האם אתה... 88713
שלום שלום

לדעתי הסקר הבא צריך להיות:

האם אתה מוכן להיות זונה?

התשובות:
1* בוודאי, אצרף בהתלהבות גם את אשתי/בתי/אמי לעסק המשפחתי המשגשג.
2* כן, אשמח גם להאנס ולהיות מנוצל ומושפל בדרכים אחרות ומגוונות.
3* כן, אבל רק אם לא יבטיחו שלא בתוך הפה.
4* כן, אבל רק בעדינות.
5* כן, אבל רק עם כוכבי רוק/שחקני קולנוע.
6* כן, אבל רק שאני באמת ארצה, בתנאים שלי ורק פעם ביום.
7* לא, לא ממש מתאים לי.

ועכשיו ברצינות.
מי הולך להיות זונה?

כפי הנראה, מי שאין לו אפשרות אחרת. כמובן שיש יוצאי דופן לעשירים ביותר, והסרוגייט זה סיפור שממש לא קשור.
אבל, תשאלו את עצמכם, ובעיקר מי שהולך לזונות, או חושב שאין בזה פסול - האם אתה היית מוכן להיות זונה - אם כל מה שזה כולל?

לינקים למחשבה:
נ.ב. למי שזה לא ברור תשובות 3-6 שייכות לכאן: http://www.sf-f.org.il/

תודה שלום.
האם אתה... 88727
הו, שלום גם לך ותודה שבאת. עכשיו אני רוצה רק לראות מי החכם הראשון שיגיד "אני גם לא מוכן להיות מלצר, אבל יש אנשים שזה מתאים להם".

ובלינק השלישי שלך מתחבאת התשובה לטיעון "הזנות כחיונית לחברה" -

Throughout human history there has been the kind of greed that takes the form of wanting to own other human beings. Slavery died out in most areas because it was unprofitable compared to more modern methods of production. The one trade where the would-be slaver can still find success is in the sex industry
ובהקשר לסקר החדש 88737
האם הייתם מוכנים לקיים ניסויים בבעלי חיים?
לא ככה. 88738
האם היית מוכן להיות בע"ח שעושים עליו ניסויים?
האם אתה... 88739
אני מניח שאנלוגיית האתגר הנכונה לא תהיה מלצר, אלא פועל זבל או עובד(ת) סיעוד (לא אחות - משהו כמו ה"כח עזר" בבתי חולים, אלו שמאכילים ומנקים). אני לא חושב שיש מישהו שחלום ילדותו הוא לנגב לזקנים, וגם לא לפנות פחי אשפה (בעצם ילדים אולי כן יכולים לחלום על להיות פועלי זבל, אבל לרוב זה עובר מתישהו).

אבל לא באתי לסתור אתכם, אלא לנטות להסכים.

אינטואיטיבית, יש הבדל בין זנות לבין שתי הפרנסות הנ"ל, וחשוב לברר מהו. אני חושב שבשתי העבודות יש בכל זאת מידה של כבוד, של תחושה שאתה תורם למישהו, או לחברה. ישאלו המתחכמים, למה שזונות לא ירגישו שמץ כבוד על שהן תורמות לאושרם של הלקוחות (או לתקינותה של החברה, אם אלו זונות בוגרות סוצילוגיה)? כנראה בגלל ההשפלה שבסיאוציה. כשעובד הסיעוד מטפל בזקן או בנכה, הוא אולי חושב "זה לא מה שרציתי להיות", אבל בכל זאת יש בידיו מישהו חסר ישע, במובן מסוים עוד יותר חסר ישע מהעובד עצמו. יש לרוב מי שמעריך את העבודה שלו. האם אפשר לומר זאת על זנות?
האם אתה... 88744
כן. אפשר לומר זאת על זנות. למה לא?

אתה מציב שני תנאים שבגללם אתה פוסל זנות: שזה לא חלום-ילדות של אף אחד, וההשפלה שבסיטואציה (שנמדדת בכך שאין מי שמעריך את העבודה שנעשית). אני לא מכיר את הביוגרפיה שלך, אבל לי יצא לעבוד במספר עבודות שענו על התנאים האלה, ואני לא זונה.
האם אתה... 88761
אני לא *פוסל*, אני *נוטה לפסול*, בגלל אינטואיציה לפיה "המצב הזנותי" הוא נורא במהותו לזונה, יותר מאשר עבודות אחרות. אני מנסה לברר את האינטואיציה הזו, לראות אם אני יכול להצדיק אותה - או שמא זו סתם דOגמה שלי. האינטואיציה הזו, אגב, משותפת לרבים, כולל למחוקק אני חושב, וזה נותן לי לפחות מוטיבציה. דווקא פסלתי את "זה לא חלום ילדות של אף אחד" כטיעון. ברור לי גם שאת עניין ההשפלה עדיין לא הצלחתי לנסח מספיק טוב. התוכל להדגים מהן העבודות שאתה מדבר עליהן? אולי זה יעזור לי.
האם אתה... 88767
אני חושב שזה לא כל-כך משנה מה היו העבודות (כוח סיעודי, ניקוי פלורסנטים וכו'). מה שמשנה זה התפיסה שלי את המצב: תפיסה שאין לעבודה משמעות מעבר לקבלת השכר שבסופה, ושאני לא מקבל הערכה על מה שאני עושה.

אני לא מכיר נשים העוסקות בזנות. אבל, אם יורשה לי לנחש הייתי אומר שהבעייתיות ב"מצב הזנותי" היא לא בהשפלה אלא בדה-פרסונליזציה של האדם, ההתייחסות אליו כאל חפץ. מקצועות רבים מחייבים מידה מסוימת של דה-פרסונליזציה, אבל במקרה של זנות קיים מצב שמדגיש את היחס הזה בצורה מבעיתה: שימוש בגופו של אדם תוך התעלמות מכל מרכיב אחר בהוויה שלו.
אם זה נכון, הייתי מהמר שזונה "קהילתית" (כמו במערבונים למשל) תרגיש פחות את הבעיה, ושזונות שיש להן פחד פנימי מ"התאבנות" (פחד שקיים אצל כולנו, אפשר לראות אותו אצל סכיזופרנים בעיקר) יינזקו יותר מאחרות.
האם אתה... 88801
נשמע לי שגם בזה יש משהו, אבל הנה קושיה. נראה לי שלרוב הלקוחות של זונות יהיה קשה יותר להחליף אותן בבובת מין, ואפילו כזו שפיזית היא חיקוי מצוין, מאשר למטופלים של עובדי סיעוד להחליף את אלו ברובוטים מוצלחים; שלא לדבר על האפשרות הלא-בדיונית להחליף פועלי זבל ומנקי פלורסנטים במכונות אוטומטיות.
אני לא ממש בטוח שזה נכון; אבל אם כן, נדמה לי שזה מראה שיחסי זונה-לקוח דווקא כן מסתמכים חזק על האנושיות של הזונה, אבל באיזשהו אופן שהוא הוא אכן מבעית. איזה?
פסיכולוגי [ל"ת] 88803
האם אתה... 88813
אני חושב שעלית כאן על נקודה מרכזית. ההשוואה של עבודה בזנות לעבודות "נחותות" חוזרת שוב ושוב במהלך הדיון ונראה לי שהיא בעייתית. ההבדל היסודי הוא שבעבודות כאלו לא משתמשים באדם, אלא *בתוצר* של האדם, דהיינו בתוצאות עבודתו. אף אחד לא מתייחס באמת למלצר כאל "מגש אנושי" – הוא פשוט לא מעניין אותנו. נכון שיש כאן סכנה של ניכור ואולי השפלה, אבל עדיין, ההשפלה היא לא בגלל דה-פרסונליזציה אלא בגלל יחס של התעלמות.
שונה הדבר במקרה של זנות. כאן הפעולה היא ש*אני* עושה משהו *בה* (או ההפך. אני מוותר על תקינות פוליטית עכשיו). עם זאת, הפעולה מתבצעת באופן מוחלט לסיפוק הצרכים שלי, בלי לנסות לבדוק מה היא מרגישה, כאדם, אפילו לא מהשפה ולחוץ. זאת פעולה מוחלטת של הפיכת האחר לחפץ ("החפצה"? איפה לבשן?). נדמה לי שמכאן גם נובע הריגוש שבעניין.
האם אתה... 88913
הייתי לפני כמה ימים במסעדה עם חברי למשרד, שלושה בריטים ושלושה ישראלים. הבריטית (שרק הגיעה לארץ) ציינה, אחרי שהזמנו את המנות שלנו, שהישראלים פשוט אמרו את שמות המנות וזהו, בעוד שהבריטים הוסיפו "פליז" בסוף ההזמנה.
אני תוהה - בריטים אומרים בבקשה ותודה גם לזונות?
האם אתה... 88951
וזה מתוך הנחה שהישראלים לא?

אני חושבת שהבעיה אצלכם במשרד היא בישראלים ולא בבריטים.
האם אתה... 89217
לא, הבעיה עם הישראלים בכלליות, לא עם הישראלים במשרד. רק ציינתי עובדה - ישראלים, באופן כללי, פחות מקפידים על נימוס (מה שנקרא "דוגרי"), ובריטים (המהוגנים שבהם, על כל פנים) הרבה יותר. אני לא יודע אם ישראלים אומרים תודה לזונות בסוף, אבל אני מאמין שלא. רק הרהרתי בכתב רם אם בריטים כן.

לא נמאס לך להתעצבן עלי כבר?
שנה טובה לדוב גיבור 89238
אני לא מתעצבנת. אני מנסה להסביר לך את הלך העולם.

דוגריות פירושה ישירות. עצם קיומה עדיין לא שוללת נימוס אלמנטרי.
והאמת? אני יכולה לדמיין מישהו בסגנון משה איבגי, אורי גבריאלי או כל אנדרדוג אחר שנפלט מסרט של אסי דיין סוגר את המכנסיים ופולט תודה רפה לאישה היחידה שעשתה לו טוב בזמן האחרון.
שנה טובה לדוב גיבור 89255
אני תמיד אומר תודה רבה בסוף אבל זה רק בגלל החינוך הפולני שלי.
האם אתה... 89262
מה זה משנה?

"אני יודע שאת עושה את זה כי אין לך ברירה ורק בשביל הכסף, פעם הבאה (בבקשה) אני רוצה שגם ... (תודה)"

הנימוס פה הוא לא ה-issue.
לא הייתי מוכן להיות זונה, וגם לא אאחל זאת לאף אחד אחר, אפילו אם הלקוחות היו מנומסים.
האם אתה... 88783
לפחות אחד ההבדלים הוא הסטיגמה החברתית שמוצמדת לזונה ואינה מוצמדת לכוח עזר או פועלי זבל.
חוץ מזה בערים מסוימות עבודה בפינוי פחי אשפה היא מאוד מבוקשת ואנשים עושים מאמצים רבים בנסיונות להתקבל אליה, כיוון שמדובר במעט שעות עבודה, שכר סביר וכל התנאים הסוציאליים של עובד עיריה שזה לא מעט.
האם אתה... 88798
כמובן שיש הבדל מבחינת הסטיגמה החברתית, אבל תומכי ההכשרה רשאים לקוות שעם הלגיטמיציה החוקית, המיסוד והשיפור בתנאים תשתפר גם הסטיגמה הציבורית (או לפחות תשתפר קצת; תגיע למעלתם של פועלי זבל, שגם בוודאי סובלים מסטיגמה. לראיה, מה שאמרת עליהם מפתיע אותי). מה שאני מנסה לבדוק הוא האם יש הבדל שישאר בעינו גם אחרי הכשרה.
האם אתה... 89264
סטיגמה חברתית?

בחייך... איזה סטיגמה חברתית לדעתך צריך לקבל אדם שמצבו כל כך גרוע שהוא צריך למכור את גופו בשביל כסף? האם יש בזה כבוד? האם אתה היית מוכן למכור את גופך למספר רב של אנשים עבור תשלום, ולספר זאת לחברים, למשפחה, לשתף אותם בחוויות מ"המקצוע"?

אין קצה קשר בין כורה פחם, פועל זבל, פועל נקיון אחר, נהג, נגר, מטפל, שותל עצים ובין אישה שצריכה לסבול השפלה כזו.

לדעתי את הסטיגמה צריך להדביק ל"לקוחות" המשפילים ולא לזונות, אבל ברור שיש הבדל בין מקצוע לבין זנות.
האם אתה... 89269
אני גם לא חולק עם משפחתי את חויות האוננות שלי (טוב המשפחה שלי לא מדברת איתי כבר שנים אבל אתה מבין את העקרון) זו עדיין לא סיבה לאסור על אוננות בחוק.
האם אתה... 89278
השאלה אם אתה חולק איתם חוויות מהמקצוע שלך.

הבהרה: אין לי בעיה עם מין, שכל אחד יעשה מה שבא לו, השאלה היא האם העובדה ש-X רוצה מין נותנת לנו כחברה רשות לקחת את Y ולהפוך אותה למספקת מין תמורת כסף, בגלל שהיא עניה.
וזה עוד בסדר, לעומת Z שמקבל מספיק מין בבית, אבל שם לא נעים לו להכות, לקלל, ולהשפיל, מה שהוא בקלות יכול להשיג ב-‏200 שקל אצל מישהי שצריכה את זה בשביל לאכול, ותקבל רק 100 כי אם לא, היא תותקף, ובנוסף היא צריכה גם להציע עוד שירות מיני פה ושם כצ'ופר, שוב רק בשביל לשמור על בטחונה. זה כבר לדעתי יותר קרוב לאמת
האם אתה... 89287
לא אנחנו כחברה. Y מבחירתה החופשית מעדיפה לעבוד 8 שעות בשבוע בזנות על 48 שעות בשבוע במלצרות תמורת יותר כסף.

אתה מוזמן לקבל תמונת מצב קצת יותר אמיתית בלינק שנתתי לך בתגובה אחרת.
האם אתה... 89359
אוף

כתבתי תגובה והיא נמחקה ואני זז

to be continued...

ובנתיים: מי מגיע בסופו של דבר להיות זונה, הא?
האם אתה... 89314
א. יש לי ידידה שעבדה תקופה מסויימת כמכניסת כתוביות לסרטים פורנוגרפיים (מסתבר שיש שם קטעים שמצריכים תרגום, משום מה). אני די בטוח שהיא לא דיברה עם ההורים שלה על זה. לעומת זאת, אני מאמין שזונות לא נמנעות מלדבר על ''חוויות המקצוע'' שלהן עם חברות שלהן.

ב. אני חושב שהתפיסה שלך את מקצוע הזנות היא קצת מוטה. ממליץ לך לחפש את מה ש''דה קליינט'' כתבה בבמה חדשה, זה יתן לך פרספקטיבה.
האם אתה... 89335
משום מה היחיד שבנתיים מוכן להיות פה הזונה של החברה הוא פופק.

א: הבעיה היא לא עם מי מדברים, אלא להסביר שזה "מקצוע" בזוי. להכניס כתוביות זה סתם מביך, אם כי משעשע ביותר.

ב: איפשהו בתוך סבך התגובות כתבתי מה דעתי על המאמר ומי שכתב(ה?) אותו והפרספקטיבה המעוותת.
עוד פרספקטיבה - israelsexservices - תן איזה הצצה שם.
כן, כן, זוהי החברה שלנו!

התפיסה שלי מוטה חזק: בעיני זנות היא עבדות מינית.

נו, מי, מי, מי, מי מוכן כבר להיות כאן זונה בתחנה המרכזית הישנה, איפה אתם? הרבה כסף, הרבה כסף, חברה!!!! (קרובות משפחה יתקבלו ברצון)

סלאמאת!
האם אתה... 89366
אני לא מוכן להיות זונה. אבל אני גם לא מוכן להיות מלצר, מכונאי רכב, או מוכר בגלידריה (אל תשאל). אז?
האם אתה... 89460
אני לא מוכן לעבור את ההשפלה שבהחשפות מול עמישראל בשעשועון מליונר גם תמורת מליון שקל.‏1

1חשבתי פעם להקדיש הכנה של שנה לענין,התעמקות בטריויה אתה יודע אבל מליון זה לא כסף.
האם אתה... 88782
עם כל הכבוד ללינקים הנחמדים באמת שצירפת, זנות בכפיה היא קודם כל כפיה ורק אחרי זה זנות. זה לא הדיון כאן אלא הזנות מבחירה (לא בהכרח מרצון).

מי הולך להיות זונה? מי שמחפש עבודה של מעט שעות גמישות, עם המון המון כסף.
האם אתה... 89265
היית מוכן להיות זונה?

למה?
האם אתה... 89268
כן אם הייתי יכול להצליח בזה לא הייתי מתנגד בכלל (ראית את ג'יגלו אמריקאי אתמול בערוץ 10) רק שעם הנתונים שלי אני אגיע לפת לחם לפני שתגיע אלי הלקוחה הראשונה.

היית מוכן לעבוד בקטיף סברס?
האם אתה... 89271
קטיף סברס זה אחלה מבחינתי.

זאת אומרת - שאני אבין נכון - נניח היית בלונדינית שאפה, ונניח שגם היית נשוי, ואמא לילדים, היית מוכן לעבוד כזונה?
היית מוכן שאישתך/חברה שלך תהיה זונה? בתך?

טוב, אני מעריך שיש זונות צמרת שמקבלות בביתן איזה לקוח עשיר ומטופח פעם ב.. וזה מחזיק אותן עשירות ומאושרות.
אבל אני מדבר על הזונות שנמצאות בתחנה המרכזית, וגם במכונים ובדירות: היית מתחלף איתן, עם כל מה שכרוך בכך?

איזה סוג של הגנה זונות אלו מקבלות מפני לקוחות אלימים, מפני סרסורים אלימים? איך אפשר להסתכל על חיים כאלה כחיי בחירה?
אם זה מה שהיית מוכן לקחת על עצמך, אתה לדעתי בוחר בדרך איומה... בהצלחה!
האם אתה... 89279
ראית את הסרט הלא נכון, דארלינג - בפעם הבאה נסה את "קאובוי של חצות".

האם אתה... 89284
בסרט הזה עד כמה שאני זוכר הזנות היא פרט רקע שולי יחסית ובהחלט לא הגורם העיקרי לאומללות של הדמויות. בסופו של דבר זהו סרט על מערכת יחסים בין שני אנשים בודדים בעיר הגדולה שהדבר היחידי שיש להם במשותף (לפחות בתחילת הסרט) זה בדידות, חוסר אונים וטעם מר של החמצה.

הסיבה שגיבור הסרט (שכחתי את שמו) חולם להצליח כג'יגלו ולא כברוקר או סטארט אפיסט היא שזה ניראה יותר טוב בכרזות הפרסומת.
האם אתה... 89286
לא, לא. הסיבה היא שזה פשוט סרט הרבה יותר טוב, וגם הרבה יותר נוגע. אבל אם ראית אותו, נחה דעתי.
האם אתה... 89288
אם כבר מדברים על סרטים טובים שעוסקים בזנות אז תראי את אישה יפה.
האם אתה... 89300
אה, נכון.

באמת, בחיים לא ראיתי חתיכת דיס-אינפורמציה כזו לגבי זונות, כמו ב''אשה יפה''. אפילו לגבי הוליווד האסקפיסטית עברו שם כל גבול. הראה לי זונת רחוב שנראית כמו מיליון דולר ואראה לך עשרה שוודים עושים חראקירי (האמת היא שעושים פה שיפוצים לידי, וזה נשמע די דומה).
האם אתה... 89703
מה הקשר בין "אשה יפה" לסרט טוב?
הקשר 89724
אשה יפה = סרט טוב. טוב מאוד, אפילו.
הקשר 89731
סרט משובח ביותר:

יש בו אישה יפה
ואיש יפה (קצת מזדקן אמנם, אבל עדיין עם סקס אפיל)
ועלילה רבת עומק (איש פוגש זונה ומתאהב בה)
וטוויסטים בעלילה (קודם הוא פוגש אותה ואחר כך הוא מתאהב בה)
ומוסר השכל (אפשר לאהוב זונות)
ואפילו מסר לחיים (זונות, חכו שאיש עשיר שנראה כמו ריצ'ארד גיר יתאהב בכן)
ואנטי-גיבור (שרוצה לשכב עם זונה, אבל לא נראה כמו ריצ'ארד גיר)
ומסר חברתי(אם אתה עשיר אתה לא מוכרח לפרק תאגידים)

פשוט סרט טוב. כן ירבו.
הקשר 89733
לפי הלקסיקון שלי : סרט טוב = סרט שנהניתי ממנו. למה? כי הוא מבדר. כשאני צופה בסרט אני לא מצפה למוסר השכל, לא למסר לחיים, לא לעלילה רבת עומק, וסקס אפיל אף פעם לא יכול להזיק.

כן ירבו.
הקשר 89735
שיפור ניכר בכתיבת תקצירי עלילה-המשיכי כך.:-)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים