''שרי הממשלה החליטו'' 76838
היה ראוי לציין את התנגדותו של השר מרידור, את המנעותו של השר שטרית, ואת העדרותם של שרי ''ישראל אחת'', מלבד השר סנה.
''שרי הממשלה החליטו'' 76846
השר סנה, שהתנגד לחוק.
''שרי הממשלה החליטו'' 76863
אם ההתנגדות, ההמנעות וההעדרות היו מלוות בהתפטרות, היה ראוי לציינן, אחרת מדובר על מחוות ריקות מתוכן.
''שרי הממשלה החליטו'' 76871
''אם דבריו של אפי איתם לגבי מה שיש לעשות למרואן ברגותי היו מלווים במעשים, היה ראוי לציינם, אחרת מדובר על מחווה ריקה מתוכן''.
''שרי הממשלה החליטו'' 76878
אפי איתם הוא ריק מתוכן באופן כללי, מין אדם ניאנדרטאלי שקם לתחייה בעידן המודרני ועלה לגדולה בזכות הקסם הברבארי שמושך אליו מתנחלים ושאר טיפשים. לגבי שרי הממשלה, עד כמה שזכור לי משיעורי האזרחות בשלהי שנות השמונים, כל עוד הם חברים בממשלה, חלה עליהם אחריות להחלטותיה.
שאלה 76880
מה נשאר מהעיתון שאתה קורא, אם יש כזה, אחרי שאתה מוחק ממנו את המחוות הריקות מתוכן, לשיטתך?
תשובה 77232
אם היה מדובר על עניין לא מהותי, נניח חילוקי דעות בדבר גובה המס על סיגריות או כמות הפועלים הזרים הלא חוקיים לעתיד שיורשו להיכנס לישראל, ניחא, הלא אי אפשר להסכים על כל דבר. אבל כאן מדובר על הפרה מהותית ובוטה של עקרונות השוויון וחופש הפרט. מי שמוכן להמשיך לשבת בממשלה המקבלת החלטה כזו ולכן מסכים למעשה לקבל את ההחלטה לא יכול להיקרא אדם מוסרי (בספר שלי). אני קורא את הניו יורקר ואת האקונומיסט ונמנע מהעיתונות היומית (ובכך מפחית מאד את כמות המחוות הריקות שאני צריך לספוג)
''שרי הממשלה החליטו'' 77099
זה לא נכון. אם השרים הללו היו ממשיכים להתנגד לחוק גם בכנסת מבלי להתפטר, הייתה כאן בעיה מהותית. אבל מותר לחילוקי דעות להתקיים בממשלה. התנאי היחיד הוא שלאחר שנתקבלה החלטה, כל הממשלה מקיימת אותה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים