על תאגידים ופילים לבנים 8324
האינטרס הממשלתי האמריקני בתחום מחירי הנפט לא מסתכם בהיותה אחת היצרניות, ואף לא ביצוא נשק. מחירי נפט גבוהים אך יציבים נחוצים לתעשיית הרכב והמטוסים, בין התעשיות השמרניות ביותר במאה העשרים, ולא בכדי. איך זה שאנחנו עדיין משתמשים כמעט באותן המכוניות ובדיוק באותם המטוסים אשר תוכננו בשנות החמישים? איך זה שעשרות שנים של התקדמות טכנולוגית פנטסטית, ללא מרכאות, לא שינו באופן דרסטי את מחירי טיסות הצ'רטר והטיסות הסדירות? האייל החרוץ מוזמן לפשפש בארכיונים של עיתוני מדע פופולרי בעשרות השנים האחרונות, בחיפוש אחר תוכניות פנטסטיות לאנרגיה סולרית, אנרגית רוח, אנרגיית מים (תעלת הימים), אנרגיה כימית, גז, ועוד כהנה וכהנה כיד הדמיון הטובה תוכניות שישומן יעלה מיליארדים, יצרוך הלוואות ענק מהבנק העולמי וכן חברות לבדיקת היתכנות. את הרעיונות האלה קל לשלול על הסף, אך מה לגבי תאי דלק, אמצעים חביבים וזולים שכדוגמתם כבר פותחו והוכיחו היתכנות, אך אינם צפויים להגיע למכוניותיכם בטווח הנראה לעין? אין כאן יותר מדי קונספירציות חשוכות, פשוט מחשבה צרת-אופקים של תאגידים שאינם מסוגלים לצורת חשיבה חלופית. לדעתי אין כל מחשבה קונספירטיבית מאחורי הפספוס הגדול של תאגיד הנפט אקסון, אשר במעבדותיו נתגלה לראשונה הפולרן, רק כדי להיגנז כעוד סוג של פיח.
רק שאלה.... 8512
זה מעניין..
מב זה בדיוק (או בערך..) תאי דלק?
הסבר על תאי דלק 8604
ניתן למצוא ב
למידע נוסף נסו לבצע חיפוש ברשת לfuel cell
לטכניוניסטים, תאי דלק הם תחום מחקרו של פרופ. אילן ריס, אם כי לא בהיבט של ניצול כאמצעי הינע. בהרצאתו במועדון מדע השנה הזכיר מאסטרנט מאוני' ת"א הפעיל בהיבט זה, איני יודע את שמו.

דרך יעילה אחרת להנעת מכוניות היא מנועי חנקן נוזלי. במקום לשרוף דלק ולנצל את הדף הגזים הנוצרים בתגובה, מערבבים חנקן נוזלי עם נוזל אחר המצוי בטמפ' החדר (למשל מים) ומנצלים את כמות הגז הגדולה הנוצרת להדיפת הבוכנות. כל שמתרחש הוא אידוי מהיר של החנקן, ולכן יש לשים לב רק לבידוד יעיל של מיכל החנקן, ולהולכת חום טובה בין המנוע לסביבה. מלבד השם המפוצץ אין כל דבר מיוחד בחנקן נוזלי, ליטר ממנו עולה פחות מליטר חלב, ויכולת הפקתו מהחנקן האטמוספרי בלתי נדלית. כמובן שקיים כאן מעגל סגור - כדי לקרר חנקן נחוץ חשמל וכדי להפיק חשמל נחוץ דלק - אך מובן שהפקת חשמל (למשל בתאי דלק תעשייתיים) ניתן לבצע בנצילות גבוהה הרבה יותר מזו המושגת במכוניות בנזין.

עד כאן, מחר הטירונות.
אל תאמין למה שאומרים לך בהתחלה 8612
...לא באמת צריך להצדיע לכל אחד ;)
תודה על המידע!
גיוס נעים, תשתדל לא להפקיר נשק (כמוני) באופן כרוני ביום חמישי לפני (שאמורים) לצאת הבייתה...
:)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים