90 יום שלילה ללא משפט 89006
אינני מבין את הרעיון מאחרי הסעיף הזה.
90 יום שלילה ללא משפט 89007
ומאחורי 30 יום שלילה ללא משפט?
90 יום שלילה ללא משפט 89008
לא יודע, אבל אם רוצים להאריך את זה פי שלושה בטח מתחבא שם איזה רעיון שנפלא ממני.
90 יום שלילה ללא משפט 89010
אני חושב שזה נכנס איפושהו למערכת השיקולים של הנהג שחושב אם לבצע עבירה. כלומר, עד עכשיו השיקול היה "אם אני אבצע עברה, אז יש סיכוי שבמשך חודש אני לא אנהג כי ישללו לי את הרשיון. מה הסיכוי שזה יקרה, והאם אני יכול לעמוד בזה במידה וזה יקרה?". מעכשיו השיקול יהיה "אם אני אבצע עברה, אז יש סיכוי (אותו סיכוי אגב - ע"ב) שבמשך שלושה חודשים אני לא אנהג כי ישללו לי את הרשיון. מה הסיכוי שזה יקרה, והאם אני יכול לעמוד בזה במידה וזה יקרה?".
90 יום שלילה ללא משפט 89019
כן, אני נוטה להסכים איתך שזה רציונל אפשרי.

מה שמפריע לי הוא זה: חשבתי שחוק השלילה המיידית ל 30 יום לא נועד לצרכי הרתעה, אלא רק כדי למנוע את המצב האבסורדי (או: המצב שנראה לכאורה אבסורדי, תלוי בטעם האישי) שמי שמבצע עבירה נוראית מול פניו של קצין משטרה יוכל להמשיך לנהוג כאילו לא היו דברים מעולם עד המשפט שעלול להתקיים במועד מאוחר. לפי ההשקפה הזאת, אין טעם בהארכה ל 90 יום כי אם העבירה היא באמת נוראית אפשר לדאוג למשפט מהיר בתוך 30 הימים הראשונים.

ככלל, רעיון השימוש בעונשים ללא משפט הוא רעיון מקומם, אפילו אם יש בו ערך הרתעתי.
90 יום שלילה ללא משפט 89022
אלע"ד, אבל נדמה לי שעבירות תנועה שונות במקצת מעבירות רגילות. פעם מישהו אמר לי (וייתכן שהדבר נכון רק בשיפוט צבאי) שבעבירות תנועה הנהג אשם עד אשר תוכח חפותו. זו אולי אחת הסיבות שהנהג יכול לבחור להענש *או* להישפט, כלומר העניין יכול להסתיים בלי מעורבותה של רשות שופטת. כמו שאמרתי, אני לא בטוח לגבי הקביעה הזו, ואם מישהו יכול לפרט יותר אודה.
90 יום שלילה ללא משפט 89035
אלע''ד. נהג, שבוחר לשלם את הקנס, מודה באשמה ונושא בעונש. (שעשוי לכלול גם נקודות למשל) נהג, שלא משלם, כאילו לא הודה (ואכן הנקודות לא נוספות לחשבונו) עד שיורשע במשפט או שישלם.

בענין אחר לגמרי, כל שימוש בנשק הוא שימוש לא חוקי אלא אם כן הוכח אחרת, כלומר על המשתמש בנשק חובת ההוכחה, שהשימוש בנשק היה כחוק. (כנ''ל במקרה של אובדן נשק)
90 יום שלילה ללא משפט 89048
האם אתה יכול להודות במשטרה על כך שגנבת משהו, ולקבל עונש מהיומנאי?
90 יום שלילה ללא משפט 89058
להודות על כך למי?
90 יום שלילה ללא משפט 89059
סליחה. להודות במשטרה שגנבת משהו, למשל סמובר.
90 יום שלילה ללא משפט 89067
מר סימנטוב?!
ומזל טוב! 89069
כן, אבל כמובן שיש לומר בעברית ''מיחם''.
ומזל טוב! 89070
מאוחר מדי, כבר עשית לי את היום.
90 יום שלילה ללא משפט 92075
אפשר גם "להודות על".
בתפילת שחרית אנו אומרים: "לעולם יהא אדם ירא שמים בסתר [כבגלוי] ומודה על האמת ודובר אמת בלבבו". ישנן עוד דוגמאות רבות.
90 יום שלילה ללא משפט 89075
נסה. אם נהנית ספר לחבריך. אם לא, לא.
90 יום שלילה ללא משפט 89077
אז זהו, שלמיטב ידיעתי, אתה לא יכול. רק לעברות תנועה יש מעמד מיוחד כזה (ואולי גם לעבירות בודדות נוספות, כמו עבירות על חוקי עזר עירוניים).
90 יום שלילה ללא משפט 89078
נדמה לי, שבבריטניה על שימוש במריחואנה יש ברירת קנס, אבל אולי זה היה רק רעיון, שלבסוף לא יושם.
90 יום שלילה ללא משפט 92126
זה עוד כלום. בעבירות תנועה אתה עלול למצוא את עצמך מורשע בעבירה, גם אם הוכחת באופן *פוזיטיבי* שלא בצעת אותה. (לדוגמא, אם הרכב שלך צולם עובר צומת כאשר ברמזור דולק האור האדום, ואתה תוכיח שביום ובשעה האמורים בדיוק בצעת קפיצת בנג'י בניו זילנד, עדיין תורשע בעבירה המיוחסת לך, אלא אם כן תוכיח מי *כן* ביצע את העבירה.
חוכמת המספרים 89142
זה רעיון נפלא ומופלא באמת, קרא לזה "חוכמת המספרים".
אם 30 יום מנעו כך וכך תאונות, פי שלוש עונש ימנע פי שלוש תאונות.
המחוקק לא מבין כי גם לעונש יש נקודת רוויה, ומעליה אפקט ההרתעה כבר לא גדל.
אם אני לא טועה, בתאילנד העלו עוד ועוד את העונש על עבירות סמים, עד לעונש מוות, ולא רק שהפשיעה לא רק שלא ירדה אלא אף עלתה מעט (כי כמה שמסוכן יותר, יש יותר כסף שחור בעסק, כמה שיש יותר כסף יש יותר פיתוי)
90 יום שלילה ללא משפט 89017
נשאלת השאלה: האם קרה מקרה בו שוטר עצר נהג על אחת מהעבירות הנ"ל (אולי למעט נהיגה מהירה) והנהג זוכה מהעבירה במשפט?

אגב, אני עדיין טוען שבעבירות רבות כדאי (בנוסף או במקום) להשבית את ה*רכב* דווקא, ובמקרים קיצוניים (כגון נהיגה תחת השפעת אלכוהול) להחרים את הרכב לחלוטין, ולשלול את רשיונו של הנהג לכל החיים. למי שטוען כי במקרים מסויימים הרשיון הוא מקור הפרנסה של האדם אענה כי גם לעורך-דין ולרופא ניתן לשלול את רשיון העיסוק במקצוע. מי שנהיגה היא מקצועו או מקור לחמו, יקפיד נא יותר על אופן הנהיגה שלו.

מתברר כי במקרים מסויימים ניתן, ע"פ החוק, להחרים רכב: במשפט שהסתיים לא מזמן, הורשע אדם בדריסת שוטר למוות. הוא נידון לשש שנות מאסר בפועל, שלילת רשיון לכל החיים, קנס כספי, ובנוסף - הרכב הוחרם. (http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2090313,00.h...)
90 יום שלילה ללא משפט 89021
כן. על עבירת אי עצירה בתמרור עצור זוכו אנשים. במקרה שזכור לי מהזמן האחרון השופט אפילו גער במשטרה על שהיא נטפלה לנהג שלא עצר ממש לפני קו העצירה (הוא עצר לפני כן בתוך תור קטן של מכוניות שהמתינו בצומת) אלא האט בלבד.

לפי התקנות החדשות הנ''ל היה עלול להיענש על לא עוול בכפו במשך שלושה חודשים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים