חוסר אונים 7927
כבר העליתי את הנקודה בקשר לפחד הגורמים המעורבים מהתחדשות הדת, באחד הדיונים הקודמים. הרי כמה בעיות יתעוררו עם התחדשות
הפולחן בהר הבית! לא רק שמנהיגי החרדים יאבדו את כל הבסיס בעזרתו שלטו, אלה גם יהיה עליהם מעתה להתמודד עם רצון העם לחדש את ימי בית המקדש. ברור גם שמדינאי חילוני יעדיף שלא לתת לדת זריקת אנדרנלין שכזאת.

מה שמדהים אותי הרבה יותר הוא איך ממשלת ישראל, נותנת יד להרס המקום היקר ביותר לעם היהודי? אני מוכרח לציין, שבכל פעם שהנושא מועלה מחדש אני מרגיש חוסר אונים מוחלט. איך אנו בשם סובלנות דתית נותנים לוואקף להרוס את שרידי המקדש, ואולי אף לבנות שם מקדש חדש? הרי משיבנה לא נעיז להורסו. מה שמתחתיו ישאר אסור למגע לא-מוסלמים לעולמים.

ברור לחלוטין, שאי-תגובת הציבור הדתי מצביע על צביעות מוחלטת. או שהם באמת מאמיניים שאין שם שום דבר חשוב, או מה ששם חשוב פחות מגבעה בשטחים.

מעניין אותי לדעת כיצד יגיבו קוראים אחרים על הענין. מה שקורה שם חמור הרבה יותר מזריקת אבנים בשער פטמה. אני נותר פעור פה נוכח היחס הזה, יחס מזוכיסטי שמביא להרס עצמי. אני מתפלל ומקוה (למרות שאיני דתי) שכל מי שיכול להשפיע יתעורר ויעשה הכל למניעת הדבר הנורא הזה.

ונקודה אחרונה לסיום. ראו מה קורה בשטח עם ניהול אזרחי מוסלמי. אין ולו סיבה אחת להאמין, ששטח, שיועבר לשליטה אזרחית של ערפאת, לא יסבול מאותה הגזירה. אפילו דעת הקהל העולמית לא מזדעקת נוכח מה, שהמוסלמים מרשים לעצמם לעשות.
בכיה לדורות 7935
הוריי מיודדים עם פעילת שמאל בולטת (חילונית). לפני שנים אחדות היא הפתיעה אותי בהתבטאות בנושא הנדון. היא אמרה כמעט בלשון זו: המחווה של משה דיין במסירת הר הבית לשליטת הוואקף היא בכיה לדורות. זו השגיאה החמורה ביותר בתולדות התנועה הציונית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים