נשיא, בשביל מי ומה? 7664
מוסד הנשיאות הוא מוסד יצוגי ללא כל סמכות ממשית שמעמידה מעין בובה ציונית על הבמה שלוחצת הרבה ידיים, אם תשאלו אותי זה נראה מאוד מגוחך שישנו נשיא וגם ראש ממשלה, מה בכלל עושה הנשיא ולמה בכלל צריכים אותו?

אני יכול לומר בבירור על וויצמן שהוא שבר הרבה מוסכמות והיה הנשיא הראשון בישראל שעשה משהוא פעיל, ואילו עכשיו ישנו נשיא אשר פעיל בצורה פרובוקטיבית ומספק שואו נחמד של הנחת תפילין בבוקר וקריאת תהילים בכנסת ומנשק זקנים של כל מיני זקנים בלתי שפויים.

לסיכום אומר: מוסד הנשיאות נראה מטופש ובלתי רלוונטי יותר מתמיד כי בעוד שמוסד הנשיאות הינו הצגת יחיד שאינה מועילה בכלום, ישנו תיאטרון שלם ששמו הוא כנסת.
נשיא, בשביל מי ומה? 7674
די.

מספיק להיטפל סתם לכל ימני באשר הוא.

מתי קצב נישק זקנים של זקנים (ומתי כבר יהיה יוניקוד ונוכל לנקד)?

ולמה הנחת תפילין בבוקר על ידי אדם דתי היא "שואו נחמד"? נכון שזה פולחן אידיוטי, אך כל הדת היהודית היא כזו. למה אתה נטפל לקצב? יש להניח שגם אברום בורג מניח תפילין.

ומה בדיוק וייצמן עשה כנשיא (פרט לנאומים מביכים וחקירה משטרתית שהסתיימה באופן צורם)?

לעמדה הבסיסית שלך אני מסכים: הנשיאות הזו אמורה פשוט לשמש סידור עבודה לפוליטיקאים בכירים המקורבים למפלגת השלטון, ושמנסים להרחיקם ממוקדי ההשפעה, אך היות ולי אין סידור עבודה הולם מסוג זה, עיני צרה בהם, ואני רוצה שגם להם לא יהיה.
נשיא, בשביל מי ומה? 7720
זה נכון שאברהם בורג מניח תפילין, אבל הוא לא עושה זאת מול מצלמות הטלוויזיה (וזה לא בגלל שהוא ביישן וסולד מהתקשורת), והוא גם לא הולך למכשפים ומעוננים.
קצת פתיחות, קצת כבוד 7731
התקשורת מחליטה לצלם את קצב מניח תפילין. זה מצדיק תמונה רק בגלל צופים כמוך.
אם התקשורת היתה מחליטה לצלם את אברום בורג מניח תפילין הוא לא היה מתנגד. הנחת תפילין אינה בושה ולא שונה מקביעת מזוזה בפתח.
יש לך בעיה קשה. אתה סובל מדעות קדומות. קצת פתיחות. או מעט כבוד.
נשיא, בשביל מי ומה? 7817
קריאת תהילים מול הכנסת אינה שואו?

לא אכפת לי שקצב הוא ימני, אני פשוט שונא לראות כל אדם מימין ומשמאל מנשק זקנים ומתחנף לרב גנביה יוסף.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים