ליגיטימציה לנאפסטר? למה? 8114
מאיזה שהיא סיבה שלא ברורה לי, המון אנשים מנסים לתת לגיטימציה לנאפסטר, לי יש רק דברים רעים לומר על נאפסטר, למרות שאני משתמש מושבע של התוכנה וזאת משום שמחיר דיסק היום בארץ הוא מחיר מופקע, ובארץ לא ניתן לרכוש דיסקים משומשים בעלות נמוכה יותר כנהוג במדינות אחרות, מסר אחד לי לחברות התקליטים: הורידו מחירים, ואנשים לא יחפשו תחליפים לקניית דיסקים.

אבל בואו נתמקד על נאפסטר:
רעיון נאפסטר מתבסס על הרעיון על שתף וקבל, ועל תשים זין על זכויות יוצרים של אמנים, אבל כאשר מישהו בא וביקש מנאפסטר את קוד התוכנה (לשימושים שונים כמו כתיבת קליינט ללינוקס, פאצ'ים לנאפסטר וכיו"ב) נאפסטר נענתה בשלילה לבקשות, נימוקה היה "יש לנו זכויות יוצרים על התוכנה, והשקענו הרבה כסף זמן ומאמצים על מנת לפתחה"

פתאום מאוד חשוב לנאפסטר לשמור על זכויות היוצרים, מעניין...
רגע, הלהקות והזמרים לא השקיעו כסף וזמן?

חברים וחברות, אל תיתנו לגיטימציה לנאפסטר, הפיתרון הוא יציאה למאבק להורדת מחירי הדיסקים וכך שני הצדדים יהנו, רווח האומנים לא יפגע משום שיותר אנשים יקנו דיסקים, ואנחנו נוכל לרכוש דיסקים במחירים סבירים.

יום טוב, חג שמח ושנה טובה
ערן.
מחירי הדיסקים 8982
שאלה.
האם חברות התקליטים פיספסו משהו?
אם הורדת המחירים תגביר את רכישות הדיסקים באופן שישתלם להם כלכלית?
לידיעתך, חברות התקליטים הם חברות כלכליות ולפיכך מטרתם הראשונה היא להרויח מה שיותר כסף.
יש לי נימוקים כלכליים המסבירים את רמת המחירים הנוכחית. אבל לא אנסה לשכנע מפני שאני מקוה, מייחל ומתפלל שיבוא מישהו ויגלה לי כיצד יהיה התימחור הזול והמשתלם ביותר לשני הצדדים: המפיק והצרכן. (נא לזכור שני דברים: 1. אין מונופול בשוק. 2. לא לזלזל בחשיבה הכלכלית של חברות התקליטים.)
מחירי הדיסקים 9424
רק לשם הויכוח, ננסה...

בוא נקבע מחיר בצורה שרירותית, שלדעתי יגרום לאנשים לקנות דיסקים (ולחסוך את הטירחה בלהוריד אותם ולצרוב אותם) - 15 ש"ח.

עכשיו בוא נחשוב - במקום דיסק אחד, בשיטה החדשה חברות התקליטים יאלצו למכור שישה, כדי לשמור על אותה רמת רווחים. נראה הגיוני? אוקיי. עכשיו השאלה היחידה היא - האם היחס בין המורידים לבין הקונים הוא גדול מ, נאמר, 1:10?

כן.

עכשיו בוא נראה למה לא עושים את זה. אה... תורך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים