סיבה אפשרית לאיסור ההלכתי 7922
בסיור בעיר העתיקה לפני כחודש נימקה המדריכה את האיסורים ההלכתיים לעלייה אל הר הבית בתבונתם של הרבנים, אשר בעקבות הכיבוש המוסלמי הכירו בסכנה הקיומית לישוב המדלדל בא''י במקרה של עימות סביב נושא הר הבית. כדי למנוע זאת קודש באופן מלאכותי מה שידוע כיום בתור הכותל המערבי, שהוא לא יותר מאחד מקירות התמך שהוקמו ליצוב העפר בעזרתו הרחיב הורדוס את הר הבית. את הטענה הראשונה שמעתי רק מאותה מדריכה, אם כי לי היא נשמעת סבירה, בעוד שלית מאן דפליג לגבי הטענה האחרונה, פרט לגורמים המתלהמים הרגילים. כמובן שהטענה שהופיעה בספרי הלימוד לפיה הכותל המערבי היווה את הקיר המערבי של ההיכל היא שקר וכזב.
למותר לציין שהרגישות הפוליטית סביב התפילה על הר הבית לא פחתה מאז, למרות שליטתנו במקום, ולראייה השתיקה הרועמת של ממשלת נתניהו בעוד הואקף מפזר לכל רוח משאיות מלאות בשרידי בית המקדש תחת הנימוק של הרחבת אולמות התפילה באורוות שלמה. אמנם כאשר העימות היה נוצרי-מוסלמי ולא יהודי-מוסלמי טענו המוסלמים שהמסגד הקדוש, השלישי בקדושתו באיסלם, הוא דווקא זה הצמוד לכנסיית הקבר, ואילו עתה ''הפלה ופלה'' מדובר דווקא במסגד הקטן על הר הבית, אך לא הייתי מציע לנסות להסביר זאת למיליוני מוסלמים משולהבים. מלחמה סביב הר הבית היא הדבר האחרון הנחוץ לעם היהודי אחרי השואה, ולמען האמת גם לפניה. סליחה על הפאתוס.
תגובה שאני לא מעירה 137718
סיפור מרתק יפה נכנסתי אליו כי יש לי עבודה חקר לעשות ועינתי בכל דבר ושהגעתי לכאן אמרתי בואי ניכנס ונראה קצת טוב קראתי 2 3 שורות והתחלתי להידלק להיתמכר.

נ.ב

רק שתדעי שאני לא אוהבת ממש לקרוא סיפורים אבל פשוט הוא היה מרתק ומעניין.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים