ערביי חברון 8974
לשם האיזון רציתי רק להזכיר, שמעולם (לפחות מ 1929) לא נמצאו בחברון (הערבית) מחבלים. הכל פרובוקציה של המתנחלים. האוכלוסיה הערבית שוחרת שלום ומחנכת את הדורות הבאים לשלום ולאחוה.
אם ראינו פעם בטלויזיה ידויי אבנים זה היה מבויים.
אם הרגשנו ידויי אבנים ובקבוקים זה היה משחק.
אם שמענו על יהודים נרצחים זה רק תאונות דרכים.
אם נפלו חברים מיריות מחבלים זה...
ערביי חברון 8976
אכן ציניות(או שלא) אשר מבהירה לכולם אשר כל אותם ערבים ''מסכנים'' ''ושוחרי שלום'' בעבר מילאו חלק פעיל באינתיפאדה ונהיו לשוחרי שלום רגועים רק אחרי שנשברו קצת עצמות ואז הם מן הסתם כבר החליטו לעזוב את המלחמה(לביננתים).
ערביי חברון 9139
חברון היתה סטטיסטית העיר השקטה ביותר בתקופת האינתיפאדה. לידיעתך.
ערביי חברון 9175
יתכן, אך בהרבה מאוד מקומות(כמו גם בישראל) הרעיון של לקבל רק חלק מפלסטין נכנס לתודעה רק לאחר עימותים אלימים והתנקשויות, ועוד הפסדים בחזית הצבאית שנחל אש''ף.
ערביי חברון 9329
טעות. אמנם טעותך היא טעותם של רבים, ומקורה בשקר שהוכנס בתודעה של כולנו, שקר שטוען כי הפלסטינים מעולם, עד לאחרונה, לא רצו להתפשר על אדמות פלסטין.

אם כן, בדוק שנית. כבר בשנת 76' אש"פ העלה הצעה לאו"ם שתדון בחלוקתה של פלסטין לשתי מדינות נפרדות, פחות או יותר על בסיס קווי 67'. תוכנית דומה ("תוכנית פהד") הועלתה בשנת 81', אף היא בתמיכת פלסטינים, וטורפדה במהרה ע"י ישראל.

וזה הרי הגיוני. מישהו היה חולם שארגון חלש כמו אש"ף באמת ישאף לפרק מדינה רבת עוצמה כמו ישראל? עצם העובדה שהעם בישראל מקבל את השקרים שניסו להאכיל אותו בקשר לכך מעידים על המצב האינטלקטואלי הרעוע שלו.
ערביי חברון 9334
ברצוני להתייחס תחילה ל"ארגון חלש כמו אש"ף" : נהנה מתמיכה בינלאומית רבה כל כך שהציונות לא רכשה בשיאה, יתכן מאוד שהעלו הצעה אך אני בספק אם התכוונו לישם אותה מכיוון שבאותה העת הם המשיכו בעימות צבאי נגד ישראל ופוצצו אוטובוסים וכ'ו וככל הנראה הציעו את ההצעה רק כדי להמשיך ולהנות מהתמיכה.

הדוגמא האקטואלית ביותר לדברי היא המצב כיום, בימים אילו יושב לו ברק ולא מצפה לשמוע מחר מה חושב עראפת על הצעה זו או אחרת, אלה מצפה לשמוע האם בכלל עראפת רוצה הסכם?!
הרי בסופו של דבר אש"ף שנהנה מתמיכתו הבינלאומית יחרב בתוך יום לאחר שכל מה שישאר ממנו יהיה מדינה קטנה ושולית.
ישנה גם הבעיה לישראל אשר סבלה מאוד ממסע הטרור של אש"ף נגד אזרחים חפים מפשע ויתכן מאוד שלא היתה בשלה פוליטית כלל וכלל לעשיית הסכם עם מרצחים.

נקודה נוספת היא בקשר להסכם עצמו, קאסם שנמצא ברשות המחוקקת הפלסטינית ובמחנה השלום אומר בימים אילו כך: לפלסטינים אין מה להתפשר, הכרת הפלסטינים במדינת ישראל היא ההתפשרות, אין מקום לדיאלוג כי ישראל חייבת לפלסטינים את כל יש"ע.
כשנשאל אחמד טיבי על חילופי שטחים הוא אמר: המולדת שלי היא לא ג'נין לירדן אלה מהגדה המערבית עד לחוף של יפו!!
אין כל כך הרבה מקום לפרשנות בדברים הללו שנאמרו כי הם כבר מראים לנו על כוונותיהם של הפלסטינים.
אין רצון לסיים את הסכסוך אלה יש רצון לעוד פסגה ועוד וועדה ועוד פירורי לחם עד שבסוף... הם יסחטו כמה שיותר, ושכחתי לציין שבסקרים אשר נעשו ברשות הפלסטינית(לא מזמן) ניתן לראות שיותר משישים אחוז מהפלסטינים תומכים בפעולות אלימות נגד ישראל.
ערביי חברון 9138
שלום, צבי.

קודם כל, איחולי על שנינותך העוקצנית והמשובחת. דווקא חברון היא דוגמא לא טובה מבחינתך: האוכלוסיה בה מתאפיינת בפסיביות יחסית, ולא מדובר בהכללה. כך, לדוגמא, בזמן אירועי מאי האחרון בשטחים ("אל-נכבה"), חברון היתה העיר השקטה ביותר בגדה. מבחינת ארגוני ההתנגדות (חמא"ס בעיקר) התמונה היא שונה במקצת, שכן נטייתה המוסלמית של האוכלוסיה הופכת אותה לקרקע פוריה לפעילות של ארגונים פנדמנטליסטים שונים.

את האירועים בהם יהודים נרצחו כולם מכירים: רצח היהודים בבית הדסה בשנת 80', רצח אהרון גרוס בשנת 83', רצח הרב רענן ודני ורגס בשנת 98'. סה"כ 7 הרוגים. מאידך, ההרוגים הפלסטינים זוכים לאיזכור מועט מאוד: במערת המכפלה בלבד נהרגו 23 איש, וניתן גם להתחיל לספור את הירי של כל מיני לוינגרים למיניהם לעבר ילדות ערביות. רוצה לעשות כן? בכל מקרה, המספרים יראו על תמונה לא יפה מבחינתינו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים