופלים על ישראל טילים מעזה ללא תגובה, ממשלת ישראל נותנת לעזה מליונים!
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 754196
מקריאת הכתבה, מאד לא ברור מהו הרמז שאתה מתכוון אליו.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 754046
זאת חתיכת פרשנות למילה "שקר".
כשמדברים על השקרים של נתניהו, אתה מצליח לסחוט כל טיפת תירוץ טכני כדי להראות שהוא לא משקר‏1, אבל עכשיו "איך נוצלה עובדה כלשהי" זה שקר?

וזה אחרי שקודם כתבת "כפי שנמסר לפיד עומד להיכנס לבניין ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים. אם זה אכן מה שיהיה, ייחשף עוד שקר של בנט, לפיו הוא התגורר בשנה האחרונה בדירתו ברעננה שהייתה פרטית לצורך הפגנות ומעון רשמי לצורך קבלת תקציבים, בגלל שבמעון הרשמי בירושלים טרם הסתיימו השיפוצים..." בינתיים קרה ההפך ממה שחשבת, ובמקום להודות בטעות החלטת שגם לפיד "משקר" בנוסף לבנט. אבל נתניהו לא "משקר" כי לו יש דירה בי-ם. לא משנה שגם שם יהיו שיפוצים והפרעה לשכנים? טוב, לפחות עכשיו ברור למה אתה מדגיש את ירושלים, ולא את השיפוצים וההפרעה לשכנים.

__________________
1 זכור לי מקרה בו טענת שלקרוא לארוחות שף "חמגשיות" אינן שקר כי יש סיכוי כלשהו שהן באו בחמגשיות. נראה לי שגם את ה"מה? מה פתאום!?" המפורסם פטרת ב"הוא לא הכחיש, רק הביע הפתעה על השאלה" או משהו בסגנון.
malta yok 754068
לטעמי השיא היה בטענה שיש תקציב מדינה, כאשר בפועל הופעלה השיטה של תקציב חודשי בגובה 1/12 מזה שפקע.

אכן, היה "תקציב" כזה, ואני רק התפלאתי שדב לא הביא טענה חזקה עוד יותר: הנה, כאן יש תקציב , וכך גם כאן ובעוד הרבה מקומות שקל למצוא, אלא שהחמוצים בכלל לא טורחים לחפש ורק ממחזרים את השקר שגנץ המציא כדי להתחמק מתפקיד ראש הממשלה שהפחיד אותו עד מוות.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749616
בסיבוב הקודם מר"צ לא הייתה קרובה להעלם אלא השיגה 6 מנדטים, כמו הרשימה המשותפת, הציונות הדתית ותקווה חדשה.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749618
אתה צודק, בתוצאות האמת. אבל סקרים צפו תסריט אחר (בדומה לתסריט שהם צופים עכשיו). אז יכול להיות שבאמת שום דבר לא השתנה.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749639
משהו אחד אולי בכל זאת ישתנה הפעם. עקיבא נוביק כתב טור משכנע לפני חודש: בבחירות האחרונות עדיין מפלגות השתדלו להביא גיוון לרשימתן, כדי לקרוץ למגזרים רבים. עכשיו התברר שלא רק שהמגזרים לא מיהרו לבלוע את הגזרים, אותם "כוכבי ייצוג" התגלו כחרבות-פיפיות כשהיה צריך להחזיק קואליציה (או אופוזיציה). עכשיו, אם המפלגות וראשיהן למדו לקח (ואין סיבה לחשוב שלא למדו), התכונה הקריטית כדי להיות משובץ במקום ריאלי תהיה נאמנות.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749650
וטוב שכך. יש לנו ריבוי מפלגות וזה אמור להספיק. הייתי מרוצה יותר אם כל מפלגה היתה מצליחה להיות קצת יותר מוניליטית. שיתוכחו וינהלו דיונים פנימיים, אבל שיצביעו (ברוב המוחלט של המקרים) כגוף אחד.

הפרטיקליזציה של הפוליטיקה הישראלית עברה כל גבול. בקצב הזה של איחודים, פיצולים ומעברים בין מפלגות, נגיע בקרוב להתעסקות בשברים. חלקים מסוימים של פוליטיקאי אחד (נגיד הלב והטחול) יחליטו להתפצל ולהפר משמעת קואליציונית שדורשים החלקים האחרים.

איך שסיימתי לחשוב על הרעיון של שברי פוליטיקאים, צץ לי רעיון ההמשך: חלק לא קטן בציבור, שנמאס לו, חושב שצריך לקרוע לפוליטקאים שלנו את הצורה. אולי הפוליטיקאים שלנו כל כך יעילים ומתחשבים שהם החליטו לעשות את העבודה בשבילנו?
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749659
אני רוצה למנף את נקודת שברי הפוליטיקאים לשאלה שכבר מזמן רציתי לשאול כאן. שאלה בשני שלבים:

שאלה א':
נניח וראש מחנה שרוצה שח"כים ממחנה אחר יעברו לשלו (ויפילו או ירכיבו ממשלה בכך). הוא (או מפלגתו) מבטיח סכום *משנה חיים* לכל ח"כ שיערוק למחנה שלו. לצורך השאלה נאמר 10 מיליון דולר.
נורמות מוסר בצד - האם זה לא חוקי? למה (לפי איזה חוק) זה לא חוקי?
שאלה ב': כמו שאלה א', אבל במקום עשרה מיליון דולר נשים "משרת שר/מנהל בכיר משנת-חיים/קריירה".
האם זה שונה מהמצב ב-א' מבחינה חוקית? אם כן - למה?
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749674
לפני זמן מה פורסם שלבעלה של יו"ר הקואליציה הובטח ג'וב נאה בתמורה לעריקתה, ומישהו מהפרשנים אמר שזה "גובל בפלילים" או משהו דומה. אני בטוח שכאשר תושבע הממשלה החדשה בראשות רבבב"צ הנושא ייחקר ללא דיחוי, אחרי הכל שלטון נקי מכל רבב הוא מנשמת אפו של הליכוד, ואתה תקבל תשובה על שאלותיך.

אם מישהו היה שואל אותי הייתי אומר שאפילו שיריון מקום ברשימה לכנסת עתידית הוא בחזקת שוחד, שלא לדבר על הבטחה לתפקיד שר. אבל מה? לא שואלים.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749899
אני עדיין אשמח לשמוע מהפורום המכובד למה/האם סעיף א' מנוגד לחוק הישראלי.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749900
כי זה פשוט Obviously שוחד וקשה להציג זאת כמשהו אחר.

השאלה השניה ״למה הצעת ג׳ובים שווי ערך הם לא שוחד?״ - זאת השאלה המעניינת ושיותר קשה לענות עליה. בגדול החוק כן אוסר מינויים פוליטיים, אבל... לך תוכיח בבית משפט מתי המינוי הוא פשוט מינוי (חוקי) ומתי מינוי הוא מינוי פוליטי (שזה לא חוקי). אני מניח שאף אחד לא מפרסם בפומבי פוסטר ענק שכתוב עליו ״ערוק אלינו וקבל מינוי מובטח״. זה לא עובד ככה. הפוליטיקאים מכירים את החוק (הם פאקינג אלה שכותבים אותו) ו(בד״כ) יודעים את העבודה המלוכלכת של איך לעבוד מסביבו. הם ידאגו כבר איך להבטיח דברים בצללים והרחק מעיני הציבור ובאופן פומבי תהיה איזו סנסציה בה ח״כ לפתע פתאום עורק *מסיבות לגמרי יענו כזה כאילו אידיאולוגיות-הגיעו-מים-עד-נפש-לא-יכולתי-עוד* מצד לצד ואז במקרה אחר כך הוא מגיע לתפקיד זה או אחר (מינוי לגמרי מקצועי!).

ראה ערך האשמת הנגבי שהואשם בבמרמה, הפרת אמונים ושוחד בחירות בעקבות טענות למעורבותו במינויים פוליטיים במשרד איכות הסביבה(2004), אך זוכה מהאישומים הללו לחלוטין (2010). הקלון והקנס המטורף של 10000 שקל זה בכלל בגלל עדות שקר ולא בגלל האישום המקורי. אחרי שנים של פקה פקה, בית המשפט תאר את התנהגותו הנלוזה, אמר ״זה לא נראה טוב״, צקצק בלשונו, אבל הוציא אותו זכאי. לי אין (יותר מידי) ספק שהוא היה מושחת ושאין עשן בלי אש, אבל לך תוכיח.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749902
בית המשפט יכול לזמן לעדות את אורלי אבקסיס(/עמיחי שיקלי/סילמן/אורבך), ולתת להם לתאר בשבועה מה נאמר בפגישות שלהם עם נתניהו או צוותו, על פי יומנים ואיכונים סלולריים.
עכשיו, צריך מערך הכחשה ושקרים די מסועף (שכמו שאמרת סיכונו בצידו) כדי להילים את כל העדויות להבטחה מסוג זה.
ועוד יותר - כשלמשל, במקרה אבקסיס, קל לראות את האתנן מוענק רשמית כעבור שבועות מספר, כבר קשה הרבה יותר להכחיש את השוחד.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 752085
השיריון של שיקלי, סילמן וסעדה הוא עוד קש מערימת הגבבה שנתניהו מאכיל בה את הדמוקרטיה הישראלית.
קל להיטפל למקרה של סילמן מפני שאפאחד לא חושד בה בסוג של כישורים פרלמנטריים או אישיותיים. המקרה של שיקלי קשה יותר (ראה המלצתו של אייזנקוט על האיש).
עמדתו העקבית של שיקלי כאיש הימין הנוקשה אינה נתונה בויכוח. זה לא הפריע לו להתמודד פעמיים ברשימתם של בנט ושקד מן הימין היותר רך. שיקלי טען כי מנהיגי מפלגתו הונו אותו בהציגם עצמם כאנשי הימין קיצוני. לטענה זו יש רגליים והיה צריך לקבל אותה, אילו שיקלי היה מתפטר מן הכנסת ביום בו הצביע נגד ממשלת בנט.
אין כאן בחירות אישיות ואפאחד לא בחר בשיקלי בשל מעלותיו התרומיות והגותו המדינית. הוא נבחר כחבר מפלגתם של בנט ושקד. ברגע שבו נוכח שהם הונו אותו ואינו יכול להשלים עם מהלכיהם הפוליטיים, היה צריך להתפטר מן הכנסת. במקום זאת דבק לכסא שקבל ממפלגתו ועשה ככל יכולתו כדי להכשיל הן את מהלכי מפלגתו והן את סילוקו ממנה.
כעת הוא גם נבחר לכנסת נוספת מטעם מפלגה יריבה כמעשה שצריך להגדיר אותו בשפה נקייה כשוחד פוליטי.
אני חושב שיהיה זה רעיון לא רע להטיל תקופת צינון של קדנציה אחת על ח''כ העובר ממפלגה אחת לרעותה. אבל גם ללא זה היתה לשיקלי האפשרות להתמודד בפריימריז של הליכוד ולהוכיח כי זכותו לכהן כח''כ של הליכוד אינה נופלת משל האחרים. במקום זאת הוא בחר במסלול עוקף פריימריז ובחר לכהן בכנסת הבאה על סמך תקיעת הסכין בגב מפלגתו בכנסת הנוכחית. אני נוטה להאמין שכל בגידותיו של שיקלי יהיו תמיד לטובת הימין. זה לא עושה אותו פחות נוטל שוחד.
מינויו של סעדה גרוע עוד יותר. ואם אין חוק נגד מינוי כזה, היה צריך להיות.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 752086
עריקה של ח"כים תמורת בצע שלטון היא מעשה לא מוסרי. כך גם הבגידה בהבטחות לבוחר.
ראינו את שתי התופעות מתפשטות בשנים האחרונות.

עם זאת אני חושב שאין מקום להכניס אותן לגדר הפלילי.
לדעתי החטא הקדמון שהביא לסיטואציה הנוכחית היה בהעלאת אחוז החסימה.
נראה לי שהעלאת אחוז החסימה לא תיקנה אף אחד מהכשלים שלשמם הופעלה, ולעומת זאת פוגעת ביסודות הדמוקרטיה הפרלמנטרית שלנו במספר דרכים-
1. ריצה משותפת של מספר מפלגות קטנות שיש ביניהן הבדלים אידאולוגיים לא מבוטלים גורמת לכך שהאזרח מצביע בעת ובעונה אחת גם עבור אג'נדה שהוא מעוניין לקדם וגם עבור אג'נדה שהוא לא.
2. בסיס הפניה לבוחר בריצה משותפת של מפלגות קטנות הופך להיות פחות אידאולוגי ויותר שייך לפוליטיקת הזהויות, שכן זה הבסיס הרחב יותר עליו ניתן להשען בריצה משותפת כזו.
3. מפלגות שהדגל שהן נושאות הוא מאוד ספציפי יתקשו לעבור את אחוז החסימה, וכך קולות שקיימים בשיח הציבורי לא ימצאו את דרכם אל בית המחוקקים
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 752087
לדעתי שני הדברים לא דומים כלל ועיקר.
עד כמה ששנאתי את הבגידה של בני גנץ, ברור לי לחלוטין שהיא חלק לגיטימי מהמשחק הפוליטי. כל אחד מבטיח כמה הבטחות, ואיש לא עומד בכולן. גם בנט עמד בשתי הבטחות והפר את השלישית.
זה בכלל לא דומה לקניית שלטון או פירוק ממשלה עקב הבטחות לאתנן כספי אישי כזה או אחר.
כמו שכבר כתבתי כאן - ואז היה נראה שזה ברור לכולם שזה שוחד - תציע 10 (100?) מיליון דולר לח"כ, ורבים מהם יקחו את הכסף ויעשו מה שתגיד להם. זה שוחד פר אקסלנס, וראוי לישיבה ארוכה בכלא של המעורבים.
ברגע שאתה לא שופט ומעניש על דברים כאלה, כל שלטון ניתן יהיה לקנות במספיק כסף או משאבים אחרים. זה מנגנון חמור מאד שדורס את כל הרעיון של בחירות דמוקרטיות לפרלמנט.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 752089
בהנחה הדמוקרטית שכל ח''כ רוצה לקדם את האג'נדה שלו ככל יכולתו האתנן הפוליטי איננו שוחד.

קל וחומר לאחר שהשר הנגבי, שהשתין מהמקפצה, זוכה מאשמה בפרשת חלוקת הג'ובים במשרד לאיכות הסביבה.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 752093
אני מתקשה להסכים עם שני צידי המשוואה.
א. "עריקה של ח"כים תמורת בצע שלטון היא מעשה לא מוסרי" - יתכן שאתה צודק, אבל התואר "מוסרי" כאן הוא אמורפי. התחום הפוליטי אינו עוסק במוסר. ולכן במקרה זה חשובים רק כללי המשחק המוסכמים, קריא החוק. ולכן הפיתרון הנכון בעיני הוא חוק צינון של קדנציה אחת בין שירות מפלגה אחת לשירות רעותה. תאר לעצמך שבמקום לשריין את שיקלי וסילמן נתניהו היה מנסה לשריין את אורלי לוי. זה היה מעלה מאד את המחיר של הזנות הפוליטית הזו.
ב. "בגידה בהבטחות לבוחר" - אני רואה בבחירות הדמוקרטיות משהו שונה מאד שהופך את הגדרתך ללא תקפה. בחירות דמוקרטיות הם קודם כל ויותר מהכל בחירה "אישית" של הנבחרים. בבחירה שלך, אתה יכול להסתמך על אידיאולוגיה, מצע ועוד חצי תריסר דברים אחרים. אבל לפני הכל אתה בוחר את הנבחר. בחירת הנבחר אינה יוצרת מחוייבות הדוקה באף כיוון. לכאורה נראה כרצוי שהנבחר יקיים את הבטחותיו לבוחר. בפועל, הנבחר עשוי לגלות שמילוי ההבטחה קשה מדי, או בעצם מזיק לבוחר וכן הלאה. ולכן אין מחוייבות כזו. בודאי שאין מה לדבר על בגידה.
ברשותך אחזור כאן בפעם העשירית על משהו שנראה קצת בלתי אמין. אני יודע שגנץ הבטיח הבטחת בחירות לא לשבת עם נתניהו. באותה מערכת בחירות נכחתי באופן אישי בעצרת בחירות של גנץ והיה שם רושם ברור מאד שאין בכוונתו לשבת באופוזיציה. ההתבטאויות שלו כללו את "אני אוהב את מצביעי הליכוד" ו-"לשבת עם מרץ-שפרץ אינו החלום שלי". אני מציג כאן משוואה בלתי אפשרית בין הבטחה מפלגתית מתועדת לבין התרשמות אישית מהתבטאויות אקראיות, אבל כך הרגשתי מאד חזק.
אני מאד כעסתי על "בגידת" גנץ, אבל לא בגלל הפרת הבטחה, שכפי שאמרתי לא היתה ממש הבטחה, אלא בגלל העובדה שבאותו מהלך גנץ אפשר לנתניהו להשחית את מפלגתו. אילו הוקמה ממשלת 18 שרים, עם 4-5 שרים של גנץ (תוך התנייה של אפשרות לדרוש אישור בקבינט שיוויוני וכיוב') הייתי מקבל את זה.
בפועל מונו ח"כים שלא כיהנו אפילו קדנציה אחת בכנסת למיניסטרים של משרדים מיותרים ש"הומצאו" כדי לשחד את חברי הסיעה של גנץ. בפועל הפכה הממשלה לקבינט של הכנסת, ותפקוד הממשלה כרשות המבצעת נפגע מאד.
אמור מעתה שחיתות שלטונית ולא בגידה בהבטחות לבוחרים.
להבנתי, הבוחר צריך לבחור את נבחריו פוסט פקטום ע"פ קריטריון הרבה יותר חשוב והוא מחוייבות לפעולה למען טובת הכלל, גם אם היא לא תמיד עולה בקנה אחד עם הבטחות בחירות. מי שרוצה דמוקרטיה ישירה בנוסח אתונה שיבקש דמוקרטיה ישירה באמצעות משאלי עם במקום ל"הטעות" אותנו ע"י מוסר ובגידות.
שיקלי, סילמן וסעדה עשו מעשה שמותר לרבים לראות בו שוחד פוליטי. בפועל אין חוק או תקנה האוסרים מה שעשו וזוהי ההלכה הקובעת. "כשר אבל מסריח" כפי שפסק הרב לעקרת הבית שהתרנגולת שלה נפלה לביוב.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 752099
אני בומר בעניין הזה. אצלי הצבעה למפלגות היא הצבעה למפלגות. איך אמרו הגששים- אני משונה כזה, אני רוצה פס כסף בצבע כסף.
אני רוצה שהנבחרים יבטיחו לי הבטחות ושיקיימו אותן. אני לא רוצה לבחור סלב- אני רוצה לבחור דרך. זאת לא תכנית ריאליטי, זאת הריאליטי עצמה.

משחק הכסאות המוזיקליים עובד כאשר אין הבדלים מספיק מהותיים בין המפלגות. כך אורלי לוי היתה יכולה לעבור ארבעה נתיבים בלי לאותת ואף אחד (חוץ ממני) לא רצה לקבור את עצמו.

אני מבין את "טובת המדינה" כהצדקה לכל זגזוג. זה יכול לעבוד עבור ראש ממשלה, לא עבור ח"כים זוטרים.

אבל כאשר כולם גם "חברתיים" וגם "ליברלים", גם "חסידי שוק חופשי" וגם "דואגים לחקלאים", גם "איש באמונתו יחיה" וגם "מכבדים את המסורת"- על מה בדיוק אני אמור להצביע? על זהות ראש הממשלה שאני סומך עליו שיעשה מה שצריך בלי שהוא יצטרך לספר לי מראש מה התכנית? אז תעשו בחירות ישירות.

כל עוד השיטה היא פרלמנטרית- מפלגות שונות שצריכות להקים קואליציה- אני מצפה שלמפלגות השונות יהיו פתרונות שונים לאותן בעיות. זאת כדי שלבחירה שלי באחת מהן תהיה משמעות.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 752103
רצינו, רצינו לקבור את עצמנו, אבל מה לעשות.
למפלגות שונות יש פתרונות שונים. למשל: הליכוד - במוצהר ומהמקפצה - לא מעונין בלימודי ליבה לחרדים, להיפך, הוא מעודד אותם לא ללמוד כאלה. יש עתיד כן צעוניינת בזה. הנה הבדל משמעותי, כלכלי עד אין קץ, בשבילך.

ואם כל כך חשוב לך מדיניות - מה מפריעה לך הבחירה של בנט? 'להיות עם גוש ב' ' זו לא מדיניות. בנט הוא ימני, והממשלה בראשותו היתה יותר ימנית מהממשלה של ביבי. בנט הוא ציוני, והממשלה בראשותו היתה יותר ציונית מהקודמת.

ודוקא בחירות ישירות זה הפתרון שלך? הרי אתה יודע בדיוק מי האחראי הראשי לכך ששיקולים אישיים גוברים על כל דרך, מצע ואידיאולוגיה בפוליטיקה הישראלית. כן, ראש המפלגה שכבר מזמן אין לה מצע ואין לה אידיאולוגיה.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 752148
רק להבהיר- הפתרון שלי הוא לא בחירות ישירות. אני חושב שהשיטה הפרלמנטרית שלנו מתאימה לנו.
הפתרון שלי הוא הורדת אחוז החסימה, כמו שהסברתי לשוקי בתגובה למעלה.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 752150
ואם כבר מצע, הנה התוספת החמה מהתנור לשיחדש הליכודי, באדיבות מיקי זוהר:
"מי צריך מצע, מצע זה פופוליזם זול".
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 752156
גם אני הייתי צוחק אם זה לא היה ח''כ שלי
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 752145
אפאחד כולל אני לא אומר לך איך לבחור את המפלגה "שלך". אתה מוזמן לבחור ע"פ המצע והאידיאולוגיה המוכרזת ו/או ע"פ רקורד קיום ההבטחות המפלגתי. הבעיה שלך ושלנו כפולה:
א. אינך יכול לכפות על מפלגה ל"הינעל" על אידיאולוגיה ניתנת להבחנה או להימנע מהבטחות שעל פניהן ברור שלא תוכל לקיים. כלומר אם החפיפה בין האידיאולוגיות של מפלגות רבות היא גדולה מדי לטעמך, אין לך מה לעשות בנידון.
ב. בסופו של דבר בחרת במפלגה ומתברר שיותר מכך אפילו בנבחריה עצמם. זכותך לבוא עמם חשבון בבחירות הבאות אם לא יקיימו הבטחותיכם, אבל אין שום הלך חוקי הכופה על ח"כ לקיים מה שהבטיח. אכזבתך מח"כ כזה או אחר אינה מניה שאפשר לממש.
אני מוכרח לומר שבבחירות האחרונות אני מצביעה לפי פוליטיקת הזהויות ולא הרבה מעבר לכך. אני מניח שהסיכויים שמפלגה המייצגת את המעמד שלי תגן על האינטרסים שלי גדול מהסיכוי שמפלגה ערבית/חרדית/רוסית תעשה. זה אולי לא אופטימלי, אבל בינתיים עדיף על לא להצביע בכלל.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 752147
אני חושב שהורדת אחוז החסימה תפתור חלק לא מבוטל מהבעיות שהעלית.
מפלגות קטנות הולכות על טיקט הרבה יותר חד וברור מאשר מפלגות גדולות. זה מחזק את השיח האידאולוגי (לא מצאתי מלה טובה יותר) על חשבון פוליטיקת הזהויות. מפלגות קטנות גם לא אוחזות בדגל אחר כל שני וחמישי. המצע שלהן די קבוע, חד וברור.
הידיעה שהצבעה למפלגות קטנות תכניס אותן לכנסת תעודד את ההצבעה להן. מי שרצה להצביע אידאולוגית ובסוף הצביע למפלגת אווירה כדי שהפתק שלו לא יילך לפח, יוכל להצביע למפלגה שהוא באמת רוצה ללא חשש.
קואליציה שיש בה מספר מפלגות קטנות תאלץ לתת לכל אחת מהן את ליטרת הבשר שלה, ויהיה להן תמריץ להראות לבוחריהן שהן פעלו לפי מה שהבטיחו. מי שלא חייב לעשות מה שהבטיח אלו רק מפלגות האווירה ופוליטיקת הזהויות.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749903
הפונז דיבר על משרת שר. זה המינוי הכי פוליטי שיש, והוא סבבה לגמרי והחוק לא אוסר אותו בכלל.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749904
1. אתה צודק.
2. הוא רשם שר/מנהל בכיר שזו שאלה יותר רחבה מ״שר״ אז תרגמתי את זה לשאלה כללית על מינויים פוליטיים (שהם לא תמיד עוברים את מבחן החוקיות, אבל נראה לי שברוב המוחלט של המקרים, מלבד מקרים מאוד קיצוניים, הם נחשבים חלק בלתי נפרד מהמשחק הפוליטי / לגמרי הנורמה).
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749905
מינוי פוליטי הוא סבבה לגמרי. מינוי פוליטי שנובע מעסקת שוחד פוליטי הוא מנוגד לחוק.
הבעיה היא שההבדל בין ''אם תתמכי בי לראשות הממשלה, אסדר לך משרת שר עם לשכה ונהג'' ל''אם תתמכי בי לראשות הממשלה אמנה אותך לשרה במשרד בו תוכלי לקדם את האידאולוגיה החברתית שלך'' הוא כל כך דק שאני לא בטוח שאפילו שני הצדדים מסוגלים בכנות להפריד בין הדברים (ז''א, גם פוליטיקאים ''נורמטיבים''. אני לא מדבר ספציפית על נתניהו שלדעתי איבד לחלוטין את היכולת לבצע את ההפרדה הזאת).
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749907
מאמרון של המכון הישראלי לדמוקרטיה בנושא המינויים הפוליטיים בישראל ובכלל.

לך תוכיח בבית משפט את ההבדל בין מינוי שהוא ״ניצול של משרה ציבורית לצורך אישי ולא לטובת הציבור״ לבין מינוי שהוא לחיזוק מדיניות/יציבות ממשלה/שלטון למען טובת הציבור. לך תדון בבית משפט מה זה בכלל ״טובת הציבור״ מול ״טובה אישית״ כשמדובר באוסף המוקיונים האלה שהולכים ובוחשים בפוליטיקה ודואגים לעצמם כקולקטיב/אליטה לשכר גבוה, הטבות מטורפות ומכוניות שרד.

זאת השיטה וזאת המציאות (ולא רק בישראל). אבל אני כן מסכים עם הפונז (לפחות עם הסנטימנט, גם אם אני לא יכול לדמיין איך אפשר אחרת) שיש פה איזשהו אבסורד ובעצם מיסוד חוקי של קשרי שוחד כחלק מחוקי המשחק.

אבל ההתנהגות האנושית היא ברובה אוסף לא קטן של אבסורדים, אז מה חדש... כשיפגע המטאור ויתפתח פה זן חדש מסקרטצ׳, אולי הוא יצליח לעשות דיזיין טוב יותר למערכות.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749909
זה היופי, שאם קדושי שלטונחוק will have their way, הם יפעילו את שיטת הפונז תגובה 749902 על כל דיל פוליטי. כמובן, למה לא לחזק אותו עם מעצר בתא פשפשים עם איום בחשיפת המאהבת, או בחדירה לטלפון הסלולרי. אנחנו צריכים להציל את המדינה משחיתות.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749941
חשבתי שלתפיסתך קדושי שלטונחוק have their way right now.
או שקדושי שלטונחוק זה הפרקליטות בתוך הפרקליטות בתוך הפרקליטות?

אין שום בעיה לייצר שחיתות שלטונית רגילה ו-מחוץ לפנטזיות שלך או של הפונז-שום חקירה, איום על מאהבת או חדירה לטלפון סלולרי לא יעזרו. הייחוד של נתניהו, מעבר לכך שהוא מושחת באופן שיטתי ולא "על הדרך", נעוץ בכך שהשחיתות שלו הייתה פשוט מטומטמת. איזה מין פוליטיקאי מושחת מזמין את מנכ"ל המשרד שלו לפגישה סודית באמצע הלילה עם משקיע שרוצה לקנות ערוץ תקשורת? מי מקיים מו"מ מוקלט עם מו"ל של עיתון על מה בדיוק גובה השוחד הנדרש כדי לקבל סיקור חיובי? למה לעזאזל לשלוח דרישות למיליונרים שיקנו שמפניות וסיגרים? זה נשמע כמו עלילה של מותחן פוליטי גרוע.
אפשר היה בקלות להעביר את כל תיק 4000 מתחת לרדאר אם פילבר היה מתנהל קצת יותר באורך רוח ופועל יותר לאט ובצורה עקיפה, במקום להתנהל כמו בולדוזר שדורס כל מה שעומד בינו למטרה.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749945
עם האוכל בא התיאבון.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749952
זה היה בהקשר לפרקליטות, נתניהו או שניהם?
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749949
אני חושב שהשחיתות שלו לא היתה מטומטמת יותר משל פואד בן אליעזר, אולמרט וכו'. אולי בגלל שהוא ידוע כגאון מצפים ממנו ליותר. אותי הוא לא הפתיע לרעה, כי אני זוכר את פרשת ההובלות (עמדי).
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749954
פחות בקי בתיקים הללו, אבל שים לב שאתה מביא דוגמאות של פוליטיקאים שהוגש נגדם כתב אישום.
אתה יכול להביא דוגמא של שחיתות שלטונית מטומטמת באותה מידה בה לא הוגש כתב אישום (או שבגלל זה דיברת על פרשת עמדי?) ?
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749955
לפואד כמעט לא הוגש כתב אישום. עם התנהגות שונה במקצת (לא בזמן השחיתות אלא לאחר מכן) גם לא היה מוגש.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749960
אם היא מתוחכמת מספיק (ליברמן) לא מוגש כתב אישום, ואז היא לא מטומטמת.
לאולמרט היו לא מעט פרשיות שלא הוגש בהן כתב אישום. בחלקן היועמ"ש הביע את שאט הנפש המנומסת שלו לפני שסגר את התיק, בדיוק כפי שעשה בפרשת וויצמן-סרוסי ובפרשת עמדי.
סיפור פרשת המניות של נתניהו [ויקיפדיה] ובן דודו הוא דווקא מתוחכם כיאה לו.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749975
''אם היא מתוחכמת מספיק (ליברמן) לא מוגש כתב אישום, ואז היא לא מטומטמת.''
זה כמעט שקול למה שאני אומר, אבל הטענה הלא-טריביאלית היא ששחיתות פוליטית כל כך קלה להסתרה שצריך להיות מטומטם, רשלן או יהיר כדי להיתפס (ולדעתי שני האחרונים הם טימטום בטעמים שונים).
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749990
היית מעדן את זה קצת: לא קלה להסתרה, אלא קשה להוכחה בבית המשפט. דהיינו, אני לא חושב שהרבה אנשים חושבים שביתו של ליברמן שגשגה כלכלית בזכות כישוריה המופלאים.
אותה גברת בשינוי אדרת 751644
נראה שהידיעות על מעבר לפיד לירושלים היו מוקדמות מדי. לפיד ממשיך להתגורר בתל אביב. בתחילה (''רק'' לדברי לפיד) נפרש שם בד לבן כדי שיסתיר, אבל בימים אלה מתווספת אליו גם חומה. השיפוצים בבלפור ממשיכים לא להתקיים. ושטח גדול של גן ציבורי ליד ביתו של לפיד הוקף גדר והופקע מהציבור.
הנושא שהעליתי לא היה קשור במעבר פוליטיקאים מימין לשמאל כפי ה''הרחבה'' לו שעשית. הנושא היה שחיתות ללא קשר לימין ושמאל. ומסתבר שזה קיים אצל לפיד בדיוק כמו אצל קודמו בנט שכמחזיק תיק איראן בממשלה הנמצא בימים אלה שבהם עומד להיחתם ההסכם עם איראן בחופשה באזור ללא קליטה, ומספרים גם שהוא עוסק חוץ מענייני איראן וענייני החופשה המשפחתית גם בחיפוש משרה בהיי טק. . .
אותה גברת בשינוי אדרת 751654
מי מספרים?
אותה גברת בשינוי אדרת 751655
בין השאר N12
אותה גברת בשינוי אדרת 751657
הפוליטיקה הישראלית היא בית חרושת של אישים מכוערים ונוכלים. אילולי היה על ראשי קופת שרצים וארוני היה נטול שלדים,הייתי בוודאי רץ לפוליטיקה.
אותה גברת בשינוי אדרת 751664
הפןך!
השרצים בקופתך כנראה לא גדולים מספיק כדי להפוך אותך למועמד ראוי.
אותה גברת בשינוי אדרת 751665
אל תדון אדם עד שתגיע לשרצו. איזה באסה,הייתי יכול להיות ככה בקלות פולטיקאי או אופטקאי מדופלם.
'פה העם קובע והשלטון מציית' 751706
סן קריסטובל,מקסיקו ☆ לונלי פלג.
------
הכותרת היא על השלט - דקה 6:33
'פה העם קובע והשלטון מציית' 751718
אחרית הימין
'פה העם קובע והשלטון מציית' 751720
באחרית הימין, א.ב.ג הוא עוד שמאלן מנייאק ובוגדני.
אותה גברת בשינוי אדרת 751768
ואם רצית דוגמא לפוליטיקאי מבחיל. ולא סתם פוליטיקאי,אלא סמל השלטון.

אשכרה יו"ר הכנסת מתנועת השלטון 'יש עתיד' אומר לשרת החינוך : "את נחמדה, אני לא רוצה להיכנס בך ברמה האישית, אז תרגעי". אם זה היה פנים מול פנים בטח הבהמה היה אומר לה 'תרגיעי או שאני נכנס באמאמאשלך, זה ברור יה פוסטמה?' .

גועל נפש.
אותה גברת בשינוי אדרת 751769
סליחה - זה מ2015. טעות. פייק. וכו'.
אותה גברת בשינוי אדרת 751677
תודה (בקריאה ראשונה של תגובתך התבלבלתי וחשבתי שלפיד הוא המחפש). חבל שאברהם לא חושף את מקורותיו (או למצער מסביר מה מזכה את המקורות בחסיון עתונאי).
אותה גברת בשינוי אדרת 751685
בלי קשר לימין, לשמאל או לדיבורים על חול - יש להעביר את חוק המגורים שכופה על ראשי ממשלה את מקום מגוריהם בזמן מילוי התפקיד ויפה שעה אחת קודם. השב״כ שמתעסק בשיפוצים וקשקושים של בתים פרטיים זה לא פחות מביזיון וחוצפה. מה הם מתעסקים בשטויות הללו?

הגיע הזמן שיפסיקו להתיחס אל ראש ממשלה כאילו מדובר ב״בוס נבחר״ שעושה מה שמתחשמק לו. הנבחר לתפקיד איננו השליט - מדובר בסה״כ בנציג ציבור שנבחר למלא תפקיד אדמיניסטרטיבי לכמה רגעים (עם הגבלות במרחב, בזמן ובכוח). שתוק, כנס לגור איפה שאומרים לך ושב בשקט יא ראש ממשלה. מה שואלים אותם בכלל? למה מי הם? לא נוח להם? מציקי להם ב-Commute? שיתמודדו הנודניקים האלה לתפקיד אחר.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749763
ראש הממשלה בנט מתייחס לתחקיר של אילה חסון על הבית ברעננה:
'לא ידעתי, אם הייתי מעלה על דעתי שיבנו מבצר סביב הבית שלי, הייתי לוקח שק שינה ונכנס לבלפור. זה היה יקר מאוד'.
------
אם לסבתא שלי היו גלגלים.

בנט מתחיל להזכיר לי את בני גילי.חרטטנים מלידה.והבא אחריו יותר חרטטן.

הגיע הזמן להגביל את גיל ראשי הממשלה ל-‏70 לפחות. בני ה-‏50 עדיין אדיוטים לצערי.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749782
גם בני ה-‏70 ברובם אינם איינשטיינים (ידע אישי).
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749786
גם נכון.
היה כבר ניסיון להגביל את גיל ראש הממשלה עד גיל 70.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749784
כשאידיוט חרטטן מגיע לגיל 70 הוא נהיה אידיוט חרטטן סנילי.

יש לי פתרון יותר טוב בשבילך, למסע החיפוש שלך לראש ממשלה מושלם: הגיע הזמן שנפסיק להיות כל כך אובססיביים לגבי תפקיד ראשות הממשלה. החיפוש הזה אחרי ״האבא של האומה״ הוא עיסוק אינפנטילי ומזיק, שבני אדם מבוגרים צריכים להיגמל ממנו. שמים בתפקיד מישהו זמני עם דרישות מינימום (אזרח ישראלי, נושם, לא מואשם בפלילים) ומחליפים במישהו אחר בהזדמנות הראשונה.

יש לחוקק חוק המגביל זמן כהונה ולחיות בשלום עם הפוליטיקאים האידיוטים, החרטטנים, הבובות והעציצים השונים שנכנסים ועוזבים את התפקיד כל כמה שנים. תמיד אפשר (וצריך) להשתמש בחרטטנות שלהם כחומר טוב לתוכניות סאטירה, אבל אין ממה להתרגש. מדינה לא אמורה לקום או ליפול בגלל איזה פוליטיקאי פוץ שמאייש תפקיד אדמיניסטרטיבי.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749785
'הגיע הזמן שנפסיק להיות כל כך אובססיביים לגבי תפקיד ראשות הממשלה.

החיפוש הזה אחרי ״האבא של האומה״ הוא עיסוק אינפנטילי ומזיק, שבני אדם מבוגרים צריכים להיגמל ממנו'

מסכים.
---------

אם כי אני לא יודע איך אפשר לשכנע את הציבור הישראלי שאין לו יותר 'אבא'.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749787
לא צריך לשכנע את הציבור (בדיוק כמו שלא היה צריך לשכנע את הציבור לא לעשן במקומות ציבוריים).
צריך להעביר חקיקה שמקטינה את התפקיד למימדים הראויים לו.
אפשר להתחיל מהגבלת כהונה, להמשיך לאיסור על ראש ממשלה להחזיק *באף תיק נוסף* (אפילו לא אחד) ואפשר להמשיך משם.

המצב הראוי הוא ראשי ממשלה שבאים והולכים. המצב הזה בו פוליטיקאי נתקע בתפקיד ליותר מעשור או שמערכת פוליטית שלמה נכנסת לאי יציבות בגלל אדם אחד הוא מצב חולני.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749789
אני מסכים שיש לתת לחברי הכנסת שמייצגים את הציבור את הכח האמיתי ולא לאישיות בודדת את הכח לכפות את ערכיו על יתר המייצגים.

זהו שינוי שיכול לבוא אולי בפיילוט של הענקת סמכויות שלטוניות לעיריות, מה שיעביר את מרכז הכובד הפוליטי מירושלים לכל חלקי הארץ.
נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים 749792
הפיילוט הפשוט ביותר (ועם הסיכוי הגדול ביותר שיהיה אפשר לגייס עבורו רוב) הוא הגבלת כהונה לראש ממשלה.
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • צפריר כהן
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • שוטה הכפר הגלובלי
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • הפונז
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • שוטה הכפר הגלובלי
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • הפונז
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • שוטה הכפר הגלובלי
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • הפונז
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • יובל נוב
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • דב אנשלוביץ
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • יובל נוב
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • דב אנשלוביץ
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • שוטה הכפר הגלובלי
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • דב אנשלוביץ
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • הפונז
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • אח של אייל
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • דב אנשלוביץ
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • צפריר כהן
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • הפונז
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • דב אנשלוביץ
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • הפונז
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • דב אנשלוביץ
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • הפונז
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • הפונז
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • kozmo5449@gmail.com
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • הפונז
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • kozmo5449@gmail.com
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • שוטה הכפר הגלובלי
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • הפונז
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • שוטה הכפר הגלובלי
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • הפונז
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • שוטה הכפר הגלובלי
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • דב אנשלוביץ
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • שוטה הכפר הגלובלי
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • דב אנשלוביץ
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • שוטה הכפר הגלובלי
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • דב אנשלוביץ
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • שוטה הכפר הגלובלי
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • דב אנשלוביץ
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • הפונז
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • דב אנשלוביץ
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • ידידיה
  בהצלחה לאייזנקוט • שוקי שמאל
  בהצלחה לאייזנקוט • האייל האלמוני
  בהצלחה לאייזנקוט • שוקי שמאל
  בהצלחה לאייזנקוט • האייל האלמוני
  בהצלחה לאייזנקוט • צפריר כהן
  בהצלחה לאייזנקוט • שוקי שמאל
  בהצלחה לאייזנקוט • האייל האלמוני
  בהצלחה לאייזנקוט • אריק
  בהצלחה לאייזנקוט • שוקי שמאל
  בהצלחה לאייזנקוט • צפריר כהן
  בהצלחה לאייזנקוט • שוטה הכפר הגלובלי
  בהצלחה לאייזנקוט • אריק
  בהצלחה לאייזנקוט • שוקי שמאל
  בהצלחה לאייזנקוט • הפונז
  בהצלחה לאייזנקוט • kozmo
  בהצלחה לאייזנקוט • הפונז
  בהצלחה לאייזנקוט • שוקי שמאל
  בהצלחה לאייזנקוט • הפונז
  בהצלחה לאייזנקוט • צפריר כהן
  בהצלחה לאייזנקוט • הפונז
  בהצלחה לאייזנקוט • צפריר כהן
  בהצלחה לאייזנקוט • שוקי שמאל
  בהצלחה לאייזנקוט • איתן
  בהצלחה לאייזנקוט • שוקי שמאל
  בהצלחה לאייזנקוט • האלמון האיילי
  בהצלחה לאייזנקוט • הפונז
  בהצלחה לאייזנקוט • האלמון האיילי
  געגועים לאמיר אורן • שוקי שמאל
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • kozmo5449@gmail.com
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • ירדן ניר-בוכבינדר
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • שוטה הכפר הגלובלי
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • דב אנשלוביץ
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • אריק
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • צפריר כהן
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • אריק
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • דב אנשלוביץ
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • הפונז
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • דב אנשלוביץ
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • דב אנשלוביץ
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • alucard
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • דב אנשלוביץ
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • האלמון האיילי
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • אח של אייל
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • alucard
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • הפונז
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • alucard
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • alucard
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • הפונז
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • alucard
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • דב אנשלוביץ
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • דב אנשלוביץ
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • הפונז
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • דב אנשלוביץ
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • צפריר כהן
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • kozmo
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • אל. לריק
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • שוטה הכפר הגלובלי
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • alucard
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • צפריר כהן
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • kozmo5449@gmail.com
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • alucard
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • alucard
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • שוטה הכפר הגלובלי
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • kozmo5449@gmail.com
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • alucard
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • שוטה הכפר הגלובלי
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • צפריר כהן
  נראה שהשיפוץ בבלפור עומד להסתיים • שוטה הכפר הגלובלי

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים