נחמד מאד. 83219
באמת נחמד שאפשר להמציא אילו מיתולוגיות ''קדומות'' שרוצים, ואחרי זה לקחת יצירות אומנות מאוחרות יותר, ולהשתמש בהן כחיזוק לטענת הקיום של המיתולוגיות הנ''ל, על ידי ניתוח מוטה ומנותק-רקע של יצירות אלה.

נו, טוב, כל עוד יש ביקוש לדברים האלה, יווצר היצע, וכיון שהביקוש בא מאנשים לא ביקורתיים במיוחד, אין צורך להיצע להיות מתוחכם או מנומק מדי.
נחמד מאד. 83337
אני מוכרחה לציין שהערות מסוג זה מורות על צרות אופקים יוצאת מגדר הרגיל, במיוחד לגבי כל מה שהוא קדום מימי הביניים. "מיתוס סתמי"! המיתוסים האלה אינם רק יצירות ספרותיות בפני עצמן - הן מביעות השקפות עולם, סדרים חברתיים, פילוסופיות חיים. חבל מאוד שחברתנו כיום אטומה לכל דבר שהוא מחוץ למסגרת התרבותית המוגבלת מאוד של עצמה.
כל שאני טוען, 83361
הוא שהרצון לבסס את הרעיונות האלה באופן שגוי ושקרי על פרה-היסטוריה לא נכונה אינו נכון, לטעמי. נאה לכם, יאה לכם - אמרו כך, במקום לשבת ולעשות רציונליזציה היסטורית של כל האידיאולוגיה והמיתולוגיה החדשה הזו. אמרו את האמת - זו מיתולוגיה חדשה ומעניינת, ואתם רוצים לחיות לפיה.
כל שאני טוען, 83789
איך אתה יודע מהפרהיסטוריה מה שקרי ומה אמת? מה הוא קנה המידה שלך להעריך את זה? ואם אתה חושב שהמיתולוגיה שעליה אני מתבססת היא "חדשה", אז אני מודיעה לך שהיא בוודאי התקיימה לפני שאתה נולדת. חלק מהחומר שהתבססתי עליו מצוי כבר משנות ה-‏20 של המאה ה-‏20, או לפני כן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים