נו?! 8315
עם כל הכבוד, הרעיון הזה כבר ממומש. בכל העולם ישנן קהילות של ישראלים יורדים. האנשים הללו מדברים עברית ושומרים על קשר עם הארץ יש ביניהם הרבה קבוצות שעזבו את הארץ ביחד, והמתגוררים באתה סביבה בחו''ל (אני לא יודע איזה אופי אמור להיות לאותה מושבה אבל זה נישמע לי די דומה). לרוב התשובה של היורדים הללו לשאלה למה עזבתם תהיה עבודה או לימודים, אבל ברוב המקרים הסיבה האמיתית היא שנמאס להם לחיות כאן (אם זה בגלל המילואים, מס ההכנסה, דרישות הקבלה המוגזמות ללימודים או כפיה דתית).

התקדמות היחידה שאני רואה כאן היא, שאנשים מהגרים בלי לחפש תירוצים. העובדה שלא נעים לבן אדם לחיות במדינה היא סיבה מספיקה כדי לעזוב אותה. אז בהצלחה לחברה עם היוזמה הלא מאוד מקורית, רק תעשו לי טובה ואל תשכחו לקפוץ להצביע בבחירות.
נו?! 8316
מדובר על יותר מאשר להקים קהילה ישראלית בדאון-טאון מנהטן, מדובר על קבלת אוטונומיה תרבותית ממדינה כלשהי, בשאיפה להקמת ישות מדינית חדשה (אולי איזו סטייט חדשה לארה"ב? או מחוז חדש לקנדה?) עם שלטונות מקומיים "ניו-יזראליים" ועם מטרה מוצהרת להיות בית יהודי סטייל אוגנדה של הרצל.
נו?! 8317
לי נראה יותר שמדובר במחאה נגד ש"ס. אני מאמין שאותם אנשים יודעים שהם לא יזכו לקבל הכרה כזו (בשביל להקים בית לאומי לעם הישראלי כמו באוגנדה צריך קצת יותר מאוטונומיה תרבותית) בסופו של דבר מה שיצא מכל העניין, זה לכל היותר איזו little Israel או Isratown חדש באיזו עיר בצפון אמריקה.
נו?! 8318
כן, טוב, זה ברור. אני דיברתי על התאוריה, לא על הפרקטיקה.
נו?! 9125
בדאון טאון מנהטן (וגם במידטאון ובכל חלק אחר של האי הפיצפון הזה) יש לכל אחד אוטונומיה תרבותית מלאה ואת הזכות לעשות כרצונו כל עוד הוא יכול לשלם את השכירות. אין כל בעיה לרכוש כאן כמה בניינים ולהכריז עליהם כניו-איסטנבול, חיפה שתיים או נווה-אשכנז, השאלה היא למה בדיוק שמישהו ירצה לעשות את זה.
נו?! 9130
אוטונומיה *תרבותית*, השאלה אם הוא יכול למשל לפתור את עצמו מחוקי המיסים של ארה"ב??

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים