הביטחון אצלנו ואצלם 76134
מאז ה 11 בספטמבר הוגברו מאד סידורי הביטחון בשדות התעופה אצלנו. אני יודע זאת מהכרת סידורי הביטחון בטרמינל שבשדה התעופה בחיפה.
השינויים הם שגם הטייסים ובעלי רשיונות הכניסה לשטח האווירי חייבים להעביר את תיקיהם האישיים במתקן הרנטגן בכניסה לטרמינל ולהיבדק בפתח האלקטרוני. לפני התאריך הזה יכולתי, לאחר הצגת רשיון הכניסה, לעבור בפתח יחד עם התיק שלא נבדק וכן צרור המפתחות והפלפון שהפעילו את המכשיר המצפצף. בנוסף לכך אני חייב להראות תעודה עוד קודם לכן בהיכנסי עם מכוניתי למגרש החנייה. אני זוכר שבפעם הראשונה שנבדקתי כך כבר בכניסה למגרש החניה, שאלתי את המאבטחת מה קרה, ותשובתה הייתה ש "לאחרונה הביטחון לא בשמים . . .".
הסידורים החדשים גרמו לתרעומת בקרב חלק מה"מורמים מעם", שחשבום למוגזמים. אבל ייתכן שאירוע כמו שהיה בלוס אנגלס היה נמנע לו גם שם היו סידורי בטיחות "מוגזמים".
זה המקום לציין שבאירוע הזה הצליח היורה להיכנס לאולם יחד עם נשקו כשהאחרויות לכך היא של האמריקאים, ולעומת זה היורה נבלם ע"י המאבטחים (אפשר כאן להוסיף את התואר "האגדתיים" כפי שציין טל בציניות, ללא ציניות) של אל על.
בדיוק עתה דנו בסידורי הבטיחות באל על בידיעה קודמת באייל . אני חש במגמה של עיקום האף ונטייה חזקה להקיא כל פעם שמנסים, בהשוואה בינינו ובין אחרים, לרמוז שבעניין כזה או אחר אנו עולים על אחרים. אני רואה במגמה זאת חלק מתסמונת "הפיל המסומם" אך אפשר שמדובר בתגובת נגד מוגזמת למצב הפוך ששרר בתקופות קודמות יותר שבהם הרבינו לדבר על ח"א הכי טוב בעולם וכדומה.
לא צריך להגזים לשום צד. כשיש מקום לשבח את עצמנו, אין שום צורך להירתע מכך.
הביטחון אצלנו ואצלם 78543
גם בארה"ב חלו שינויים ניכרים מאוד בהסדרי הביטחון מאז ה- 11 בספטמבר (בנוסף לשינויים רבים ומהותיים נוספים בגישה, כמי שהיתה שם (בשבילי פה) לפני ואחרי).

כיום לפני טיסות פנימיות זמן ההגעה הוקדם. ישנן בדיקות פרטניות מעיקות למדי, כולל בדיקות אישיות של אנשים חשודים (באזורים ללא אוכלוסיה יהודית גדולה, נבחרתי תמיד להיות אישיות חשודה, ולו רק כי השתמשתי בדרכון ישראלי) - תמיד אני ושני כושים גדולים במיוחד. ברמקולים מודיעים ללא הרף על הרמת סף הרגישות (מי שיתבדח על פצצות או חומרי חבלה - הדבר ייחשב לו כעבירה פדראלית, לא צחוק).

בטיסות יוצאות מהארה"ב סידורי הביטחון קשורים בהרבה. תקופה מסוימת נבדקו אפילו בדי הבגדים (לחומרי חבלה? לאנתרקס?), כל נוסע שנוסע בגפו מבודד ומתוחקר בנפרד, ועוד ועוד.

ועם זאת, כמו שניתן לראות, אפילו זה לא מונע הכל.
הביטחון אצלנו ואצלם 78555
ברוכה הבאה
באמת צריך רופאה חדשה אחרי שרבינוביץ' החליט להתרכז באתר המשעמם ביותר ברשת
הביטחון אצלנו ואצלם 78563
יו, יודעים עלי הכל ורק הגעתי.
אייל אלמוני - גלה לי מקורותיך !
ומי זה רבינוביץ'?
הביטחון אצלנו ואצלם 78648
המקור הוא האתר של עוזי וישנה, ורבינוביץ' הוא הרופא הקודם שהיה פה.
הביטחון אצלנו ואצלם 78649
דרך אגב, את מכירה את ארז ליבנה?
ואת ארז לבנון?
הביטחון אצלנו ואצלם 78680
או מיי גודנס, כן, אני מכירה אותם
(ואף את עוזי וישנה, כפי שיקל לנחש).
ואם כי אני יכולה איכשהו לעשות את הקישורים, זה נהיה מפחיד כמו סרט מתח :-|...
הביטחון אצלנו ואצלם 78683
אז אולי תזמיני את ארז הלבנון לכתוב כאן?
(את לא מכירה אותי, זה רק מכתובת הקומפיוגן שלך.)
הביטחון אצלנו ואצלם 79136
אני אנסה את כוחי בביקור המולדת הבא...

את ארז לבנון אתה כן מכיר? או שזה גם רק מכתובת האמייל שלו...
הביטחון אצלנו ואצלם 79187
אני מכיר ומוקיר, אבל מאחר שאין ברצוני לחשוף את זהותי, אני לא אגלה אותה אפילו לו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים