מה שלי אישית חסר 75536
זה הכרטיס הקטן שהיה לי בארה"ב מסוג debit card. העקרון הוא פשוט: מבחינת בית העסק הוא כרטיס אשראי. השימוש בו הוא כמו בכרטיס אשראי, אבל החיוב יורד מיידית מהעו"ש, ללא אשראי.

החודש ערכתי כמה קניות גדולות, וזה מתסכל שאני צריכה לחכות ל-‏15 לחודש כדי שהחיוב ירד מהעו"ש, ובנתיים היתרה שהבנק טוען שיש לי אינו היתרה ה"אמיתית" שלי.

אישית, הרבה יותר קשה לי לערוך מעקב אחר ההוצאות שלי בשיטה הזו, לעומת שיטת ה- debit card. (ואל תדברו בכלל על פריסה מתשלומים- אני מתרחקת מזה כמו אש).

מצד שני, זה לא מפתיע שאין כאן כרטיסי debit. נראה שהבנקים עושים ככל יכולתם שנהיה חייבים להם כסף, ושיהיה קשה לאזן את החשבונות.
אבל יש! 75540
רק לאחרונה היה מסע פרסום רעשני של אחת ממנפיקות "ויזה" למשהו שנקרא, כמדומני, Y-card. הוא מכוון בעיקר לילדים, אבל אינני חושב שימנעו ממך לקבל אחד כזה.
אמממ... דווקא יש 75541
במסגרת הנסיון (המשעשע, יש להודות) של הבנקים הגדולים להראות שאכפת להם מציבור הלקוחות בימים קשים אלה, הנפיקו בישראכרט כרטיס שעושה בדיוק את זה. ניתן להשתמש בו בכל בית עסק שמכבד כרטיסי אשראי וחיוב חשבון העו''ש הוא מיידי ומותנה בקיום יתרה מספקת.
או, שלום לך! 75705
<חיקוי של מיכאלה> אני לא כותבת באתר הזה </חיקוי של מיכאלה>.

שתדעו לכם שלמיכאלה יש הרבה מה לתרום לדיון הזה, כי הוא קשור לתחום העבודה שלה, והיא אומרת גם שכל האפשרויות בסקר הזה לא בנויות כמו שצריך (בעצם גם אחרים כאן כבר אמרו את זה), אז אולי אם כולנו נבקש ממנה נורא יפה, היא תסכים לחלוק איתנו את הידע העצום שלה בתחום‏1 (סוף חיקוי של התלמידים המעצבנים האלה שתמיד פונים מיוזמתם אל הכיתה כאילו מענין מישהו מה יש להם להגיד).

מיכאלה, הבאתי לך לכאן קישור לדף של ע"ב, אז את יכולה לראות בעצמך שהפרטים שאמרתי לך נכונים, וחוץ מזה יש שם גם את כל המאמרים שלו, כדי שתוכלי להתעמק בהגותו. (טוב בסדר, אז תעברי עליהם ותחפשי את הודעות האוף טופיק, גם משהו). http://www.haayal.co.il/author.php3?id=65

חוץ מזה, הלך לי בסדר גמור במבחן היום (סוף חיקוי של תוכן ההודעות של גידי אהרונוביץ וחבריו).

וחוץ מזה, יש עוד פרט על מיכאלה שאני חייב לחלוק עם קוראי האייל, אתם מוכנים? אמא שלה גרה ברחוב ה"אייל הקורא"!‏2.

1 עלק. היא טענה בטעות שאני יכול לקבל בבנק מסוים ריבית של יותר משישה אחוז על פק"מ שבועי של 5000 ש"ח, וגם הפסדתי בגללה איזה אחוז או משהו במק"מ שקניתי.

2 טוב, אז לא ממש, אבל כמעט!
מה שלי אישית חסר 79486
יתרון נפלא נוסף של הדביט קארד, שייחסר לי אישית שננחת שוב בחמסין, הוא שאפשר למשוך באמצעותו כסף מזומן כמעט בכל חנות.

הוא למעשה הופך כל מוכר בסופר סל לכספומט חי, בלי ללכת לחפש את הכספומט הסמוך, ולגלות שמשום מה הוא שובת (כמו בארץ...)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים