הפרוטוקולים והזכרונות של בית דוד 74973
במאמר צוין שההפרוטוקולים של זקני ציון הם פלגיאט של פלגיאט של רומן של אז'ן סי . הדבר כאשר אתה חושב עליו הוא מובן מאליו ,אחרי הכל איפה תמצא קונספירציות של השתלטות כלל עולמית בראש ובראשונה ? בספרות מתח והרפתקאות.
אז'ין סי ואלכסנדר דיומא היו בין הראשונים שהעלו על דעתם סיפורי קונספירציות מאין אלה בתקופה המודרנית כאמעי לבידור ההמונים המשועממים ואנשים בעלי דמיון עשיר הרבה פחות לקחו מהם את הרעיון והפכו אותו ל"מציאות " מפחידה.
צירוף המקרים המוזר כאן הוא שהספר של סי ששימש כחומר הגלם ל"פרוטוקולים " "מסתרי העם " שימש גם כמודל לאחת היצירות המפורסמות ביותר של הספרות הקלה העברית "זכרונות לבית דוד ". ושם כאמור מתוארות תולדות בית דוד לאורך ההיסטוריה.
הפרוטוקולים הם כאמור קונספירציה יהודית המנוהלת בידי צאצא בית דוד ,תיאודור הרצל שמשפחתו מנהלת את הקונספירציה כנראה מזה דורות רבים ....
האם יש כאן באמת רק צירוף מקרים או שסוכני הצאר שביצעו את הזיוף היו מודעים היטב לקיומם של "הזכרונות לבית דוד"? אחד הזייפנים היה ממוצא יהודי כך שזה מחזק את האפשרות הזאת .
ומה שמעניין לא פחות ההוגה והאידיאולוג "אחד העם " שהואשם בשלב מסויים כאחראי לניהול הקונספירציה ( אם כי הוא היה בכלל יריב של הרצל ) היה עורך המגזין שבו פורסמו "זכרונות לבית דוד " לראשונה.
אחד העם נאלץ להתגנן במשפט מהטענה שהוא הוגה הקונספירציה של זקני ציון .
האם יש כאן באמת רק צירוף מקרים או שסוכני הצאר שביצעו את הזיוף היו מודעים היטב לקיומם של "הזכרונות לבית דוד" והשתמשו בהם בצורה כלשהיא ? אחד הזייפנים היה ממוצא יהודי כך שזה מחזק את האפשרות הזאת .
עוד פרטים על ההאשמות כנגד "אחד העם " בנושא יש כאן

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים