החוש השישי מפחיד? 845
הכתבה נחמדה מאוד ומציגה דברים באופן רציונלי חוץ מ.......
החוש השישי סרט מפחיד נו..שיהיה סרט ''מצוין'' ובכן על אף היותו סרט חביב מלא החוש השישי בחורים בתסריט שהיו יכולים למלא אולי סרט אימה עלוב אחר הנקרא''ים כחול עמוק'' כל תקופת השנה שאותה כיביכול המשיך ויליס לחיות מגוחכת מיחסיו לאשתו ועד לכך שהוא לא שם לב שהוא במשך שנה לובש את אותם הבגדים,לא משנה כי אם כל זאת הוא עדיין נחמד על אף שהוא מאכזב בצורה בה נפתרים הדברים מזוויתו של הילד.
החוש השישי מפחיד? 847
אני לא ממש רוצה להתייחס לתוכן של הסרט, על-מנת לא להרוס מאלו שעוד לא ראו, אבל שים לשימוש המוצלח מאוד שהבמאי עושה בקאטים.
יש הסכם לא כתוב בין במאי לצופה שבין קאט לקאט קורים דברים ברורים מאליהם, שהצופה משלים מעצמו - בין סצנת ערב לסצנת בוקר יש קאט בו הצופה מניח שהגיבור יישן. אפילו אם לא מראים את הגיבור אוכל בסרט שמתאר תקופה בת כמה חודשים, הצופה מניח שהוא אוכל.

הבמאי בסרט הזה עושה שימוש מאוד מושכל וחכם בהבנה זו - הוא נותן לצופה למלא את הפערים מבלי להגיד שום דבר ישירות. כשמסתבר לצופה שמה שהוא מילא לא נכון, נו, זאת בוודאי לא אשמת הבמאי. זה היופי פה - כל אי-הבנה נובעת מהצופה עצמו, מה שהופך את המלכודת למושלמת.
החוש השישי מפחיד? 850
שתי הערות קצרות:
א. כן, החוש השישי מפחיד. לפחות את רוב האנשים שדיברתי איתם...
ב. "כעבור חצי שנה" הוא אחד הרעיונות שגורמים לנו לא לצפות לסוף (שאותו אני לא אכתוב כאן מרחמים על אילו שעוד לא ראו את הסרט) - הפסיכולוג לא ידע שעברה חצי שנה. הוא לא ידע כמה זמן עבר. הוא פשוט הופיע במקום הנכון בזמן הנכון כדי לעזור לילד ולקבל עזרה....

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים