לא תוך כדי כיבוי השרפה 76135
אני רואה בכל הדיבורים על "אופק מדיני" ו "תוכנית מדינית" בימי מלחמה אלה , דיבורים שליליים שמערערים את היציבות. הסדרים מדיניים חשובים, ובאמת דבריהם של השמאלנים : "בסופו של דבר יהיה צריך לשבת וכו' ", הם נכונים כשלעצמם. אבל אמירתם היום היא מעשה הרסני. כשיגיע "סופו של דבר", נעבור לתהליכים האלה. היום אין שום מקום לדבר על כך, והדיבורים האלה פשוט גורמים נזק.
נראה שלאחרונה חל שינוי פוליטי מסויים. העולם ובמיוחד האמריקאים החלו לזהות ברשות בהנהגת ערפאת גורם מערער יציבות, והדבר התבטא בנאום בוש. הדברים האלה, וגם העובדה, שהיא חלק מאותו שינוי שאני חש בו, שלא דוחקים מאתנו לצאת מהערים הפלשתיניות הם מאד מאד טובים. אבל הדיבורים על "אופק מדיני" שנמשכים גם היום הם שרידים של ההתנהגות הרעה הקודמת.
בכל זאת לפעמים אני חושב שאולי שרון חכם ממני. אין זה פשוט להטות את הגופים הפוליטיים האמריקאים הכבדים ממסילתם במדיניות החוץ המסורתית שלהם.
אולי הדיבורים על "אופק מדיני" חשובים לצורך הזה, ובעזרתם הצליח שרון להטות את הגוף רב האינרציה הזה ממסילותו.
אופק מדיני 76203
מקורות האייל מדבקה בסוכנות החלל הישראלית מוסרים שהלוין "אופק 5" ששוגר לאחרונה הוא שלב ראשון בתוכנית שבסיומה תשולח החללית "אופק מדיני" למאדים, כשעל סיפונה 3 מליון פלשתינאים ויוסי שריד אחד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים