צרחנות נבונה 75573
מאי ימי אלפא-כארד העליזים, חברות כרטיסי האשראי הספיקו להחזיר את דמי הגבלת אחריות, דמי חבר (חודשיים) ועמלת חלוקה לתשלומים (חדש במאסטרכארד).
בתור צרכן שכבר יותר מחמש שנים לא משלם כל דמי-חבר, אני לא מוכן להתחיל לשלם אותם כעת רק בגלל שהחברות טוענות שהתחרות בשוק כרטיסי האשראי נגמרה. מכיוון שהבנק בו החשבון שלי מתנהל לא הסכים לנפק לי כרטיס חדש בתנאים אלו, העברתי את חשבונותי וחלק מחסכונותי לבנק אחר, בו הונפק לי כרטיס אשראי ללא כל התחייבות לשנה הקרובה. בעוד שנה, אולי גם הבנק החדש יאבד לקוח...
לדעתי, אם רוב הלקוחות ינהגו כך, לא תהיה ברירה לבנקים אלא לחזור לשיטה הקודמת. חברות כרטיסי האשראי מרוויחות מספיק מעמלת סליקה של כ-%4 על סכום הקניה, ואין סיבה כלכלית לגביית דמי-חבר, למעט הגדלת הרווחים.
צרחנות נבונה 75591
האמת? ממה שאני שמעתי חברות האשראי הפסידו, ובגדול. אותם ימי "אלפא-כארד" העליזים הביאו את החברות לתחרות כה עזה כך שנוצר מצג כאילו "אפשר לתת הכל, ובחינם". מזכיר לכם כל מיני מודלים כלכליים של "הכלכלה החדשה ז"ל"? בפועל, כנראה שלא יהיה מנוס ובסופו של דבר יגמרו לך הבנקים והכרטיסים, ותאלץ לשלם דמי-חבר או לוותר על כרטיס האשראי.
צרחנות נבונה 75709
ישראכרד סיימה את השנה ברווח הגדול ביותר שלה אי פעם לפי מה שאני מכיר.

מי שמפסיד הן שתי הוויזות שנילחמות אחת בשניה.

החלק המצחיק הוא שגם כאשר תתחיל התחרות ביניהן ישראכרד לא יצטרכו להלחם, ראשית יש להם את הכרטיסים שרק שלהם שהיום שולטים בשוק כך שהחנויות יהיו חייבות אותם, שנית הם גם כך יקבלו עמלה כל שהיא מחברת האשראי המתחרה כך שאם החברה המתחרה תיקח אחוז נמוך מידי אז הם היא תפסיד בכל קניה של הלקוחות בכרטיס שהוא לא שלה. ואילו ישראכרד תרוויח בכל מקרה.
צרחנות נבונה 75622
למה (קוואזי-)לעבור בנק? נכון, חברת כרטיסי-האשראי השייכת ל (או קשורה בהסכם עם) בנק שבו מתנהל החשבון שלך מתייחסת אליך כאל לקוח בטוח. אם תפנה ישירות לחברה מתחרה, שלא יכולה לצוד אותך דרך הבנק, היא תתן לך בד"כ תנאים טובים יותר. העוקץ: הבנק שלך, כמובן, לא מרוצה מזה, ואולי יצליח לגבות ממך איזו עמלה על כל חיוב חודשי שיגיע מחברת האשראי.
צרחנות נבונה 76070
היגיון לחוד ומציאות לחוד. דווקא כרטיס האשראי הקודם שלי היה שייך לחברה שאינה שייכת/קשורה לבנק בו היה חשבוני, והכרטיס החדש הוא של חברה לה יש הסכם עם הבנק החדש...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים