תמיהות 75286
1. יש שני סוגים של ויזה ויזה לאומי וויזה כא"ל שהם כרטיסים שונים לחלוטין מדוע לא הבדלתם ביניהם?
2. ההבדל בין ישראכארט ומאסטר-קארד עד כמה שידוע לי קטן מההבדל בין ישראכארט לישראכארט זהב מדוע לציין את שני הכרטיסים הללו ולא להתייחס ל 1?
3. למה הישרא הוא כארט והמאסטר דוקא קארד?
תמיהות 75295
1. ויזה לאומי לא קרסו? הייתי בטוח שכן...
2. מה עם אנשים שיש להם מאסטר-קארד מחו"ל?
3. לא יודע. תשאל אותם.
תמיהות 75298
1. ויזה אלפא קרסו למרות מחאתו החריפה של גדעון רייכר, ויזה לאומי לעומת זאת יש לי בארנק.
2. ואנשים שיש להם ויזה מחו"ל ואמריקאן אקספרס מחו"ל ודינרס מחו"ל?
4. מה עם כרטיסים של מועדוני לקוחות כמו buy and bonus או lifesyle, (עד היום אני תקוע עם כרטיס חבר במועדון הלקוחות של שקם גאלרי שהוא גם כרטיס אשראי דיינרס)?

כשהתחלתי את קריירת המלצרות הכושלת שלי התענינתי אצל בת דודתי אמתלא פופק שהיא מנהלת משמרת בקפולסקי בהרצליה בטיפים מקצועיים. היא הסבירה לי שלקוחות שמשלמים באמריקן אקספרס או בדיינרס הם אנשים עשירים ולכן הם לא מסתובבים עם כסף קטן. הם משאירים טיפים ענקיים אם הם קיבלו שירות יוצא דופן במיוחד או שלא משאירים טיפים בכלל. אצלנו במסעדה היו משאירים מטבעות של שקל טבולים בשמן מכונות, נראה לי עדיף.
מטבעות טבולים בשמן מכונות ? 75373
בשמחה אחליף לך אותם במטבעות טבולים בשומן עופות, מהשוק פה ליד (האיש הנחמד אף פעם לא מנגב ידיים אחרי שהוא מתעסק עם התרנגולת).
מטבעות טבולים בשמן מכונות ? 75404
הייתי מחליף בשמחה אבל השתמשתי בכל* המטבעות באוטומאטים שמוכרים בוטנים וסוכריות ג'לי באולם הסנוקר ברחוב לינקולן בת"א, הייתי רעב.

*למעט מטבעות עם ציור של רמב"ם ומטבעות שהם הנפקה מיוחדת לחנוכה, מטבעות כאלו אני אוסף, יש לי כמעט 4000.
תמיהות 75300
1. משום שויזה זו ויזה. החברה היא אותה חברה, ההבדל הוא במנפיקים.
2. שוב - ישראכארט - חברה ישראלית, מאסטרקארד - חברה אמריקאית.
3. בחר את התשובה המתאימה:
- כי אחרת איזו שאלה עניינית תהיה לך?
- כי באידיש זה נשמע יותר טוב.
תמיהות 75303
אני הבנתי שויזה זה רק המותג והחברות שמספקות את שירותי האשראי הן אחרות.
תמיהות 75317
3. הישרא הוא כרט, כי הוא מדבר עברית, ובעברית אומרים כרטיס. המאסטר הוא בעל נחוח בינלאומי ולכן הוא מדבר אנגלית, שבה אומרים Card
תודה. 75400
תמיהות 75343
1. אותו כרטיס, מנפיקים שונים.
2. כרטיס מקומי לעומת כרטיס התקף גם בחו"ל (אין "ישראכרט זהב", למיטב ידיעתי - רק מאסטרכארד).
תמיהות 75399
1. האם חברת ויזה העולמית מעורבת בפעולות שאני מבצע בכרטיס האשראי שלי בארץ או שהכרטיס הוא אותו כרטיס רק לגבי פעולות בחו"ל (זה יכול להסביר כמה מבטים שנעץ בי פקיד ביקורת הגבולות בכניסה לארה"ב לפני מספר שבועות).
2. כזכור, נסעתי לפני מספר שבועות לטיול בלואיזיאנה. לצורך העניין סרתי לסניף הבנק ובקשתי שינפיקו לי כרטיס ויזה בינלאומי. הכרטיס המקורי שהחזקתי תקף רק בישראל.

לדעתי יש בסקר הזה בלבול מסוים בין שמות מותגים, חברות אשראי וסוגי כרטיסים, לו הייתי עורך באתר הייתי מבצע עבודת מחקר קטנה ומשתמש בקטגוריות אחרות.

בכל אופן אם וידאומטים היו מקבלים מזומן, בכלל לא הייתי מחזיק כרטיס אשראי ובכל זאת יש לי שלושה, ויזה לאומי (שהונפק לניגוד לרצוני, תודה לבנק), לייף סטייל (גם כרטיס אשראי, גם רשת חנויות לאביזרי מין וגם הנחות על מוצרים שאתה לא צריך בסופר פארם) שהוא גם ישראכרט וכרטיס חבר במועדון הלקוחות של רשת גאלרי (תנצב"ה) שהוא גם כרטיס דיינרס.
למרבה הצער זה לא עושה רושם על אף אחד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים