לא קצת מוזר 84041
לנהל דיונים על כרטיסי אשראי?
לא קצת מוזר 84042
היי, תן להם קצת יותר קרדיט!
לא קצת מוזר 90287
אפשר להפוך את זה לדיון צרכני: משהו שימנה את היתרונות והחסרונות שבהטבות הניתנות למחזיקי הכרטיס, וכו'.
כוחו של האייל במגיבים הנבונים שלו, שסביר אולי לצפות שהם גם צרכנים נבונים. לכן ההמלצות והעצות יהיו אולי מנומקות יותר מאשר סתם להתיעץ עם חבר איזה כרטיס אשראי לבחור. בסופו של דבר, כמעט כולנו משתמשים ב 'פלסטיק', כך שהצורך להחליט "באיזה פלסטיק" הוא צורך מתבקש. לכן, אולי זה רק *נראה* מוזר לנהל דיונים על כרטיסי אשראי. אולי זה פשוט מתבקש.
לא קצת מוזר 90289
רעיון משעשע.

אני קיבלתי בטעות לפני שנתיים כרטיס אשראי של ויזה שנקרא אקשן. בטעות - כי הוא כרטיס שחיילים אמורים לקבל, ואני הייתי אז במעמד של סטודנט. לא החלפתי אותו, כי הקוד הסודי של הכספומט היה ממש נחמד - 1000. התכונות העיקריות של הכרטיס היו שהוא היה ירוק והיה כתוב עליו באותיות ענקיות אקשן, והן דווקא קצת הרגיזו אותי, משתי סיבות: הראשונה הייתה שהעיצוב שלו היה נורא מכוער, והשניה הייתה אפילו קצת פחות אינטליגנטית והייתה קשורה בדימוי הנהנתני שאני מנסה ליצור כשאני משלם על משהו, ונפגע כאשר אני משתמש בכרטיס שתקרת המשיכה שלו נקבעה כחמש מאות שקל.

אני יכול לספר לכם מה המספר הסודי, בגלל שאיבדתי את הכרטיס לפני חודש בערך, ואז החליפו לי אותו בכרטיס זהה, אבל עם רקע אחר, יותר כסוף ופחות ירוק, ועם מספר סודי שעושה לי חשק להחליף אותו (ולא, הוא לא סכום של שני זוגות ספרים מעוקבים שונים).

חוץ מתכונות חשובות אלה, אני גם מקבל בדואר פעם בחודש עלון שמאפשר לי לקנות טוסטרים או שואבי אבק, מה שמראה לכם שהפילוח שכולם חוששים ממנו הוא עדיין בגדר תחזית רחוקה.

-------------------

תגובה זו נכתבה כדי להדגיש שאין כמעט שום סיבה להעדפה צרכנית של כרטיס זה או אחר, ולא כפי שסברתם, בטעות - שהיא נכתבה מגרפומניה פשוטה.
לא קצת מוזר 90325
"אין כמעט שום סיבה להעדפה צרכנית של כרטיס זה או אחר" - יכול להיות. אני באמת לא יודע. למעשה, בדיוק בגלל זה רציתי להתחיל את הדיון... אולי אני אהיה בטוח יותר איזה כרטיס כדאי לי...

קצת ביררתי. אז, הגעתי למסקנה שויזה אלפא הוא הכרטיס שנותן הכי הרבה למ"מ פלסטיק מרובע. אבל הוא נפטר. אז מה עכשיו? מישהו?

חוץ מזה, לצרכי הנוכחיים‏1 אני מעוניין יותר בכרטיסים ה 'זהובים' שאצלם, כפי שהספקתי לברר טיפה, יש בכל-זאת קצת יותר הבדלים מבחינת ההטבות.

--------------------

1 לא, לא נהייתי עשיר פתאום. מצבי הכלכלי טוב מאוד, אבל לא גרם יותר מזה. ממילא, סולידי שכמוני, אני משקיע כמעט את כל הסכומים ומוציא מעט יחסית. פשוט, את המעט שאני מוציא אני רוצה להוציא (גם) בחו"ל. ובשביל זה צריך כרטיס בינלאומי.
לא קצת מוזר 90352
אפשר לקנות בחוץ לארץ גם עם כרטיסים בינלאומיים רגילים ולא מוזהבים.
עם המוזהבים אפשר יותר 90390
אפשר למשוך יותר, אפשר לקנות יותר ויש יותר ביטוח.
מצד שני, הם גם עולים יותר וצריך לשים לזה לב, בעיקר אם יש לך כמה כרטיסים ואתה לא תמיד עושה הרבה פעולות בכולם.
עם המוזהבים אפשר יותר 90393
סתם, שתדע - הביטוח עולה פחות או יותר אותו דבר עם כרטיסים מוזהבים ודרך הסוכנות. ליתר דיוק, זה של הסוכנות עולה דולר או שניים יותר, ומכסה במיליון דולר (במקום מאה אלף של המוזהב).
הבהרה 90394
מה שרציתי להגיד, זה שזו לא הטבה ממשית, אלא מראית עין של הטבה.

וב''סוכנות'' אני מתכוון לסוכנות נסיעות.
הבהרה 90512
אבל ביטוח הנסיעות של הכרטיסים הוא בחינם.
כל ביטוח אחר (למשל דרך קופ''ח, במשהו כמו דולר ליום) הוא ביטוח שעולה, משהו כמו דולר ליום.
ואאל''ט 90513
הביטוח של הכרטיסים, שאמנם לא מדהים, אבל סוס שמקבלים במתנה, הגיוני שפה ושם יהיו לו חורים בשיניים, מכסה עד 300,000 ש"ח ברוב החברות.
הבהרה 90551
למיטב ידיעתי הביטוח הרפואי המלווה את כרטיסי האשראי בוטל, או עומד להתבטל. הנוסעים לחו''ל מתבקשים שלא לסמוך עליו לפני שבדקו את העניין לעומק.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים