אג''ט, אאל''ט, זה.. 86486
הערב הלכתי להקראה של שירים של צ'ארלס בוקובסקי והיה מאוד נחמד, ואח"כ הלכתי לפאב נחמד וקטן בתל אביב.
חבר שלי, שמבוגר ממני במעט, השתחרר כבר מהצבא והוא מתכנן את הטיול לחו"ל, שכצפוי יהיה במזרח.
בשיחה הוזכרו יעדי תיירות אחרים לא פחות אטרקטיביים.
לי יש רק שני אזורי תיירות שמעניינים אותי. הראשון הוא לונדון. השני הוא מסלול מירוצים מסויים באיטליה שמאפשר לנהוג במכוניות מירוץ אמיתיות אך (בעצם לא "אך". "ו") מיושנות במחיר יחסית צנוע במשך שבוע כולל קורס נהיגת מירוצים, ובתור מי שמאמין שיש הכל בארץ (רק פחות טוב, אם כי גם זה עשוי להוות יתרון (באוכל, למשל)), חוץ מנהיגת מסלול במכוניות מירוץ, אני מקווה שזה יהיה אחד מהטיולים הבאים שלי לחו"ל.

למה זה רלוונטי? כי בזמן ששהיתי בפאב נזכרתי שכשקראתי על המסלול מירוצים הזה, מזמן, הוזכר שם חבל הארץ טרנטינו. טוב - העובדה שכבר הייתי אחרי בירה, סקוטש ואבסינת (וגם עכשיו אני אחריהם, אחרת לא הייתי מזכיר אותם בילדותיות שאני מצליח לרסן, לפעמים) איפשרה לי לשמור על קור רוח וללכת לאכול עם שני חברי סנדוויץ', ולחזור הביתה בערך שעתיים אחרי שהדחף לבדוק את הנושא בגוגל ניקר בי לראשונה.

ניסיתי בהתחלה לחפש את זה בגוגל באנגלית, אבל אין לי מושג איך מאייתים טרנטינו, אז חיפשתי בגוגל בעברית, ומצאתי.

אמיליה, טרנטינו וג'וליה - חבלי ארץ באיטליה.

לינק, ותודה כאמור לגוגל בעברית:
ציטוט רלוונטי:
"החבל [וונטו] מוקף על ידי חבל טרנטינו - אלטו אדיג'ה (Trentino-Alto Adige) וחבל פריולי – ונציה ג'וליה (Fruili-Venezia Giulia) מצפון, חבל לומברדיה (Lombardia) ממערב וחבל אמיליה - רומאניה (Emilia-Romagna) מדרום, והים האדריאטי ממזרח."

כך שיכול להיות שכוכבי זרח עלי היום - והצלחתי לפתור שתיים וחצי מהשאלות של ניר היקר, שנותן לי הרבה יותר מדי קרדיט, לא מעט בזכות העובדה שרובכם מספיק משכילים כדי לאיית טרנטינו באנגלית ולקבל מיליון תשובות בגוגל הלועזי.
86487
ירדן, לא ניר. אני מקווה שייסלח לי, בהתחשב בעובדה ששם המשפחה שלי לא משמש אף אחד, אני מקווה, כשם פרטי, ולכן לא הייתי צריך לפתח רגישות להחלפת סדר השמות.

חוץ מזה, תודה כנה לאלמוני מהדיון ההוא שדואג לאינטרסים שלי בהעדרי, ועוד שומר על הפאסון שלי (אני מהאנשים הלא מעודנים שלא יודעים להבדיל בין פאסון לאדישות, ובגלל זה אני נוטה לקבל אדישות כמחמאה, ולאמץ אדישות כאידיאולוגיה) הרבה יותר ממני, במיוחד אחרי הודעות בשעות מתות שדנות בדיוק במה שהוא אמר שלא כל כך מעניין אותי (שאני באמת מאוד רגוע לגביו).

זהו. לילה טוב.
אג''ט, אאל''ט, זה.. 86503
ואני בכלל לא ידעתי שיש גוגל בעברית.
אג''ט, אאל''ט, זה.. 86504
שאפו.

מסתבר שיש שאלות טריוויה שהן קלות מאוד באנגלית (נניח), ונהיות קשות מאוד רק מזה שכותבים אותן בעברית, בלי ניקוד. ברקת תשים בוודאי לב שבחיפוש שלה בגוגל היא טעתה באיות שניים משלושת השמות.

ומסתבר גם ש''קשה מאוד'' זה מה שלוקח לו יום שלם להתפצח...
אג''ט, אאל''ט, זה.. 86572
לא, היא לא תשים לב. אני בדרך כלל סומכת על גוגל עצמו שיעשה לי הגהות - והוא אכן תמיד מתקן: "האם התכוונת ל...?", ובמקרים מסוימים אף מביא אותי ישר לשם, לחיפוש נוסף.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים