ובינתיים הבריאתנים זכו בביה''מ 74990
הימין הדתי זכה בניצחון גדול בביה"מ העליון האמריקני, שפסק כי ניתן להשתמש בכספי מדינה לתשלום בבתי ספר דתיים.

לפני זמן הונהגה בארה"ב שיטת ה-vouchers
(תלושים), שלפיה הממשלה מעניקה 2,500$ למשפחות עניות ללימוד בבתי ספר פרטיים אם מסיבה כלשהי הם עדיפים מבחינתם על פני בתי ספר ציבורים. ההורים יכולים לבחור בית ספר שבלעדי מימון זה לא היו יכולים לשלוח אליו את ילדיהם.

היות שהחוק האמריקני אוסר על העברת כספי מדינה למוסדות דתייים עלתה השאלה מה קורה אם ההורים העניים בוחרים לשלוח את ילדיהם לבי"ס דתי? האם עדיין ההורים זכאים להשתמש ב"תלוש" ולהעבירו למוסד הדתי? היום קבע בית המשפט העליון האמריקני שהם זכאים לעשות כן. הימין הדתי כינה את הפסיקה: "victory for school choice" ובוש אמר שזה ניצחון להורים ולילדים בכל רחבי אמריקה.

כתבה ב"ניו סיינטיסט":
ובינתיים הבריאתנים זכו בביה''מ 75010
בתחילת הקדנציה שלו ניסה הממשל הרפובליקני החדש(*) לקדם תוכנית שתחליף חלקים מסוימים מהביטוח הלאומי. הם רצו להעביר כספים למוסדות וולונטריים כמו, הפלא ופלא, כנסיות וגופים דתיים ואחרים המתעסקים בגמילה מסמים, חינוך עבריינים, מטבחים להומלסים וכדומה. כמדומני שהיתה נסיגה מהרעיון כשבנוסף לכנסיות הנוצריות הרשומות, גם כנסיית הסיינטולוגיה דרשה להצטרף לרשימת הזכאים. סיינטולוגיה נחשבת לדת מאורגנת רשמית וזכאית להקלות במס ו"להתרים" (המרכאות טובות לכל סוג מוסד דתי) את אוהדיה,

(*)הממשל ולא הנשיא. למשל, היועץ הבכיר לנשיא, רוב, הוא שמרני-דתי, או מזכיר המשפטים אשקרופט שכיסה את שדיה של אלת המשפט במשרדיו.
נקמה מתוקה לימין השמרני 75038
אני מניח שהימין התנגד לשיטת הוואצ'רים מלכתחילה. עכשיו השמאל הדמוקרטי אוכל את הכובע שלו. אותם כספים שהם רצו להעביר לעניים במסגרת הניסיון להפוך את ארה"ב למדינת רווחה עכשיו יגיעו למוסדות דת.

ומי נדפק פעמיים? הליברטריאנים.
או שלא 75040
דווקא אני ראיתי זאת הפוך - השמאל הוא שהתנגד לשיטת השוברים - מתוך הנחה שכסף יש להשקיע במערכת החינוך הציבורית, לא להעביר ישירות לגופים פרטיים לשם חיזוקם הפיננסי. שיטת השוברים מנציחה את ייתרונות בית הספר הפרטי, ובכך הממשל / המחוקקים יוצאים ידי חובה מבחינת הטיפול בבעייה הבוערת - החינוך הציבורי פושט הרגל.
נקמה מתוקה לימין השמרני 75097
נו, ומי העלה את הממשל הזה מלכתחילה? אותו חבר-אידיוטים, שהצביע למועמד חסר-סיכוי מראש (ניידר), אך ורק על-מנת להפיל את גור...
(לא שגור הוא איזה גרוייסע מציאה, אבל עדיין... בהשוואה למה שנפל על ארה"ב והעולם מהממשל הנוכחי...)

יש בשמאל איזו תכונה בלתי-מובנת, תשוקה אדירה לירות לעצמו ברגליים כמה שיותר. מצריך מחקר חברתי מקיף, האמת.
ובינתיים הבריאתנים זכו בביה''מ 75068
זכור לי שענין ה-vouchers היה אחד הגורמים שהניעו יהודים לתמוך בבוש, על אף הכרתם שאל גור הוא "אוהב ישראל אמיתי" (כפי ששח לי חרדי אמריקאי).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים