האם ארה"ב באמת מוחה ? 8186
לא מבין בפוליטיקה, והמאמר מאוד עניין אותי. אבל, הכותב מניח שארה"ב מחתה והתכוונה לזה. אני לא בטוח שזו הפרשנות המלאה. יש לאמריקאים כלים ושיטות לנסות ולשכנע אחרים לא לעשות את מה שהם לא רוצים שיקרה. אולי הם בעצם לא- כל- כך מתנגדים ? ואולי המחאה היא רק למטרות הצגה ?
אשמח לתגובות
האם ארה"ב באמת מוחה ? 8203
כמובן שגם בארה"ב הדעות חלוקות - לדוגמא הגנרל נורמן שוורצקופף שהפסיק את המלחמה בעיראק *בניגוד* לדעתו של ג'ורג' בוש האב - ובכך, בעקיפין (או בעצם במישרין) תמך בסאדם חוסיין ומנע את הפלת משטרו ברגע המתאים ביותר. אגב, שוורצקופף זה מונה לתפקידו עלידי שר ההגנה דאז - ריצ'רד צ'ייני שהיום הוא מועמד המפלגה הרפובליקנית לתפקיד סגן הנשיא, של ג'ורג' בוש הבן, ועזב לשם כך משרת ניהול בכירה בחברת הנפט "הליברטון". אכן תסבוכת, לא? כך, במדיניות של בלימה הדדית, כל צד משיג כל פעם קצת.

אשר לשאלה מה נעשה בפועל, לצערי איני יודע. דובר משרד החוץ האמריקאי, ריצ'רד באוצ'ר הביע את מחאת ארה"ב וקרא לצ'אווס לשאול את סדאם חוסיין מדוע הוא ממשיך למנוע את הפיקוח של אונסקו"ם על פיתוח ויצור נשק לא-קונבנציונלי בעיראק. אני מניח שמישהו אי שם רשם לפניו את מה שקורה וסימן נקודת חובה (או זכות) לצ'אווס. אם תגלה איזשהו צעד מעשי, אשמח אם תספר לי. כי לי זה "עדיין סמוי מהעין"...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים