נינקסי האלה השומרית 83646
מיתוסים לא רק נולדו בעבר ומלווים אותנו כיום אם כסיפורים תמוהים או כגעגועים לדבר מה הזוי. המיתוסים נמצאים איתנו במקומות הבלתי צפויים ומשפיעים על חיינו הפשוטים ביותר. אפילו יותר מזה, מיתוסים נמצאים לא רק בספרים איזוטריים שמפוענחים על ידי נשמות רומנטיות או פרופסורים מחפשי מענק, אלא שהמיתוס יכול לעזור לנו לחויות חיי רווחה ונחת בבית, ברחוב וכן, אפילו באצטדיון הכדורגל.

האלה נינקסי, שמקורה בשומר של לפני 4000 שנה, נחשבת לאלת השיכר (בירה). בימינו שתית בירה נחשבת בעיקר לריטואל גברי. בנסיון לדחוף יותר נשים לגלות את ההנאה הטמונה בשתית שיכר, גיסה חברה בריטית את האלה השומרית לעזרה. במסגרת פסטיבל הבירה בבריטניה, דמותה של נינקסי הוטבעה על מאות אלפי תחתיות לכוסות, פוסטרים ועוד שפוזרו בעשות אלפי פאבים ברחבי הממלכה.

אז מי אמר שמיתוסים זה רק סיפור מיסטי עבש או פנטזיה ארכאית?

נינקסי האלה השומרית 83773
לא אני. המיתוס הישראלי הידוע ביותר הוא מותו של יוסף טרומפלדור ואמירתו, ''טוב למות בעד ארצנו'' שיש אומרים שמעולם לא השמיע אותה. ונסו אתם להבין את המשמעות הסמלית של הדברים.
נינקסי האלה השומרית 83821
''יש אומרים שמעולם לא השמיע אותה'' עוד לא הופך את זה למיתוס. יש גם אלה שאומרים שהוא כן אמר אותה.
נינקסי האלה השומרית 83967
לא, המיתוס הוא בכך שיש משמעות לזה שרוצים שזה מה שיהיה מה שטרומפלדור אמר. זה מסמל את אהבת הארץ, את הנכונות למות בעד ארצנו, את הגבורה שבמוות למען הארץ, ורמז לדורות הבאים כיצד עליהם לנהוג בנסיבות דומות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים