הקמת גולה - לא פתרון 8418
מוסר ההשכל של כתבה זו היא, ירדה לגולה.
יוסי, כחניך בתנועת הנוער העובד והלומד למדתי שזהו לא הפתרון, צריכים לפעול לשינוי!
דבר ראשון, אני לא מבין מה הבעיה עם ישראלים מסורתיים, לי אין שום בעיה איתם, הם תורמים בדיוק כמו החילונים למדינה, הם משרתים בצבא, הם לומדים באוניברסטיה והם מתפרנסים בכבוד.
לי יש התנגדות למפלגת ש"ס ולשאר המפלגות החרדיות, מפלגות אלה מנצלים את העם, אולי אפשר גם לומר את השכבה חסרת האמצעים בחברה, הם משיגים כסף בדרכי מירמה, ומציעים למשפחות חסרות אמצעים, חינוך וארוחה חמה לילדיהם, ולאחר מכן שכהם מגיעים לכנסת המחוקקים, הם מחוקקים לעצמם חוקים אשר עוזרים להם ופוגעים במגזרים אחרים, ולמה יש להם תמיכה גדולה בקרב העם? כי הם נותנים ארוחה חמה וחינוך (חדרי, מיותר לציין). המציאות מראה שזהו רוב השסניקים כיום, ישנו מספר מצומצם ביותר של חרדים המאמינים באמונה שלמה בדרכם (נוספים אליהם "נתיני" החינוך החרדי), ואישית אני לא מבין את אנשים אלו, הם חיים אפשר לומר במשטר דיקטטורי, הרב אומר להם מה לעשות, והם עושים, הרב פוסק פסק הלכה, והם מבצעים. למה אין להם דעה משלהם? למה הם לא חוזרים בשאלה ויוצאים מהמעגל החרדי? חוסר תודעה ובורות בשל החינוך הכושל שניתן להם. על פי דעתי אם נראה לאנשים אלה את אפשרויות החיים כיום הם יעזבו את המגעל החרדי ויחזרו בשאלה.
אם במדינת ישראל היה משטר אחר כדוגמת משטר סוציאליסטי דמוקרטי כזה דבר לא היה קורה משום שאנשים לא היו רעבים לארוחה חמה (משטר כזה יכול להיות מעולה, שימו לב ששודיה היא המדינה הסוציאליסטית ביותר בעולם), אך לא נכנס לזה.

לי יש עוד המון דברים לומר על ש"ס, אך אני לא יפרט זאת כאן, אך אפשר לשנות ואפשר להוציא אותם מתוך המעגל החרדי ואפשר לגרום להם להפסיק להקשיב למנהיגיהם המושחתים. המקור הוא כמובן בחינוך!
אחרי הכל לכולנו יש זיקה יהודית גם אם אנחנו אטאיסטים, וגם אם אנחנו מסורתיים, וגם אם אנחנו בין לבין, וחשוב לנו לחיות במדינת ישראל, כמובן שבשטחים שהוצקאו לנו ולא יותר מזה, אך זה לא המקום להיכנס לנושא זה.

תעזרו לפעול לשינוי, ואל תברחו.

ערן ריינר
הקמת גולה - לא פתרון 8424
רק הערה קטנה
שנה וחצי זה עדיין לא שלוש שנים
שוויון מלא
הקמת גולה - לא פתרון 8433
ושירות של ג'ובניק שלוש שנים קרוב לבית זה לא שירות של קרבי שרואה אותו פעם בשבועיים, אפילו אם ישרת זה תשעה חודשים..
אין שויון באף מקום. אין חובות כיום. כל אחד תורם כמה שהוא רוצה, במסלול שהוא מסוגל. מי שתורם יותר תבוא עליו ברכה. ומי שתורם יותר ומתבכיין שיתרום פחות ויחסוך לכולנו את יללותיו.
הקמת גולה - לא פתרון 8439
דורון שלום.

ראשית נכון אין שוויון אבל הם עדיין שייכים לצבא במשך אותם שלוש שנים.
והוא יכול לשלוח אותם לכל מקום שבו הוא רוצה אותם.

ב לא כל אחד תורם כמה שהוא רוצה , לא בבדיוק שאלו אותי אם אני רוצה לתת שלוש שנים למרות שדי יפה ביקשו ממני להמשיך, אני סירבתי.

ואני לא מילל אני רוצה שיוויון חובות כמו שיוויון זכויות
אני רוצה שיתנו לי את הזכות לבחור אם להמשיך לשרת בצבא במילואים (ולא להתחמק)או שלפחות יקזזו את הימים ההאילו מהמילואים שלי.
לי יהיו שנה וחצי מילואים פחות מבחורי הישיבות מקובל אליך?

זמן להבדיל מהרבה דברים אחרים לא ניתן להחזיר וזה שאני צריך לעשות כלומר עשיתי שרות כפול מחברה שהתגייסו יחד איתי ושירתו יחד איתי בלבנון, צר לי אבל אני חושב שזה לא תקין.

זכותך לחשוב כי זה המצב האידיאלי
הקמת גולה - לא פתרון 8466
אני מכיר מספיק אנשים שהשתחחרו אחרי שנה או שנתיים. כאלו שנגמר להם הסוס אחרי שני קדנציות מילואים. וכאלו שבכלל לא חשבו לעשות מילואים. יכולת בקלות להצטרף לאותם סטטיסטיקות אולם בחרת (כמוני) בדרך הקשה יותר של תרומה.
בפירוש לא היית חייב- אם היית מאוד רוצה היית משתחרר הן מהסדיר והן מהמילואים.

ההסתכלות שלי על העניין היא כזו: אני זכיתי לשרת שלוש שנים, תרמתי את תרומתי לעם, וגם אישית קיבלתי המון, מי שבחר במסלול אחר הפסיד את מה שאני הרווחתי (והרוויח דברים אחרים שאני הפסדתי). איזה מקום יש פה לנרגנות?

זו דעתי לגבי הנושא בכללו, לגבי הפרט של שירות ההסדרניקים, אתה צריך לדעת שהם בחרו בשירות של חמש שנים, נכון במסגרת פחות מחייבת מהמסגרת הצבאית (על אף שזו בפירוש לא המגמה המוצהרת).
אינך מבין ההבדל בין ש''ס לשאר 8451
מיעוט מסוגר בתוך תרבות שערכים אלה זרים לה, ואתה עוד ראיה לכך
דרכם פשוט זרה לך ואתה ממהר לשפוט.
אינך מבין ההבדל בין ש''ס לשאר 8478
ליאור היקר,
דרך ש''ס אולי זרה לי, אבל לא קיימת בשום מדינה מערבית כזאת מפלגה, מפלגות בסגנון ש''ס אפשר למצוא באיראן.

ערן
אינך מבין ההבדל בין ש''ס לשאר 8481
הסנגוריה לא היתה על ש''ס כי אם על ''השאר'', דהיינו הציבור החרדי שאינו משויך לש''ס, הוא הרוב המכריע של הציבור החרדי בארץ. מפלגות בסגנון ש''ס אפשר למצוא באיטליה.
אינך מבין ההבדל בין ש''ס לשאר 8517
ליאור, אז כיצד אתה מסביר את זה שבבחירות האחרונות ש"ס זכו לכ17 מנדטים?
אולי גם תמצא כאלה באיטליה, אך הם מהווים אחוז קטן מאוד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים