התחזקות 88841
בעקבות המאמר, הסקר ודיוני הענק בעקבותיהם, (כן, קראתי את כל התגובות) רק התחזקתי בדעתי, שכמובן לא השתנתה.
מה דעתי? הנה:
תגובה 34941
לא הבנתי... 88954
לפי הלינק שצרפת, אתה תומך בגבולות שיוטלו על אותם ניסויים. האם אתה מגביל את התחומים בהם יערכו (לרפואה בלבד למשל) או שמא ההליכים עצמם יערכו עד לשלב מסוים (לפני נקודת האל חזור של בעל החיים למשל)?
ובהתאם לתשובה, כיצד תתווה גבולות?

אני מוכרחה להודות שלא הצלחתי לעקוב אחרי הדיונים ואני חלוקה בדעותי (בדיוק כמו איזי, גם אני מתחמקת מתשובה חד משמעית). מצד אחד מתרוצצות לי כאן שתי הולכות על ארבע שלא יתפתחו מעבר ומצד שני מתרוצצת לי הולכת על ארבע שכן תתפתח מעבר. הרצון לשמור ולהגן עליה חזק יותר. תרומתי הצנועה (והמתחמקת בעליל) היא להימנע ככל האפשר מרכישת מוצרים של חברות שעורכות ניסויים בבע"ח אך אני מודעת שרבים ממעשיי מונעים ע"י שיקולים אגוצנטריים.
לא הבנתי... 88956
אין לי תשובה פשוטה איפה עובר הגבול. אני לא רואה בעיה מוסרית בעצם הניסויים עצמם. הבעיה היא בסבל הנלווה אליהם. (באותה מידה אני לא רואה בעיה באכילת בשר אבל מתנגד לסבל הכרוך בחלק מהמוצרים כמו כבד אווז)
הדיונים הבהירו, שהוועדות, שתפקידן לקבוע את הגבולות, לא עושות את מלאכתן, במקרה הטוב מתוך אדישות ועצלות ובמקרה הגרוע מתוך אינטרסים אישיים של חבריהן. אם הוועדות הנ''ל יהיו מאוזנות בהרכבן, יפעלו בחריצות, לא יתרשלו ולא יהוו חותמת גומי לחוקרים, זהו מנגנון טוב לקבוע את הגבולות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים