לאן הלכת לנו יא רמב"ם? 7767
לוינסון

נ.ב אני דתי אם זה רלוונטי.
לאן הלכת לנו יא רמב"ם? 7772
חיים: כאן לא המקום לחידות חמיצר. אני ורבים אחרים כאן מאד נעריך את זה אם תואיל בטובך לפרש את דבריך. למה בדיוק נזכרת ברמב"ם בהקשר של השואה ודברי הרב עובדיה?

ואגב: למה עזבת את שיאנט?
לאן הלכת לנו יא רמב"ם? 7827
פעם, לפני הרבה מאוד שנים, נולד אדם בספרד ושמו משה. לאותו משה היה אב, רב ידוע בקהילתו, שנקרא מימון. אותו משה, שגדל ולמד והשכיל, פירסם אינצקלופדיה רפואית בגיל 17 (פלוס מינוס, (אני יברר את זה עקרוני למישהו) פירוש למשנה בגיל 20, היד החזקה בגיל 30, ולפנינה חיבר גם את מורה נבוכים. אותו מורה נבוכים, נכתב בתגובה, כן כן, לספריו של אריסטו. אתם שומעים נכון. רב גדול בישראל, כתב ספר בתגובה לאריסטו. ספר שהתבסס על טיעונים לוגיים ולא משהו בסגנון: " אריסטו המנוול דעת התורה תשרוף אותו".
אגב, אותו משה בין מימון, שנודע בכינוי "הרמב"ם" עבד כרופא לפרנסתו. מן הסתם יש פה קוראים חילוניים שמקלדתם נופלת ברגע זה על הרצפה. רב? שעובד? הייתכן?
הרימו מקלדתכם מהרצפה חברים. כן. הרמב"ם עבד. יתרה מכך. הוא שימש גם כרב הראשי למצרים ולא לכך גרוש לפרנסתו. (גם רש"י אגב היה לו כרם ולא לקח פרנק אחד על עבודתו כדיין) ולא רק זה. הרמב"ם גם הוציא פסק שאומר שאל להם לרבנים להרוויח מעבודתם.
זה היה הרמב"ם - אדם ששילב ספרא וסיפא, לא נבהל ממגע עם גויים (היה הרופא של מלך מצרים) משכיל.
היום יש לנו רב, בעל זכרון פנומנלי אמנם - אבל פרמטיבי, מושחת מהיסוד, ושונא אדם.
היה לנו בדור האחרון אחד כזה. ישעיהו ליבוביץ' שמו. אבל לא. הוא לא יכל לשמש כרב בישראל (לא שהוא רצה) הוא למד פילוספיה. איך הוא העיז?

אחחח.. הרבנים של פעם.

לוינסון

נ.ב תגיד למריוס שיחזיר לי איימליים.
לאן הלכת לנו יא רמב"ם? 7828
ושכחתי לספר שאם הרמב''ם היה שומע את דעותיו של הרב עובדיה לגבי נושאים כמו שכר ועונש, גילגול נשמות, גן עדן וגהינום, אני לא חושב שהוא היה קורא לרב עובדיה ''רב''.

לוינסון
לאן הלכת לנו יא רמב"ם? 7840
בהחלט מעניין אדם שהיה רב ועבד ולא עבודתו הייתה רבנות.

אדם שחיי בצניעות ולא אדם שחיפש מאיפה יוכל להשיג עוד כסף.

איפה הם הימים...

נראה אותך משכנע את שס לומר לרבנים גשו לעבוד, למדו מקצוע חוץ מהרבנות.

או שאולי בגלל מיעוט הדורות היום הרבנים לא יכולים לעשות זאת
לאן הלכת לנו יא רמב"ם? 7923
דרויאנוב מס' 436

אמר משכיל לרב:
תמה אני: גדולי התורה הקדמונים היו גדולים גם בחכמה, כגון רב סעדיה, הרמב"ם, הרלב"ג וכדומה, ואילו גדולי התורה של עכשיו הדיוטות גמורים הם בדברי חכמה.
החזיר לו הרב:
אף אני תמה: גדולי החכמה הקדמונים היו גדולים גם בדברי תורה, כגון רב סעדיה, הרמב"ם, הרלב"ג וכדומה, ואילו גדולי החכמה של עכשיו הדיוטות גמורים הם בדברי תורה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים