טיפשות נסבלת של מתנחלים 8973
המתנחלים הובאו לישוב השטחים כדי ליצור איזון דמוגרפי ולקבוע עובדות בשטח, וזוהיא כמובן מטרה נעלה אשר משרתת את האינטרסים של מדינת ישראל מכיוון שברור לכל שאם לא היה מוסד ההתישבות אז היינו כבר נאלצים לוותר מזמן על כל שטחי 67.
אבל... התנהגותם של המתנחלים חורגת מגבולות ההבנה,למרות חשיבותם הרבה וקורבנם(אם הם מקריבים משהוא?) הם ניתנים להארכה, אבל הגזענות חסרת הפשרות ומזגם הפנאטי לא תמיד תורם לאווירה.

המסקנה היא שצריך להשאיר את ההתנחלויות ואולי אף להרבות בהם אך ההתנחלויות חיבות בלתת את הדין על מעשיהם האלימים.

נ.ב

יתכן שמקמו אותם שם מתוך ידיעה מוחלטת על מעלליהם בכדי להבריח את הערבים במשך הזמן, אך זוהיא רק השערה שלי.
טיפשות (בלתי) נסבלת 8994
ממתי קביעת עובדות ביש"ע (במובן של פיזור יהודים בכל מיני גבעות) היא אינטרס של מדינת ישראל? לא ידעתי שאנחנו עדיין בתקופת חומה ומגדל.
טיפשות (בלתי) נסבלת 9012
תאר לך שלא היו מתנחלים כלל בשטחים ולא היה קיים ממסד ההתישבות, תאר לך איך היו נראים גבולותיה של המדינה במצב זה.
ואם קשה לך לתאר לעצמך אני אעזור לך, הינו היום כבר בקווי 67 והוויכוח הבא כבר היה מתנהל על הגליל(ואולי גם על הנגב) שלולא ההתישבות היה בו רוב ערבי מוחלט.

בתקופת חומה ומגדל וגם לאחריה בהכרזה על מדינתנו נודע לנו שהתמיכה הבינלאומית שלנו לא יכולה להלחם במפגעים ערבים אשר מטרתם הייתה להפטר מכל היהודים ולזרוק אותם הימה, בסופו של דבר רק מה שקורה בשטח קובע ולא מה שמסורטט במפה או כתוב על הנייר.
טיפשות (בלתי) נסבלת 9027
אז ללא ההתנחלויות היינו כבר בקווי 67 (וסביר להניח שגם עם איזשהו הסכם עם הפלשתינים), מה רע ?....
בואו נודה על האמת, המטרה *התכליתית* של ההתנחלויות (ואני לא מדבר על הנימוקים הדתיים-מיסטיים) היתה לסכל כל הסדר אפשרי עם הפלשתינים. הרי ההתנחלויות לא תורמות שום תרומה לבטחון. מחנות צבא תורמים לביטחון, יישובים אזרחיים - ממש לא.
חוץ מזה, כשיש התנחלויות הצבא צריך להקצות הרבה כוחות כדי להגן עליהן, כוחות שהיו יכולים לעשות דברים אחרי למען הביטחון.

וחוץ מזה, מה בדיוק קשורה התמיכה הבינלאומית (או חוסר התמיכה) לדיון הזה?
טיפשות נסבלת 9040
תקרא את דברי עד הסוף, אמרתי שעכשיו כבר היינו בקווי 67 ובימים אלה כבר היינו מתווכחים על הבעלות על הגליל וסביר להניח שאם לא היה לנו קלף מיקוח חזק כמו ההתנחלויות אז היה גם הרבה יותר קשה להשיג הסכם טוב לישראל.
מוסר של בריונים 9047
אמרת? אז אמרת. שים לב שלמרות הויתורים אנחנו לא מתווכחים היום עם מצרים על הבעלות על הנגב והערבה, ואנחנו גם לא דנים עם ממשלת לבנון או עם חיזבאללה מי ישב באצבע הגליל או בגולן. ברגע שהתביעות שלהם קבלו מענה, הסתיימה - לפחות בינתיים בטווח הנראה לעין - המחלוקת הטריטוריאלית בינינו לבינם.

עם הפלסטינאים זה עוד לא קרה, אך האם אתה מעלה בדעתך ולו לרגע את האפשרות שגם התביעות הטריטוריאליות שלהם באות מתוך צורך אמיתי ולא רק במטרה לדפוק את היאהוד? ואם קיימת אפשרות כזאת, מדוע אתה פוסל מראש את ההנחה שברגע שהצורך האמיתי שלהם יתמלא יבוא גם סוף לדרישות? האם גם הלוגיקה המבריקה הזאת בנויה מעל טיעון ממשפחת "אני מכיר את הערבים" וכו'?

שים לב: הרציונל להחזקת ההתנחלויות כקלף מיקוח דומה לכך שאני אכנס אליך הביתה יום בהיר אחד, אשתלט בכח הזרוע על חדר או שניים ואולי גם על הצנרת ועל ארון החשמל, ואנמק את סירובי העקרוני לצאת משם בכך שאם אצא אתה עוד עלול לדרוש יום אחד חלקים מהבית שלי, רחמנא לצלן. זהו רציונל של בריונים שמשתלטים על טריטוריות לא כי יש להם צורך אמיתי בהן אלא פשוט כי הם יכולים. במקרה שלנו מסתבר שהיכולת הזאת לא אינסופית, והמחיר שאנחנו משלמים על אותם "קלפי מיקוח" כהגדרתך כבר מזמן עלה על התועלת המפוקפקת שקיבלנו מהם בשלושים השנה האחרונות.
דיפלומתית תותחים 9076
מצרים היא מדינה ריבונית שאין לה שום קשר לאומי עם ארץ ישראל, כך שתביעותיהם הן רק לצורכי טריטוריה וכלכלה נטו ולכן אין להם שום תמריץ רגשי בשביל התושבים, ומי אמר לך שחיזבאללה לא חומד את אצבע הגליל?
הרי היה(אני לא זוכר לפני כמהזמן בדיוק) תירוץ נוסף שהחזבאללה פרסם בעבר(גם אחרי יציאת צה"ל מלבנון) שהקרקעות של צפון הגליל ואצבע הגליל שייכות לכפרים ערביים שנכבשו ולכן ישראל צריכה להעביר גם אותם ללבנון(מה שכמובן אינו נכון כי ישנם מסמכים אשר מוכיחים שקרקעות אלו נקנו ע"י הקרן הקיימת).

הבעייה הפלסטינית הינה שונה לחלוטין מהבעיה המיצרית בגלל שפלסטינים ישבו בכל הארץ כך שמבחינתם צדק הוא שליטה בכל חלקי פלסטין, באשר לדבריך על מוסר ההתנחלות: זוכר את הסיסמה "שטחים תמורת שלום" שניתנת לישום גם בנושא הזה.

מבחינת הפלסטינים אנחנו נכנסנו לביתם שהוא כמובן פלסטין וכבשנו אותו, למרות זאת הם שוכחים שערבי הארץ תקפו את היהודים קודם ולא ההפך.

הפלסטינים לא רוצים "רק" לדפוק את היהוד, הם רוצים טריטוריה בשביל האינטרסים שלהם ומיותר לציין שככל שיש יותר כך יותר טוב(להם).

נ.ב
אתה לא מכיר אותי ולא את דיעותי כך שאל נא ממך להכניס מילים בפי ולשייך אותי לאותה קבוצה של "אני מכיר את כל הערבים", אני מאוד אשמך שתתיחס רק לדברי מבלי השערותך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים