יד השם מכה שנית 7948
בכל פעם שכבר נדמה שזהו זה, יותר נמוך מזה הרבנים האלה כבר באמת לא יכולים לרדת, אנחנו מופתעים מחדש. הפעם מדובר ביציאה של הרב הגאון בן-ציון מוצפי שליט"א מק"ק ירושלים, ששלשום, יום לפני תשעה באב, בחר ללהג בערוץ הפירטי (מצב זמני) "שובה ישראל" על כך שבכל פעם שפוגעים בכבודו של עובדיה יוסף נהרגים חיילי צה"ל. הוא הביא כמובן דוגמאות: יונתן בגין שמותו הוא תוצאת הדרישה לפתוח בשעתו בחקירה נגד עובדיה, ושי גרין שנהרג השבוע בצאלים, וכולנו יודעים מה עשתה התקשורת העוינת לרב הקדוש השבוע. לסיום קינח הרב מוצפי באיום נוסח דון קורליאונה שעיקרו שבכל פעם שיעיזו לפגוע בחכמים, זה מה שיקרה. "יד השם", כלשונו, מחסלת עכשיו חיילים באופן סדרתי ובלבד שלא יעליבו את המר"ן.

גם כאן מיד התחילה לפעול מכבסת הפרשנויות של אנשי ש"ס שיכשירו, כך מסתבר, כל שרץ או תולעת שכיפה שחורה לראשו ומבטא מזרחי בפיו. הללו פצחו בספין הרגיל כאילו שוב יש פה מסרים קבליסטיים סופר-אינטליגנטיים שרק אנשים מאמינים במיוחד מבינים, שהדברים הוצאו כרגיל מהקשרם, וכו' וכו'. האם למישהו מסנגורי ש"ס המקומיים יש הסבר מקורי לשפל החדש הזה?
יד השם מכה שנית 7949
נו, ואתה, מכל בני האדם, מופתע?

הרי האל מתואר תמיד בצלם יוצריו. מחברי התלמוד ראו אותו בדמותם: תלמיד חכם בור, צר מוחין וגזעני. אנשי ש"ס רואים אותו בדמות רבם: בוס של מאפיה, שאם מישהו פוגע בכבודו (והם עורכים השוואה בין הרב עובדיה לאלוהים - אלוהים "הביט בתורה ויצר את העולם", והרב עובדיה הוא "ספר תורה מהלך"), מיד הוא הולך ומחסל מישהו, שידעו לא להתעסק איתו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים