מקרה אחד? אשרי המאמין!! 9022
אני לא יודע מאיפה כל זה בא , אבל תהיה בטוח שההטרדות באו
לא פעם אחת ולא פעמיים, וזאת מפי אנשים שגרים שם שאני מכיר.
זה שלא נכתב על כך בתקשורת זה כבר סיפור אחר. ואני באמת
לא מבין למה כשמתנחלות מתלוננות על הטרדה מינית , לא נוטים להאמין
להם, במיוחד היום כשהמודעות עלתה, האם גופה של אישה הופך
להיות הפקר מעבר לקו הירוק ???
ועוד בחברון אמנם יש מאות מתיישבים אולם בקרית ארבע יש בסביבות
ה20 אלף תקנו אותי אם אני טועה, שרובם מסתובבים תכופות בחברון
לרוב באיזור מערת המכפלה
מקרה אחד? אשרי המאמין!! 9134
הרי אתה מתוקן. בקרית ארבע יש כ- 7,000 מתיישבים, כ- 40% מהם עולים חדשים מרוסיה ואתיופיה שיושבו באזור על ידי ממשלת שמיר.
כל נפת חברון מונה כ- 10,000 מתיישבים יהודים, אל מול 400,000 פלסטינים.

ובנוגע להטרדות, אני מכיר את הסיפורים הללו מקרוב, ועל פי רוב לא מדובר בהטרדה מינית גרידא. לרוב, התלונות היו על קריאות גנאי כנגד יהודיות משום שהן יהודיות, ולא משום שהן נשים.
הטרדה לאומינית 9179
הייתכן שהתלונות (לתקשורת) על "הטרדה מינית" באות מתוך מחשבה שאלו יזכו ליותר הד בקרב הציבור הנאור והליברלי?

למען הציבור הנאור והליברלי שאכן חש, אולי, לא נוח, כדאי להזכיר משהו על "הטרדה מינית". אם אישה הולכת ברחוב, אפילו סתם אישה ישראלית בעיר ישראלית, וגברים זרים זורקים לה הערות מיניות - זה לא מנומס, זה דוחה, אולי גם משפיל. אולי זה אפילו נופל במסגרת הגדרת החוק של הטרדה מינית, איני יודע. אבל איש לא יעלה בדעתו לפתוח תיק פלילי לגברים אלה, וגם לא לדווח על כך בעיתון. ולא במקרה. הנושא של הטרדה מינית, והחקיקה בעקבותיו, בא כדי לטפל בסיטואציה אחרת לגמרי: כאשר המטריד נמצא ביחס של מרות לאישה. במקום עבודה, בצבא, באקדמיה. ומטרת החוק היא למנוע דיכוי של הנשים במסגרות אלו.

אפילו אז אפשר עדיין להתווכח על ההצדקה לחוק, כאשר מדובר בפגיעה מילולית בלבד - היה על זה וויכוח פעם באייל (חפשו "איציק מרדכי" במנגנון החיפוש). אבל אין זה משנה לעניין חברון.

איני יודע מה מתרחש שם. אבל אפילו אם נניח שכל אישה ובת, כי תלך לתומתה ברחוב השוהדא, תזכה למטר של מילים שמתחילות באות השביעית - ברור שאין כאן עניין של ניצול לרעה של מרות, או של הפרעה להתפתחותן המקצועית של הנשים. מדובר רק על חוסר נימוס, ובהקשר החברוני - שאלו יהיו הצרות שלנו.
הטרדה לאומינית 9188
האם נזכרת שמדובר בבנות דתיות, שבמסגרת החינוך שלהן אינן אמורות להחשף לדברים כאלה? חלקן למיטב הבנתי קטינות. אז בוא נראה: קטינות, דתיות, מוטרדות מינית. לא נראה לי שכגבר חילוני אוכל להשלים עם מציאות כזאת...

אגב, אם חילונים היו עושים מעשים כאלה דרך קבע, קשה לי להאמין שלא היו מתחילים להפתח תיקים. השאלה היא עד כמה אתה מאמין שזה קורה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים