האם החייזרים יסכימו 8925
לאור זה כי רוב המצבעים בחרו בחייזרים אני חושב שהגיע הזמן והעורך יבשר לעם בציון כי זו היא בחירת העם ולכן אחרי למאדים.

סתם

לא נראה לכם מוזר כי הבחירה של רוב הקולות היא זו הלא רצינית?
האם זה בגלל שלא הייתה תשובה אחרת טובה? (האם התשובות היו חסרות משום כך)
או שזה בגלל חוסר עניין בנושא?
האם החייזרים יסכימו 8929
רועי היקר,

אכן הדבר מוזר לו למדי, וזאת בהתחשב ברמתו הגבוהה יחסית של אתר זה, אך מטעמים פנימיים השמורים עימו בחר לו העורך ב'פתח חירום' זה - וכל זאת במעין בתחפושת הומוריסטית חיצונית.

הנושא אינו בדיוק משעשע, ודי אם נעיף מבט בפסוידונים 'טיל בליסטי' - אשר כמובן יכול אף הוא להירשם כמהתלה - אולי כהמשך כללי למשמעויות הנלוות המודבקות לעיתים אף למילים תמימות כגון 'דובדבן' וכ'.

נקודה למחשבה.

בברכה

א. מאן
האם החייזרים יסכימו 8930
בכל סקר, במקום האופציה הסטנדרטית של "לא יודע/ לא מכיר/ לא רוצה להגיד לכם", יש גם אופציה אחת מטופשת וחסרת משמעות. שעשוע שכזה לזמני החופשי.
האם החייזרים יסכימו 8932
דובי היקר,

בכל סקר?? אולי באתרי סנסאציה צהובים, אך לצערי לעיתים בשאלות קשות של ממש (נושא ירושלים לדוגמא) גם ב'אייל'. חבל מאוד.

סקרים רציניים על נושאים רציניים חייבים לוותר על מסווה ההומור, וזאת על מנת להציג תמונה מסויימת - אשר לאו דווקא אמורה להיות משעשעת ו/או מטופשת.

מקננת בי ההרגשה שבמידה והיית בוחר להביא את האופציה 'לא יודע' או 'אחר' במקום החייזרים, היו תוצאות הסקר נראות אחרת.
יכול בהחלט גם להיות שכתוצאה מכך מספר נמוך יותר של אנשים היה כלל מצביע.

גם את האופציה השלילית למדי היה עליך להציג במילים אחרות - ולאו דווקא בנימה המתחסדת 'שילכו מכאן'.

אני משוכנע כי קיים מספר לא מועט של אנשים הן במדינת ישראל והן בקרב קוראי ה'אייל', הרואה בדיעות וברעיונות שכאלו את הגרוע מכל, החל מבגידה וכלה בפגיעה במוראל (מוסר) המדינה. גם לאנשים אלו מגיעה הזכות המלאה להביע את דעתם באופן עצמאי ונחרץ.

שלך

אלכס
האם החייזרים יסכימו 8933
התכוונתי, כמובן, ''בכל סקר באייל''. החלטה כזו שהחלטנו כשהתחלנו את כל העסק. תמיד יש אפשרות אחת אחרונה הומוריסטית.
אולי במקרה הזה חסרה אכן אופציה רביעית וקשה יותר כלפיהם, אבל אני לא בטוח בכך, מה גם שאני לא מעוניין לתת אופציה ''הם כולם בוגדים'' (...וצריך לירות בהם), כי היא גובלת בהסתה.

חוץ מזה, אתה צריך להיות עכשיו עסוק בלענות על האימייל ששלחתי לך, או לפחות בטיפול בבעיה שהעלתי.
האם החייזרים יסכימו 8934
ממילא סקר של דעות קוראי ''האייל'' הוא לא מאד משמעותי.
מדובר בקבוצה מאד לא טיפוסית.
האם החייזרים יסכימו 8956
יובל היקר,

מה פירוש המישפט 'קבוצה מאוד לא טיפוסית'?

האם, לדוגמא, גם קוראי 'הארץ' הינם קבוצה 'בלתי טיפוסית'?

ובכלל - האם לדעתך קבוצת כותבי/קוראי/ומגיבי 'האייל' אינה טיפוסית לקבוצת ההתייחסות הכללית של אוכלוסיית מדינת ישראל
-ברמת השכלתה?
-בנטיותיה הפוליטיות?
-במוצאה האתני?
- בהתייחסותה אל האמונה באל?

במילים אחרות: לאן אתה חותר באמירתך זו?

סקרים רציניים צריכים להציג ולהציב את כל האפשרויות הדרושות, כולל התייחסות הומוריסטית לעיתים. לא ייתכן כי התגובה ההומוריסטית תבוא על חשבונן של תגובות העשויות להיות בעייתיות.

תנאי מוקדם זה לא מילא העורך, מסיבות השמורות עימו.

שלך

אלכס
האם החייזרים יסכימו 8960
אלכס ידידי.
כמעט כל מה שכתבת הוא נכון. 'קבוצת האייל' אינה טיפוסית הן ברמת השכלתה, הן בנטיותיה הפוליטיות והן בהתייחסותה אל האמונה באלוהים.
אם נגדיר "קבוצה טיפוסית" כקבוצה שבה חתך הדעות דומה לחתך הדעות באוכלוסיה שלגביה מנסים להסיק מסקנות, אני מניח שקוראי 'הארץ' יהיו כנראה קבוצת ביניים, כלומר: לא מאד טיפוסית, אך קרובה לכך יותר מהאיילים.
כוונתי היתה שממילא המשאל האמור נותן, לכל היותר, הערכה מתמטית גסה על התפלגות דעות האיילים, דבר שהיינו יכולים לנחש גם כך. בואו לא ניתמם. "האייל" הוא במה מקוונת לדוברי עברית, ומכאן נגזר בהכרח שמדובר ביהודים, תושבי ישראל בהווה או בעבר, בעלי גישה למחשב.
נתונים אלה פוסלים מיידית אנשים חסרי השכלה, חסרי מחשב, חסרי קו טלפון, חסרי דעה פוליטית מגובשת וחסרי מיומנות לשונית עברית. עולים חדשים, ערבים, אנשים שחושבים שהמחשב והאינטרנט הם טמאים - כולם מהוים מרכיב בעל משקל מתמטי חשוב בחברה הישראלית. דעותיהם לא יבואו לידי ביטוי.

ממילא אין דעתי נוחה ממשאלים ככלי פוליטי. משאל יכול לחזות מי יזכה בבחירות (בתנאי שאינו שמעון פרס). הבחירות עצמן, שהן המשאל האמיתי, להבדיל ממדגם מייצג, נועדו להחליט מי מהנבחרים משקף את רצון העם. המשאלים גרמו לתהליך הפוך: מבררים את 'רצון העם', ואז הפוליטיקאי יודע באיזה מדיניות לתמוך, כדי לשפר את הפופולריות שלו. שיטה זו גורמת לעלייתם של פוליטיקאים לא ישרים, המשקרים ביודעין.
האם החייזרים יסכימו 8971
מובן שאוסף האנשים המצביעים בסקרים אלו איננו מייצג שום דבר, מלבד אותו עצמו; זה הרי כתוב באותיות ברורות מעל כל סקר - "סקרים חסרי כל משמעות סטטיסטית".

אגב, הניתוח שלך איננו מדויק לטעמי - התנאים היחידים שצריכים להתקיים על קוראי ה'אייל' הם מיומנות קריאה בסיסית בעברית, מיומנות שימוש בסיסית במחשב וגישה למחשב עם חיבור לאינטרנט.
אנשים חסרי השכלה, חסרי דעה פוליטית מגובשת, חסרי מיומנות לשונית עברית (מעבר לקריאה) או ערבים יכולים גם יכולים (ולא תוכל לדעת על קיומם עד אשר יגיבו לאחד מהמאמרים) לקרוא את ה'אייל' ואף להשתתף בסקרים.
האם יש נתון לגבי יחס הקוראים/מגיבים ב'אייל'? נדמה לי שטל כהן רשם פעם משהו בסגנון 1/50.

בכל מקרה, אני חושב שהסקרים באייל נועדו בעיקר לשמש כזרזים לדיונים, שהרי ידוע לכולנו כי ערכם המתמטי-ייצוגי הינו אפסי למדי (מעבר לקהילה המצומצמת הזו, כאמור) - ובתור שכאלו הם פועלים לא רע בכלל, גם אם יש בהם אפשרויות 'לא-רציניות'.
האם החייזרים יסכימו 8951
וודאי שהבחירה היא בתשובה הלא רצינית, לא בגלל שאין תשובות טובות, ולא בגלל חוסר עניין, אלא בגלל שנראה (לי, לפחות) שכל הפרוייקט המדובר(של ''ישראל החדשה'') לא רציני, וכל מטרתו להפיג קצת את השעמום

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים