מופת להתמודדות עם מוגבלות! 77474
מי שמנסה לשים מכשול בפני עיוור כמו גידי, סופו שימעד בעצמו על המכשול שהניח. גידי מדלג בקלילות מעל כל מכשול,כאלוף קפיצות לגובה המדלג בקלילות מעל הרף שאתה או אני היינו מתקשים לעבור.
מי שסבור שעוור כגידי הוא אדם מסכן הזקוק לרחמים, ישנה את דעתו מקצה לקצה כשיכיר את גידי, המתפקד כאדם רגיל לכל דבר, ואף פיתח מיומנויות רבות המפצות אותו על עורונו אשר נותר לי רק להתקנא בהם.חוש ההומור, הזכרון, חדות המחשבה והתגובה, וכמובן חושים נוספים כגון משוש ריח ושמיעה, הם רק חלק מהתכונות אותם פיתח דוקא בגלל עוורונו, המאפשרים לו תפקוד מלא ועצמאי ככל אחד מאתנו, והשוהה בחברתו, כמעט אינו מרגיש בעוורונו. כאשר סיפר לי גידי את הסיפור על הנהג של שלונסקי לא נפל לי האסימון עד שלא ביקש את מפתחות הרכב שלי כשעתיים מאוחר יותר.ולכל האנשים, גברים ונשים כאחד,שנרתעים מקשר איתו, אני מציע לא להסתכל על הקנקן אלא במה שיש בתוכו, שהרי-בינינו- אף אחד מאתנו אינו מושלם,ולכולנו מוגבלויות, ובכלל זה העוורון אינו שונה מכל מוגבלות אחרת. השאלה היא רק כיצד מתמודדים עם אותה המוגבלות וגידי יודע לעשות זאת על הצד הטוב ביותר.
בסדר, בסדר, אריה 77477
האיילים קיבלו את גידי בלי לעשות סביבו רעש מיותר, אריה. ובלי להגיד ''גידי'' כל הזמן כדי להראות כמה שהוא בסדר, אריה. אז תירגע, אריה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים