הרב והדמוקרטיה 8072
שואל הכותב: האם הרב עובדיה אינו מבין את הנזק הנגרם לדמוקרטיה ולמלחמה בפאשיזם ובקיצוניות?

ובכן - הרב עובדיה וחסידיו השוטים לא נותנים אסימון שחוק עבור הדמוקרטיה, והמלחמה בפאשיזם חשובה להם כקליפת השום.

אמצעי התקשורת במערב הולכים שולל אחר הנהוג במקומותיהם - לא לתת לגזענים חשוכים דריסת רגל בשלטון - ומניחים שגם אצלנו זה כך.

האירוני הוא שהפעם, שלא כהרגלו, הרב עובדיה לא התכוון לפגוע באשכנזים. אנחנו כה רגילים לאמרות המטומטמות שמפיק פיו המלהג של הפרובוקטור הפרימיטיבי הזה, שמייד קפצנו כשהוזכרה השואה, והפעם שלא בצדק. חבל. כך נדחקה הצידה אימרתו של הנחש על הישמעאלים.

החטא הקדמון הוא שלנו. אנחנו אפשרנו למפלגות פוליטיות להקים מערכות חינוך משלהן, בנקים משלהם, ואפילו מערכות למתן כספים מטעם המדינה. הפתרון יבוא בצורה דרסטית וכואבת, והוא להוציא את המוסדות הללו מידיהן של המפלגות הפוליטיות, ולא לאפשר את התערבות הדת בחיי המדינה.

רק כך מינויו של יהודי חרדי לעמדה מספר 2 במדינתנו לא יפריע אפילו לי, ולא רק לאמריקאים.
הרב והדמוקרטיה 8075
מר רבינוביץ היקר,

מניין לך כי 'הפעם, שלא כהרגלו, הרב עובדיה לא התכוון לפגוע באשכנזים'?

אני לתומי סבור לי כי מר יוסף התכוון בהחלט לפגוע בציבור האשכנזי, אך העניין לא ממש צלח בדרכו. הציבור האשכנזי אינו נפגע פגיעה של ממש מדברי יוסף מאחר ואינו מייחס כלל חשיבות לדמותו הקוריוזית ולאימרותיו ה'מטומטמות' כלשונך.

שונה הוא הדבר בחו"ל. הרב עובדיה יוסף נחשב לדמות יהודית ציבורית אשר חשיבותה אינה פחותה מחשיבותו של כבוד הרב לאו לדוגמא, ואולי אף יותר - מפאת היותו מנהיג רוחני ופוליטי כאחד.

אומנם לא קיים ממש בקרב הציבור הגרמני השפוי אדם הסבור כי יוסף הינו התגלמות רעיון 'אור לגויים', אך ציבור זה חש בקרבו כי יוסף הינו בהחלט 'חושך ליהודים' - דבר המעניין בהחלט את סך כל הקבוצות האנטישמיות באירופה...

בברכה

א. מאן
הרב והדמוקרטיה 8076
מר מאן מכובדי,

אני מוצא את עצמי בעמדה הלא נוחה, ואני נאלץ לסנגר על הנחש.

הנחש התראיין ל''סוף שבוע'' של מעריב, ובו הסביר את עצמו. לדעתו - הנשמה המתמרקת בייסורים נמצאת בדרגת הצדיקות הגבוהה ביותר.

לדעתי, כאמור - הכל הבלים, אך יש בכך עקביות.
תיקון טעות 8078
טעות קטנה נפלה במאמרך.
הרב יוסף התראיין למוסף שבת של מעריב.

לוינסון
צודק, כמובן, ואני מתנצל. 8079

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים