קליינר ומנהל המקרקעין 76915
מבזק חדשות ב"הארץ":
ח"כ קליינר: אם תידחה הצעת דרוקמן, אניח הצעת חוק לפירוק מנהל מקרקעי ישראל.

אכן לדעתי הגיע מכבר הזמן לחיסול פרה קדושה זו.
מנהל מקרקעי ישראל זה מכבר חדל מלנהל את נכסי המדינה בצורה שקולה ואחראית. זהו אחד הגורמים המרכזיים המעודדים בנייה מאסיבית, ומחבלים בתהליכי הכרזת שמורות טבע וגנים לאומיים.
כך למשל שיווק המנהל מכרזים לקרקע לא מתוכננת לבנייה באזור צור-הדסה (ואחרים), ולמעשה בלחץ המנהל וספסרי נדל"ן, יישוב של 2000 תושבים עלול להפוך לעיר של 20,000 תושבים שכמובן יבואו מירושלים. הצעה של אולמרט לספח את צור-הדסה לירושלים (יישוב שנמצא 20 ק"מ ממרכז העיר) למעשה מחלישה את מרכז העיר.
דוגמא אחרת - התנגדות המנהל להכרזת שמורה ביוספרית השנייה מסוגה בישראל בדרום השפלה על פני 615 אלף דונם בנימוק שזה מוריד את ערך הקרקע. בהחלט לא נימוק רציני מבחינתי. (יש לציין ששמורה ביוספרית אינה אוסרת לחלוטין בנייה - בניגוד לשמורת טבע רגילה).

המנהל הפך זה מכבר לגוף שעוסק בעיקר ביוזמות נדל"ן. שום יוזמה להקצאת קרקעות מדינה לפארקים ושמורות לא באה מהמנהל אלא רק מהגופים הירוקים, וגם אז הרבה פעמים המנהל מעכב ומקשה את התהליכים.
גם מערכת היחסים בין קק"ל והמנהל היא בעייתית ולא מתאימה למדינה דמוקרטית. לקק"ל יש חצי מחברי מועצת המנהל, וברשותה יש חלק גדול מקרקעות המדינה.
מוטב בעיני להקים רשות יערות לאומית, שתחליף את קק"ל בכל הקשור לענייני יערות וייעור.
קליינר ומנהל המקרקעין 76918
נדמה לי שמנהל מקרקעי ישראל נוהל במשך שנים רבות ע''י בעלה של שלומית אלוני הקדושה.
איזו קדושה יש בשולמית אלוני? 76925
או בכל אדם אחר, לצורך העניין?
אין בה. 76927
אלוני היא ''קדושה'' במרכאות כפולות. חשבתי שזה ברור. כנראה שטעיתי.
לך תוכיח 76930
ואם רפול הוא בעלה של עפרה מאירסון, זה אומר שהיא מצביעה ל"צומת"? בקיצור, הסקות שכאלו הן חסרות משמעות. זה שאחותך זונה (או אחיך זונה) לא אומר שום דבר עליך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים