שעון קיץ מקל על המתפללים 76780
כל הדיון הזה מתמקד בסוגיה לא נכונה. שרי ש''ס אמנם אמרו ששעון החורף נועד להקל על הצמים ביום כיפור, אבל ברור שזו לא הסיבה העיקרית לשעון החורף. הזזת השעון אחורה נועדה להקל בעיקר על ציבור המתפללים הספרדים, שנוהגים להתפלל סליחות החל מחודש אלול (בניגוד לאשכנזים, שנוהגים רק מתחילת חודש תשרי). כיוון שהמתפללים צריכים לקום מוקדם, הקדמת הזריחה הנוצרת בגלל שעון החורף מקילה עליהם, כיוון שהם לא צריכים ללכת להתפלל בחושך.

חוץ מזה, שעון החורף באופן כללי עוזר לאלו הקמים מוקדם, כמו למשל חקלאים, ופוגע באלו העובדים עד מאוחר. כיוון שרוב האוכלוסיה שייכת לקבוצה השנייה, הקדמת שעון החורף אינה מוצדקת. אבל ניתן להבינה.
שעון קיץ מקל על המתפללים 76794
יש בעיה קטנה אחת
ההחלטה היתה ששעון החורף יתחיל יום-יומיים לפני יום כיפור תשס''ג.
בעסה לתיאוריה שלך.
שעון קיץ צריך להתאים לדתיים 76911
אני מתאר לעצמי שבתקופת בתנ"ך השעון שלמעשה פעל היה שעון קיץ. הרי אף אחד לא התחיל לעבוד בשעה 8 בבוקר אלא התחילו לעבוד בהתאם לזריחה. בקיץ, התחילו לעבוד יותר מוקדם.

לכן אני לא רואה מדוע צריכה להיות איזושהי התנגשות בין שעון קיץ לדת.
אם אני טועה לגבי הניחושים של מה היה אז, אשמח אם תתקנו אותי.

דרך אגב, יש כאן אדם אחד שצם ויכול להסביר במה שינוי השעון יקל עליו??
שעון קיץ צריך להתאים לדתיים 77123
אם היו מקדימים את שעון החורף בארבעה שבועות,זה היה מקל על הצמים, מפני שהיה להם שבוע לארגן את השעון הביולוגי שלהם לשעון החדש, ואז באמת אם קמים בשבע בבוקר והצום נגמר בשבע בערב, זה יותר קל מאשר אם הוא נגמר בשמונה. אבל כמו שזה עכשיו זה באמת לא יעיל.
בכלל, מה דעתכם על ההצעה להפעיל את שעון הקיץ בחורף ואת שעון החורף בקיץ? הרי בקיץ הימים ממילא ארוכים יחסית, בשביל מה להאריך יותר? זה קשה להשכיב את הילדים,ועד שנגמר היום אני כבר גמורה ואין לי ערב. לעומת זאת בחורף זה לא נעים לחזור הביתה מהעבודה כשכבר חושך בחוץ, ואין זמן לעשות כלום. בקיצור אני בעד שעון קיץ בחורף להעלאת רמת החיים של האמהות העובדות!
שעון קיץ מקל על המתפללים 77116
שניכם צודקים (אגב, אשכנזים מתחילים "סליחות" 13-7 יום לפני ר"ח תשרי - נחסוך מהפורום את הכללים המדויקים).
ש"ס היו שמחים לבטל כליל את שעון הקיץ, ובכך לעזור לאומרי "סליחות", בעיקר הספרדים.
אממה? אפילו הש"סניקים מכירים במגבלות כוחם (סקופ!), כך שמה שנשאר הוא "לתקוע קטנה" לאוכלי השרצים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים