כתבה על ''בלגיה הבוגדנית'' 80684
זוכרים את בלגיה, המדינה הקטנה עם המצפון הגדול?

כתבה ב"ספקטייטור" טוענת שבלגיה משמשת כבסיס גיוס מרכזי לאל-קעידה, וככן שיגור לפעולות טרור נגד מדינות שכנות.

הסיבה- אין עם בלגי, יש 6 מליון פלמים, ו-‏4 מליון וולונים, כשאלה האחרונים הם השולטים במדינה. הוולונים דוברי הצרפתית חשים לאחרונה מאויימים דמוגרפית ע"י הפלמים דוברי ההולנדית, ולכן הם מעניקים אזרחות בלגית כמעט לכל מהגר שטוען שהוא דובר צרפתית, וזה כולל פושעים וטרוריסטים איסלמיים.

בחודש יוני התפטרה ראש השרות החשאי הבלגי, גב' טימרמנס, לאחר שוועדת חקירה פרלמנטרית מצאה שהשרות לא נקט צעדים למניעת כניסתם של טרוריסטים למדינה בגלל הערכה שהם לא יתקפו מטרות בלגיות. כמו כן, השרות נמנע מלפעול נגד רשויות ופוליטיקאים מסויימים, מחשש שיואשם בשנאת זרים.

החקירה הנ"ל נפתחה לאחר ההתנקשות בחייו בגנרל האפגני מסוד, שנלחם בשלטונות הטאליבן (התנקשות שהתרחשה יומיים לפני הפיגועים בארה"ב). הרצח, שיועד כ"מתנה לבן לאדן", תוכנן ע"י טארק מערופי, אזרח בלגי ממוצא טוניסאי, ואחד הסוכנים הראשיים של אל קעידה באירופה.
מערופי הוא גם חבר בארגון הטרור האלג'יראי. הבלגים ידעו על כך וב-‏1995 אף עצרו אותו וחברים אחרים בארגון זה, אך שחררו אותם בלי לנקוט נגדם פעולות נוספות. ארבעה חודשים אח"כ הארגון האלג'יראי היה אחראי לפצצה במטרו של פריז, שבה נהרגו 7 אנשים ונפצעו 117.

הכתבה טוענת שממשלת בלגיה עשתה הסכם עם אנשי הארגון, שבו הבטיחה לעצום עין לתוכניות טרור המתוכננות על אדמתה בתמורה לחסינות מפיגועים נגד בלגיה.

פירוט נוסף על "בלגיה הבוגדנית" והפעילות הטרוריסטית היוצאת ממנה בלינק המצ"ב:


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים