ספרים שקראתי בחודש האחרון 80930
בחודש אני קורא בין 10 ל-‏15 ספרים ורובם ספרי עיון . בין ספרי הספרות היפה שמשכו את תשומת ליבי נמצא "מתכוני חלומות " של אלכס אפשטין ,ספר נדיר ביופיו שפשוט בלתי ניתן לתיאור שכן הוא מורכב למעשה מאסוציאציות שקשורות ( איך שהוא ) בנושא החלומות . מומלץ מאוד.
כן אני ממליץ על "זיעה מתוקה " של רועי רוזן ,אם כי אני חושש שרק מיעוט קטן יוכל להבין את ההומור שקיים בספר הזה ( ביוגרפיה דמיונית ופסודו אקדמאית על חייה של ציירת סוריאליסטית דמיונית ).
עוד ספר שקראתי שוב לאחר שנים רבות ( קראתי אותו בבפעם הקודמת בכיתה ו') היה "ירושלים ושומרון" של יעקב חורגין , סיפור הסטורי על ימי ממלכת אחאב בישראל . קראתי ונהניתי למרות שלראשונה גיליתי שבספר אין בכלל עלילה , הוא רק תיאור מסע שבעצם מעט מאוד קורה בו. ולמרות זאת מה שיפה בו הוא תיאור החברה המוזרה של ממלכת ישראל הקדומה והדתות המסוכסכות שבה ( הדבר המוזר הוא שזה די מזכיר את מה שקורה היום ,הרבה יותר מאשר את שנות השישים שבהם כתב חורגין את הספר). רק בקריאה שניה גיליתי שהספר נקטע למעשה ואינו מגיע לסיום אמיתי , וההנחה שלי היא שחורגין תיכנן לכתוב לו המשך או שניים כנמראה טרילוגיה בנוסח שר הטבעות . עוד אחד מאותם פרויקטים גרנדיוזיים שלא התממשו.
ספרים שקראתי בחודש האחרון 80936
הייתי רוצה להביע כאן התעניינות רשמית דווקא בספרי העיון שקראת. המוצלחים ביותר, בכל אופן.
ספרים שקראתי בחודש האחרון 81081
שני סבפרים יוצאים מהכלל שקראתי לאחרונה הם ''התנ''ך החילוני'' של משה יהלום ו''העבר המכונן את ההווה '' של נדב נאמן שני ספרים יוצאים מהכלל על הדרך שבה נכתב התנ''ך והאמינות ההיסטורית מאחוריו. הספר השני הוא לאמיתו של דבר הספר הטוב ביותר שקראתי בנושא.
ייתכן שהם ישמשו בכבסיס למאמר בעתיד.
ספרים שקראתי בחודש האחרון 81232
תודה. סומן ברשימת הקריאה שלי.
אני לא מוצא זמן לסקור את כל ספרי העיון הטובים שקראתי השנה, אבל אחד המוצלחים הוא ''אלברט איינשטיין - אחדות וריבוי'' של פרופ' יוסף אגסי. קראתי כבר לא מעט על איינשטיין, אבל צורת החשיבה הייחודית של אגסי מאירה אותו באור מרתק במיוחד.
באופן מפתיע 85040
קראתי גם אני בחודש האחרון את 'מתכוני חלומות' ואת 'זיעה מתוקה' ודעתי עלי כדעתך - מצוינים. הראשון הזוי ו'בורחסי'.... השני בעל הומור דק ומרתק.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים