בולשיט במירעו 8008
לטעון כי מה שחשוב במה שאמר ה"רבעדיה" היא העובדה שכל מיני בישין ומכחישי שואה אחרים יתלו בו. זו לא רק רדידות אלא חוסר הבנה ופרופורציה של המציאות. ובקיצור בולשיט.

אמונה, אין לה ולא כלום עם ראציונליות. ככה ניסה להסביר "נותן הדולרים" וככה טוען גם לייבוביץ' שאת ציטוטו הנפלא, הבאת.

הבעייה עם העובדיה הזה, היא דווקא הרלוונטיות שלו למה שקורה בחברה הישראלית ודווקא העובדה, שבניגוד לחרדים האשכנזים, אך כמו ה"מזרחי" הוא מחבר בין הלכה לבין מדיניות.

הבעייה עם האיראנים אינה קנאותם הדתית אלא החיבור שבין הדת הקנאית שלהם אל המדינה.

אם, לציווי דתי יש ערך פוליטי, זה גורם לערוב הדת בפוליטיקה, ולכן, היוסף הבלתי מחונך בעליל, אשר מתערב בשם תורתו במדיניות החוץ, הופך את אמירתו לגבי הבההמות המתגלגלות בגופם של צדיקים להיות רלוונטי לוויכוח הציבורי.

מכחישי שואה. נו, באמת...

ודובי, עוד משהו קטן, אם הייתי ברק הייתי נכנס לבונקר מפני איומך שלא לאסוף את שברי!

לא, אני לא אוהב את התנהלותו עם ש"ס. רק שהסיבות שלנו דובי, שונות. אילו ניתחתי דברים כמוך, יתכן שהייתי נוהג כברק.

ומשהו לעובדיה:

השבוע עברתי בעיר, נכנסתי לי לדיר וראיתי בו אחד ממין החזיר. נזכרתי בבניזרי, שאמר: נפשות שלב המות מתגלגלות בצדיקים. ליטפתי את ראש החזיר (בגועל נפש, מסויים) ואמרתי:
עובדיה, וואלה לא השתנית!!!

וקננגיסר:
מה שעובדיה אומר זה כן משנה. כי המוני המנדטים שלו, לובשי המדים, רצים בעקבות הדברים ברחובות. בשנת 1933 היו אלה מדים מצבע אחד והיום יש החוששים שמדים ליטאיים על גופם של יוצאי אסיה/אפריקה יעלו על מוסדות הדמוקרטיה ויחריבו אותם באופן דמוקרטי. לכן, כשמנהיגם של לובשי המדים, אשר תורתו ואמירותיו הם פקודה מבצעית בעבורם, יורק זבל ונוטף אש גיהנום, יש סיבה למחות ולצעוק. לפני שיהיה מאוחר.

כך שדבריך, לא זו בלבד שלא היו ענייניים שלא לומר חסרי הבנה ורדודים אלא בשהם אף יכולים להזדכות בשלישות על "בולשיט במירעו"

כן כן, עורך יקר.
בולשיט במירעו 8009
באשר לחשיבות אמירתו של עובדיה לגבי מכחישי השואה בחו''ל, אוכל רק לבקש ממך להמתין עוד יום או יומיים, ונקבל כולנו תשובה מלאה יותר משאוכל אני לתת.

את ההשוואה בין ש''ס לבין הנאצים אינני אוהב, בלשון המעטה. לא שאני רואה בש''ס גוף דמוקרטי או ליברלי במיוחד, אבל כעקרון - אני לא אוהב השוואות עם גרמניה הנאצית (למרות שאלו מאוד נפוצות באייל). התבטאויותיו של עובדיה באשר לברק הן לא מה שיגרום ל''לובשי המדים'', כפי שאתה מכנה אותם, להפיל את הדמוקרטיה הישראלית. הם יכולים לעשות זאת גם בלי לחשוב שלברק אין שכל. הם יעשו זאת משום שהם רואים בעובדיה את דמות המנהיג הרוחני האבסולוטי, ואין לכך קשר להצהרותיו האחרונות. צריך למחות - נכון, אבל לא כנגד דבריו על ברק (המטופשים והמיותרים), אלא כנגד העובדה שישראל מאפשרת לקבוצה כל-כך גדולה של אנטי-דמוקרטים לצמוח בקרבה, ועוד מעודדת זאת ע''י העברת סכומי כסף נכבדים למערכת החינוך הש''סניקית המכוונת את תלמידיה הרחק מהמדינה ומחוקיה.

אינני יודע מה עשיתי שזכיתי למתקפה בוטה כל-כך, אבל ניחא - אתן לשאר הקוראים לשפוט. אומר רק זאת - דברי ככותב מאמרים באייל אינם קשורים להיותי עורך האתר, ופעולות העריכה שלי אינן קשורות לדעותי האישיות. הייתי שמח אם היינו מפרידים בין שני התפקידים.

תודה ולהתראות.
ההשוואה 8022
פשוט יותר לומר "את ההשוואה לנאצים אני לא אוהב"
פשוט וקל.

מה שהצבעתי עליו, הוא הדבר שממנו ברחת.
לאיש הזה, למנהיג הזה יש המון לובשי מדים הסרים למרותו, משתלחים באלימות באויביו ומטילים טרור. הדמוקרטיה ידעה השתלטות של קבוצות אידיאולוגיות עם מנהיג כריזמטי והמון לובשי מדים. זו ההשוואה.

ולכן, אין להתעלם מהעובדה שהאיש מסית ומדיח את חסידיו שהופכים לאלימים בסופו של יום ומתנהגים במשתמשים בטרמינולוגיות של אז וקשות מהן.

ואמירה זו לא כוונה כלפי דבריו על ברק.

היא כוונה על דבריו ש"צפצפו" על תחשותיהם של ניצולי השואה ואחרים ובמיוחד שקבעו על בני אדם שהם נחשים שאין לדור בכפיפתם ומוטטב שלא נבראו...

קרא, הפנם והגב.

זה קל מדי לומר "אני לא אוהב"
אז אתה לא אוהב, אז מה?!
ההשוואה 8029
כשאני אומר ''אני לא אוהב'', זה אומר שאינני מסכים עם הטענה, ואף כי אני מוצא אותה צורמת ודמגוגית. אני לא חושב שמדובר פה על חיילים של מנהיג, אלא על מאמינים של רב. הבדל דק, אך משמעותי.
ובכל מקרה - אין לנו את מי להאשים אלא את עצמנו, שאיפשרנו למוסדות ש''ס לגדול לגדלים שכאלו ולהפוך לכוח גדול כל כך בחברה הישראלית, במקום לטפל בבעיה העדתית ברגע שנעשתה ברורה עד כדי כאב.
ההשוואה 8065
מספיק כבר לערב את הנאציזם בויכוחים שלנו על הפוליטיקה הישראלית. אין בכלל שום גורם להשוואה , פרט אולי לתקופת השלטון הסטניליסטי ברוסיה , עם הנאצים. אין.

לעניין ש''ס, וובכן, מכיון שיש לי היכרות טובה למדי עם צביעי ש''ס מסורים, ואף אנשים מלומדי תורה אשר רוכשים הערכה רבה לרב עובדיה גם בתור פוסק, וגם בתור פילטיקאי, אף אחד לא חושב לצפצף על תחושות ניצולי השואה..אף אדם ממוצא ספרדי שפוי בארץ הזו לא חושב כך, ואפילו אם ניראה כי השפלות הפוליטית בארץ יכולה להגיעה להקצנות, כאן נמתח הגבול. לפי דעתי, הרב בכלל מדבר על כך שנשמות הקדושים כיבכל מכפרות על חטאים של אחרים, לא שלהן. כך אני ורבים אחרים הבנו מדבריו.
פעיל ש''ס, עד עמקי נשמתו, לא ילך וינהג באלימות כלפי בני עמו. הרוח המפלגתית של ש''ס אולי לא מקובלת על חלק גדול מהעם, והשמאל (בין היתר עלי), אבל מכאן ועד למחשבה נוראית כמו זו, שאנשים קשי יום אילו, החיים בתל אביב, אשדוד, וקרית מלאכי, הנוהגים להצביע למפלגה זו, יהפכו למליציות מרושעות הנוהגות באלימות פיזית כלפי בני עמם...הדרך יותר מארוכה.
וזה עם היכרות עמוקה עם פעילי ש''ס למיניהן, ואנשים הנוהגים להצביע למפלגה ומרגישים כי היא מייצגת את תחושותיהם ורגשותיהם, על הצורה הטובה ביותר במדינה זו.
לולא השואה... 8185
היהודים והציונים היו צריכים להמציאה

סקירתו של עומר ברטוב את הספר The Holocaust Industry מאת נורמן פינקלשטיין.
על ידי המצאת השואה, טוען פינקלשטיין עפ"י ברטוב, ניתנה לגיטימציה לכח הצבאי האדיר בעולם, תוך כדי הצבת מדינת ישראל כמדינת 'הקורבן'. היהודים, המיעוט הכי מצליח בארה"ב, מוגן מביקורת, מוביל להשחתה מוסרית.
נו טוב, לו אין מטרות פוליטיות...

search3.nytimes.com/search/daily/bin/fastweb?getdoc+book-rev+bookrev-cur+5758+0+wAAA+%22Holocaust%7EIndustry%22

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים