מי אתה? רובין הוד? 8047
תשמע, נעשה את זה קצר.

טיעון מספר 2 לא רלוונטי לנושא. לא נתייחס אליו.

טיעון מספר 1 - כעקרון אני פושע הרבה יותר גדול ממך בעניין אחוזי הביטים החוקיים אצלי במחשב - אז אני לא בא להגן על אף אחד בקטע הזה.
הטיעון היחיד שנכון הוא עניין הסחורה הפגומה. למכור תוכנה שקיימים בה לפחות 5000 באגים )למשל חלונות 95 זל"ל - זכרונו לא לברכה( זו ספק עברה על החוק ספק לא.
מי שקנה לא קיבל מתכתב התחייבות לתקינותו של המוצר. מצד שני, אם קנית מוצר, והמוצר פגום, אתה זכאי לתיקון המוצר או החלפתו. זה מעולם לא נעשה,
מכסימום הפנו אותך למקומות בהם תוכל להוריד עדכונים - שזו גם התעללות בלקוח וגם התעלמות משוק שלם שאין ברשותו אינטרנט - למשל.
הצהרה של חברה על תיקון באגים בתוכנות יותר מתקדמות למעשה עומדת כהודעה על תקלות שנמצאו המוצר הקודם, אי לכך, על החברה לפצות את לקוחותיה ולתת להם מוצר חדש. המקום זה, נתנו לך את האופציה לשדרג או לקנות חדש, ואני מדגיש, לקנות. פה יש בסיס לתביעה משפטית.
הפתרון הנכון היה לשלוח לכל אדם שקנה עותק תוכנה עדכון בדואר או אפילו להגיע אליו הביתה ולהתקין את התיקון - כמו תיקון מקרר, טלוויזיה או וידאו.

בעיה דומה עולה בגירסאותיה השונות של וורד - שלוקות בחוסר תאימות לגרסאות ישנות - וגם עולות הון תועפות. גם פה יש בסיס משפטי שלדעתי קרוב לסחיטה. תאר לעצמך והיית צריך להחליף את כל קלטות הוידאו של כשהיית קונה וידאו חדש, או גרוע מזה, תאר לך והוידאו החדש היה מוחק לך את כל הקלטות.

עכשיו בעניין הגניבה, זה שהם גונבים אותך לא נותן לך זכות לגנוב מהם. גניבה היא גניבה בעיני החוק.

אני חוזר ואומר, אני גנב גדול, אבל כל מה שכתבתי פה בא כניסיון להישאר ניטראלי.
וכל זאת למרות חוסר החיבה שיש לי למוצרים הבאושים של החברה הזו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים