בנוגע לספר ובנוגע לסרט 87206
היופי של הספר , ולפי דעתי, של כל ספר, היא היכולת לגרום לקורא להנות ממנו ולהתרשם מהאווירה. הסרט גרם לי להנאה רבה והאווירה הייתה מרשימה באופן אינטנסיבי. עכשיו נכון שהיו בסרט גליצ'ים רציניים בגלל הרצון להתאים את הספר לשני קהלי הלפני והאחרי(של הספר) אבל אם מדברים על הספר... ובכן.. הספר מלא בחורים ובקיטשיות מדהימה של טוב נגד רע כמו גם באווירה של התנשאות וחומרניות(מכוער זה רע ויפה זה טוב).. אבל הוא עדיין מעולה(בשבילי) בגלל שהוא מעביר אווירה נפלאה של מיסטיות והרואיזם, שלמרות הקיטש עוברות אל הקורא כנפלאות. התיאור של הדמויות והאזור ובניית ההיסטוריה המעורפלת הן גאוניות לעניות דעתי.
בסרט אומנם יש מחסור ואתה צודק במה שאתה אומר, תוסיף אפילו משחק גרוע במס' מקרים, אבל! הוא מתפקד בצורה מושלמת במשיכת הצופים לקרוא את הספר-גם אלה שקראו וגם אלה שלא קראו הולכים לקרוא אותו לאחר הסרט(כפי שצויין ע"י אחת התגובות, אשר לצערי הפסיקה באמצע) ומאידך הקוראים יצאו מרוצים דווקא(!!) מהקטעים ה"מיותרים" למי שלא קרא את הספר.
יש מס' גורמים התורמים להצלחת סרט אך הכשרון הגדול הוא לגרום לצופה להנות ממנו על סך כל חסרונותיו, ובמקרה זה אפשר לומר בוודאות שהסרט הצליח בגדול.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים