כותרת 79579
בעקבות מעצרם, נעצרו היום (ד') שני חיילים נוספים מאיזור השרון בחשד שפרצו לבסיס המשמר האזרחי וגנבו ממנו כלי נשק ותחמושת מתוך מטרה גם כן למכרם לפלשתינאים

גם הם מתנחלים או שצריך לשנות את הכותרת למשהו יותר כללי?
כותרת 79589
אני חשתי בדיוק כמוך,
(אגב, "כחובב מתנחלים", אני חייב להעיר "בהתנצלות", שאדורה אינה ישוב של מתנחלים אידאולוגיים. [לא יודע דבר על תלם.] כמו באריאל, יש שם בעיקר אזרחים רגילים שבקשו לקנות להם איכות חיים בזול. גם לפי עיסוקם של החיילים אפשר להבחין בכך. מדובר בחיילים שמשרתים ביחידות תובלה וח"א. מהם נגדים בקבע. מתנחלים אידיאולגיים, בעיקר דתיים בוגרי ישיבות הסדר, יימצאו בעיקר ביחידות קרביות, ואם הם בקבע הם בדרך כלל קצינים.),
וגם עמדתי להעיר הערה דומה לשלך. אבל אחר כך ראיתי שהמעצר הראשון היה של חיילים מההתנחלויות האלה, ואז חוברה הכותרת. מעצר החיילים הנוספים נעשה אחר כך, וחשבתי שמוגזם להעיר על כך שהכותרת לא עודכנה.
כותרת 79745
דב שלום
אני שמח שאתה "חובב מתנחלים". גם אני מיצטרף לתואר הזה אבל אני מבקש ממך אם אפשר לא לעשות הכללות על ישובים אידיאולוגיים ולא אידיאולוגיים. למשל באריאל אני יודע אישית שזה לא 100% נכון וגם על אדורה כתוב בכתבה* בהארץ:

" באדורה הפכה הפרשה לשיחת היום. עם משפחות עמר ומולאי, מעידים התושבים, כמעט ואין קשר. "...כואב להם יותר מאשר לכולנו", אומר יו"ר ההנהלה של אדורה, יחיאל הררי.
...
ענת הררי בתו של יחיאל, שנפצעה בפיגוע ביישוב לפני שלושה חודשים, אומרת שאם החשדות נכונים "אז זה הדבר הכי מפלצתי שאפשר להעלות על הדעת. זה הסיוט הכי גדול שיכול להיות לי כפצועה מירי של פלשתינאים".
רק לפני שבועיים שבה ענת לאדורה, אחרי חודשיים של אשפוז בבית החולים באשקלון ושלושה ניתוחים. קשה לה לשמוע את החשדות נגד שלושה מתושבי המקום, "... הסיפור הזה לא מובן לנו. רובנו נמצאים כאן בגלל האידיאל. אם זה נכון, זה מאוד קשה". "

חוץ מזה אני לא חושב שכל המיתנחלים צריכים להרגיש אשמים בגלל זה כי בכל ישוב יש אנשים פחות טובים למשל אני זוכר שלפני כמה חודשים בני נוער בקיבוץ אמרו שהחלום הכי גדול שלהם זה להרוג מיתנחלת. אז מה? מישהו האשים את כל הקיבוצניקים בהסתה לרצח?

כותרת 80082
אהם, איפה בדיוק שמעת את הדבר הזה שכתוב שם בסוף?
כותרת 80089
כותרת 80128
פציפיסטים... מצחיק מאוד.

מה עשו להם?
כותרת 80147
קרא באינדימדיה (הקישור השני שצרפתי).
אני לא יודע אם הוגשו כתבי אישום.
למה ללכת רחוק? 80508
המקרה שהבאתי מאותו קיבוץ לא שונה במהותו מדברים שנאמרו באייל. כאן למשל כותב יוסי גורביץ שלא יתנגד לרצח מיתנחלים תגובה 12522
הניסוח יותר בוגר, והמילים יותר יפות, אבל הרעיון הוא אותו רעיון: רצח אנשים בגלל מיקום הבית שלהם.
למה ללכת רחוק? 80707
יש הבדל בין מי שחושב שמתנחלים הם מטרות לגיטימיות לפלסטינים לבין מי שחפץ ועורג לרצח מתנחלים. בדיוק כשם שיש הבדל בין מי שחושב שפלסטינים הם מטרות לגיטימיות לחיילי צה''ל לבין מי שעורג לעינוי סאדיסטי של פלסטינים.
כותרת 80130
ואם כבר בענייני קטעים ושיגועים - אהבתי את הכיתוב מתחת לתמונות שמצורפות לידיעה הזו. מאוד אינטליגנטי.
כותרת 80095
פרטים רבים על המקרה ועל תגובת הרשויות ניתן למצוא באתר "אינדימדיה":

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים